Skaner wino lub jak nie zapomnieć nazwę wina jesteś lubiany

Ile razy, wędrując między stojakami na wino, próbowałeś zapamiętać to, co nazywało się przyjemnym winem, które któregoś dnia wypiłeś z przyjaciółmi? Jestem pewien, że dużo.

Pamiętaj, marki i roku tego lub tego wina, jeśli nie jesteś profesjonalnym degustatorem lub kolekcjonerem, to jest naprawdę trudne. Znamy tylko kilka nazwisk, a te we właściwym czasie wylatują mi z głowy. W rezultacie musimy godzinami studiować kartę wina, starając się wybrać dobre wino.

Dzięki bezpłatnej aplikacji Vivino nie będzie już musiał grać w tę loterię. Nie tylko nie zapomnisz win, które lubisz, ale nie pomylisz ich.


Jak to działa

Wszystko czego potrzebujesz to zrobić zdjęcie etykiety lub załadować gotowe zdjęcie do aplikacji. Program przeanalizuje go i porówna z bazą danych. Jeśli nie nastąpi to automatycznie, wymagane dane w katalogu zostaną dostarczone przez programistów.

Następnie możesz oszacować smakowany napój, napisać notatkę. Notatki, nawiasem mówiąc, w zależności od ustawień konta, mogą być prywatne – “dla siebie” – i publiczne.

Oprócz tworzenia własnych TOP, możesz zapoznać się z opiniami przyjaciół, przeczytać ich opinie, a także zalecenia, w których lepiej jest kupić butelkę “Petit Chablis”.

Aplikacja korzysta z lokalizacji geograficznej, dzięki czemu zawsze będziesz wiedzieć, czy w pobliskim supermarkecie lub restauracji znajduje się ulubione lub interesujące wino.

Dzięki Vivino możesz poznać koszt prawie każdego wina. Ponadto z biegiem czasu będziesz mieć własny cennik wina.

Aplikacja została opracowana na podstawie UGC, dlatego baza Vivino, która dziś zawiera ponad 500 tysięcy win, prawie 15 tysięcy winnic, 800 regionów i 48 krajów, stale rośnie.

W dziale “Praca” opowiadaliśmy kiedyś o Aleksieju Alessio Aleksiejewie, współautorze projektu “VinoTag”. Mają też swój własny skaner do wina o tej samej nazwie. Prawda, tylko w systemie iOS, a baza danych jest skromniejsza.

Vivino jest zarówno dla i-gadżetów, jak i Androida. W tym drugim przypadku niestety nie dla wszystkich urządzeń.

Kolejna z minusów – rozpoznawać i analizować może tylko wino. Ani likiery, ani whisky, ani żaden inny program alkoholowy nie rozpoznaje.

Dzięki temu skanerowi wina nie tylko nie zapomnisz nazwy i smaku ulubionych win, ale dzięki ocenom i opiniom innych użytkowników będziesz mógł dowiedzieć się więcej na ich temat. Być może z czasem nauczysz się nawet odróżniać dobre wino od złego na ślepo – przez bukiet lub smak.

Vivino | App Store za darmo | Google Play za darmo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 83 = 84