IPhone 5S Problemi

iphone5s sorunu
Bu yıl Apple, iPhone 5S adında bir ürün yayınlayabilir (veya piyasaya süremez). Elma 2009 iPhone 3GS (Speed, hız gibi S) yayımlanan önce, 2011 yılında iPhone 4S (S Siri ikisi) ve ardından 2013 yılında dünya böyle 5S (S gelmelidir: Tabii ki, bütün göstergeler bunun olacağının vardır başka bir şey). Aynı zamanda, yıllık tick-to-tak güncelleme döngüsünü takip etmek giderek zorlaşıyor.

Apple, 2007 ve 2010 yılları arasında, Haziran sonu-Temmuz başında, saat başı gibi, birer birer yeni bir iPhone yayınladı. 2011 ve 2012’de Apple, Ekim ve Eylül aylarında yeni iPhone’u piyasaya sundu. Bültenler sonbaharda kaymasına rağmen, dönem öngörülebilir kaldı.

Birisi McDonald’s’ta olduğu gibi, tüm sızıntıları öğrenmek ve spoiler okumak gibi öngörülebilirliği seviyor. Ancak, tüm gün Apple bloglarını çalışmayan ve her söylentiyi takip etmeyen tüketiciler bile yeni bir iPhone’un ne zaman görüneceğini anlamaya başladı. Bu da, mevcut modellerin satışlarında erken tahliye beklentisinde bir düşüşe neden oldu. Apple, ürünlerini ne zaman satın alacağını ve ne zaman yapmamayı öğretti.

Apple ayrıca iPhone’a direnmek için yarışmacılara da eğitim verdi. HTC’nin yeni amiral gemisi olan HTC One’ı Şubat ayında tekrar duyurması, Samsung’un Galaxy S4’ü Mart ayı ortasında duyurdu. BlackBerry’nin Z10’u mümkün olan en kısa sürede başlatmak istediğini, ancak bunu sadece kış sonunda kullanıma sunduğunu varsaymak kolay. Her rakip yeni iPhone’un gölgesinden çıkmak istiyor. İPhone’un “yeni” olmadığında beklerler, ancak güncelleme yakında gerçekleşmeyecek.

Apple iPhone S-sınıfını sadece belirli bir yıl içinde piyasaya çıkaracak gibi gözüktüğü zaman, tüketiciler piyasada başka neler olduğunu görmek için çok daha ilginç oluyorlar. Bir şeye ilgi duymaya başladılar diğer.

İPhone 5, üretim açısından neredeyse tamamen yeni bir ürün iken, selefine olan dışsallığı nedeniyle, bazı tüketiciler ve hatta teknik yorumcular tarafından “sıkıcı” olarak eleştiriliyor. Yeni tasarım, optik mühendisliğin yeni bir fotoğraf makinesi şaheseri, yeni bir 4 inçlik ekran, LTE – sıkıcı için destek. İPhone 5’i devrim niteliğinde bir ürün olarak tanıtmak zordu, aynı seyirciye aynı görünümlü iPhone 5S’yi tanıtmak pek çok kez daha zor olurdu.

Aynı tasarımın 2 yıl boyunca saklanması, Apple’ın ölçeklendirme çabalarını önemli ölçüde tasarruf etmesine ve tamamen yeni bir cihazın yıllık sunumu yerine, mevcut fiyatı iyileştirirken mevcut cihazı iyileştirmeye odaklanmasını sağlar. Teoride, bu herkes için iyidir. Bu Samsung kendi S4’ünde bu trendi yakaladı ve neredeyse S III ile aynı oldu.

Bununla birlikte, Apple’ın iPhone’u ne kadar geliştirebileceğini tasarım sınırlarını korumak. Ekranı büyütün – yeni bir davaya ihtiyacınız var. Örneğin, NFC veya kablosuz şarj olmak üzere yeni kablosuz protokoller eklemek tüm doldurma işlemlerini değiştirmeniz gerekir. Parmak izi tarayıcısı ayrıca mevcut aygıtın karmaşıklığını gerektirir. Yeni kameradan, yeni işlemciden, yeni bellekten ve yeni LTE çipinden daha havalı bir şey “güncelleme S” çerçevesine uymuyor.

