Jak zarządzać tabletem z telefonu na Androida

Tablet PC jest idealnym miejscem na surfowanie po sieci i czytania książek, ale do oglądania filmów (jeśli są, oczywiście, nie na drodze) części ekranu nie można przegapić. Dla dobra filmu należy podłączyć tablet do dużego, lecz bardzo duży telewizor jako konsoli multimedialnej. Wymaga to kabla HDMI, kosztuje niewiele i jest sprzedawany wszędzie.

Ale tutaj jest rozsądne pytanie: jak kontrolować odtwarzanie? Po tym wszystkim, długość kabla HDMI jest mało prawdopodobne, aby dotrzeć z kanapy i uruchomić za każdym razem gdy tablet – nie jest rozwiązaniem. Teraz możesz zarządzać zdalnie, na przykład za pomocą smartfona … Okazuje się, że jest łatwy do wdrożenia.

Tablet Remote został zaprojektowany specjalnie do zarządzania tabletem za pomocą smartfona. Sygnał jest wymieniany przez Bluetooth lub Wi-Fi.

To nie jest system zdalnego dostępu, taki jak TeamViewer, gdy masz pełną kontrolę nad urządzeniem. Tablet Remote pozwala kontrolować tylko jasność, głośność i odtwarzanie w YouTube, MX Player i podobnych aplikacjach.

Ale program jest całkowicie darmowy i nie wymaga uprawnień administratora, wtyczek i rejestracji. Dzięki temu można go szybko skonfigurować i uruchomić, dzięki czemu tablet Remote wyróżnia się na tle bardziej złożonych odpowiedników.

Aby użyć programu, zainstaluj go na obu urządzeniach. Następnie uruchom Tablet Remote i otwórz sekcję SETUP na każdym z nich. Zaznacz obie opcje na tablecie i smartfonie. W rezultacie pozwolisz, aby program był używany jako zdalna klawiatura.

Jak zarządzać tabletem za pomocą telefonu za pomocą pilota tabletu Jak zarządzać tabletem z telefonu: Tablet Remote

Następnie wprowadź smartfon w sekcji POŁĄCZENIE i kliknij ikonę z obrazem radaru. Zaczekaj, aż tablet wykryje Twój telefon. W razie potrzeby potwierdź połączenie na tablecie. Następnie można otworzyć sekcję Remote – tu znajdują się przyciski sterujące wideo – i używać smartfonu jako pilota na tablecie.

Jak podłączyć telefon do tabletu za pomocą pilota tabletu Jak podłączyć telefon do tabletu za pomocą pilota tabletu

Być może to ustawienie może wydawać się niepotrzebnie skomplikowane, ale trzeba to zrobić tylko raz. W przyszłości wystarczy uruchomić Tablet Remote i podłączyć urządzenia w sekcji POŁĄCZENIE za jednym razem. Aby powrócić do pisania, będziesz musiał zmienić metodę wprowadzania danych w menu przełączania klawiatury.

Warto zauważyć, że twórca Tablet Remote nie aktualizował tego programu przez długi czas. Dlatego może nie działać poprawnie na niektórych nowych urządzeniach. Ponadto jego interfejs jest również nieaktualny. Ale jest mało prawdopodobne, aby znaleźć równie prosty i darmowy analog, który może zastąpić Tablet Remote.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90 − = 84