Zor zamanlarda hatırlamanız gereken 10 yaşam kuralları

Hepimiz zor zamanlardan geçiyoruz. Bu hayat ve yapılacak bir şey yok. Bazı insanların hayatı diğerlerinden daha ağırdır, ama hepimiz bazen acı, kayıp ve talihsizlik yaşarız. Ama ne olursa olsun, bazı şeyleri unutma.

Aile, arkadaşlar, duygular, görevler – ne olursa olsun, tüm bunlar sizinle birlikte kalır. Bu listeyi genişletmeye karar verdik ve burada her zaman hatırlamanız gereken 10 kural var.

Ağrı hayatın bir parçası, büyümeye yardımcı olur

Tabii ki hep beyaz gruba devam etmek istiyoruz. Fakat bu gerçekleşmez, tıpkı sevginin her zaman sadece mutluluğu beraberinde getireceği hiçbir yol yoktur. Ama her zaman sahip olduğunuz şey, acıya nasıl tepki vereceğinizin bir seçimidir. Herhangi bir durumda iyi bir şeye bak ve güvenecek birisinin olduğunu hatırla. Ve her şeye rağmen, daha kötü durumlar olduğunu unutmayın.

Hayat acıdır. Farklı şekilde konuşan kişi sana bir şey satmaya çalışır. William Goldman

Soruna yönelik düşünme ve doğru tutum zaten çözümün yarısıdır.

Birçoğuna, başarı inanılmaz bir zihinden ve dehadan gelmez. Her şey daha basit: Doğru tutum ve çaba, sizi mutlu sonlara götürecek olan şeydir. Sağ tarafta neler olduğuna bak. Ve sorunun sadece var olduğunu düşündüğünüzde var olduğunu unutmayın.

Olumlu düşünme diğer tüm ilaçlardan daha fazla mucizeler yaratır. Patricia Neil

Bazen en büyük korkularınız sadece yanılsamalardır

Çoğu zaman bilinmeyenden korkarız. Hala iyi ya da kötü bir şey olup olmayacağını bilmiyoruz, ama kendimizi kötü için önceden ayarladık. Korkularınızla savaşın ve olmayanlardan korkmayı bırakın. Artık 10 yaşında değilsin ve dolabında canavar yok.

Sorunlar fırsata dönüşebilir

Giderek daha çok, başarı için deneyimden daha önemli bir şey olmadığını düşünüyorum. Bu nedenle, yolunuzda bir sorun olduğunda, iki seçeneğiniz vardır: mağdur olmak ve problemlere uymak, depresyon ve başarısızlık ile başa çıkmak ve kazanandan kurtulmak. Kim olmak istediğinize karar verin.

Eğer küçük bir sorumluluk almazsan sorunu çözemezsin

Başkalarını suçlamaktan nasıl hoşlanırız. Ama sonra tekrar 10 yaşında değilsiniz ve etrafınızdaki insanlar hakkında şikayette bulunmak çok çirkin. Bu nedenle, eğer hala problemi çözecekseniz, küçük bir sorumluluk almanız ve sonuç olarak risk almanız gerekecektir.

Ancak risk, herhangi bir başarılı işin arkasında duran bir şeydir. Risk ve bir hata yaparsanız bile, paha biçilmez bir deneyim kazanacaksınız. Bir kazan-kazan durumu!

Sahip olduğumuz her şey şimdi

Alexei Korovin ile röportajı okumanızı tavsiye ederim; bu, geçmişimize ve geleceğimize ne kadar odaklandığımızı ve gerçekten orada olmayan şeyleri güzel bir şekilde ortaya koyuyor. Rüya görmek o kadar da kötü değil. Ama hayallerinizi, şu anda hiçbir şey yapmadığınızı haklı göstermeyin. Buna ek olarak, “şimdi” başka bir şey değildir.

Her zaman minnettar olabileceği bir şey var.

Yaşam, aile, sevdikleriniz, gündelik yoldan geçenler, herkese. Kafanızın üstünde bir yemeğiniz varsa, yemek ve sağlık, her şey o kadar da kötü değil. Mutlu olmak için bir süpermodel veya milyoner olmanıza gerek yoktur. Mutluluk bu değildir ve dünyada her zaman hayatı sizinkilerden daha iyi olan birileri vardır.

Fakat dünyada da çok daha kötü yaşayan birçok insan var. Yani sahip olduklarınıza bakın ve sahip olmadığınız şey için çabalamayın.

Başarı günde gelmiyor

Üstelik, istediğimiz kadar gelmiyor. Gerçek başarı yavaş. Ve güvenle. Ama sadece bunun için sürekli çaba gösterirseniz. Yolculuğunuza bu yönde devam edin ve yanılmayacaksınız.

Sabır, azim ve çalışma, mutlak başarı kombinasyonunu oluşturan üç şeydir. Napolyon Tepesi

Başkalarından övgü beklemeyin. Kendinizi ve işinizi kendiniz değerlendirin

Başkalarından övgü beklemekte olan insanlar, acımadan başka bir şeye neden olmazlar. Bu sadece bir kişinin, kendisinin böyle olmadığını söyleyecek birisine ihtiyacı olduğu konusunda yeterince emin olmadığını gösterir. Özgüven üzerinde çalışmak. En büyük hayranın ol ve kendini sev.

Kendimi sevmiyorum. Ben kendim deliriyorum. Mae West

Yalnız değilsin

Ve bunu asla unutma. Ancak desteğinizin olmadığı ortaya çıktıysa, internete gidin. Forumlar, benzer ilgi alanları, sosyal ağlar. Dünyada tavsiyeye de ihtiyaç duyan çok sayıda yalnız insan var. Desteğe ihtiyacınız varsa bunları bulun.

Hayat zor bir şeydir. Ancak, kendinize ve başkalarına üzülmek ve üzülmek yerine, bazı durumların daha güçlü olmanızı ve bunu yapabilmenizi sağlayın. Daha güçlü ol.

Zor zamanlar nasıl hayatta kalır? Hayattan herhangi bir ipucu veya örnek var mı?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + = 25