Geçmişte, uygulamanın benzerliğinden uzaklaşmak için, Apple yazılım seviyesinin ayrılmasına döndü. Kontrollü olsa bile, iPhone 3GS’de bir video kayıt fonksiyonu vardı ve iPhone 4S’de Siri vardı. iPhone 5S ayrıca kendi özel yazılımlarını da edinebilir.

Öte yandan rekabet, tamamen ücretsiz Apple’ın “Yılın S» ile çatışma yandan, ve onlar onlara iPhone aşmak için bir şans verebilir dolgu, mümkün olduğunca onların cihazlarda itmek amacıyla bu yıl kullanırlar. Dijital stylus, dev ekranlar, pedometreler ve kalp atış hızı monitörleri olsun, “diğer” gibi görünen her şey, “eski yol” dan daha iyi bir satış şansına sahip.

2013 bu konuda özellikle zor olacaktır. Önceki yıllarda, Apple, pazar ve medya için koşulsuz destek alan zafere boğuldu. “Antennagate” gibi bir PR-skandalı karşısında bile, Apple ürünlerinde yapılan incelemeler her zaman inanılmaz derecede olumlu kalmıştır. İOS 6 kartlı hikaye çok acısız gitmedi. Şu anki ortamda, bu sene ne iPhone yapıldıysa, ne kadar iyi olursa olsun, Apple’ın olumlu geribildirim almak için çok daha fazla çaba göstermesi gerekecek.

Elbette, bu rakiplerin eline geçiyor. Google, Glass ve Pixel projeleri hakkında kayda değer bir vızıltı getirdi ve Samsung, logodaki meyvelerin bulunmadığı bir şirket için daha önce belirsiz olan doom yöneticisinin statüsüne sahip oldu. Ve tabii ki, Apple ve herkesi reklam maliyetleri açısından çok aştılar.

Birkaç yıl önce Apple, dünyaya teknolojinin tek başına yeterli olmadığını ikna etti. Önemli olan bir özellik değil, genel bir izlenimdir. Şimdi, Apple’ın yüzüne, yenilikçilik duygusunu yitirdiğine dair bir argüman olarak, özellikler ve fırsatlar yeniden atılıyor.

İlk iPhone 3G ve GPS yoktu. İPhone 3GS, Android’deki o gemiden daha büyük bir ekrana sahip değildi. İPhone 4S’de LTE yoktu. IPhone 5’in bir NFC’si var. Bu ileri düzey kullanıcılar tarafından belirli hak taleplerine neden olur. Şimdi, bir kitle seyirci Apple, yolunu kaybetmiş ve şimdi liderler diğer motorlar da kanıtı olarak habersiz iPhone 5S 400 + dpi ve biyometrik sensör ile 1080p ekrana sahip olamayacağını bile fikri görülmektedir.

Ancak, Apple’da, hiçbir aptal oturuyor. Tahmin edilebilirlikten kaynaklanan problemleri anlarlar. Geçen sene iPad 3’ün Yeni iPad olarak adlandırılmasının nedenini açıklayan Apple için küresel pazarlama kıdemli başkan yardımcısı olan Phil Schiller, ismin öngörülebilir olma konusundaki isteksizliği nedeniyle seçildiğini söyledi. Sadece 7 ay sonra, Tim Cook “gaz eklediklerini” duyurdu ve iPad 4’ü tanıttı. Apple bir sene içinde iki iPad (üçü, iPad mini’yi sayarsanız) yayınlayabilirse, başka neler yapabilir?

Şimdi büyük bir ekran ile bütçe iPhone ve iPhone hakkında söylentiler hakkında. Apple zaten tabletleri 9.7 inç iPad ve 7.9 inç iPad mini’ye böldü. Bir sonraki büyük iPad’in bu baharda basılabileceğini çoktan duyduk. Apple başlangıç ​​kursuna devam ederse, sürekli olarak bir iPad yayınlayacak ve sonbaharda bir tane olacak ve bu etkinlikleri takvimde en üst düzeye çıkaracaklar. Ayrıca iPhone 5S’in Ağustos ayında duyurularını da duyduk. Belki Apple iPhone ile aynı şeyi yapabilir, 2 sinek, 4- ve 5 inçlik, ayrıca bahar sinek ve sonbahar için raznej duyuruları yayınlayabilir.

İPhone 5S ile ilgili sorun, Apple’ın öngörülebilirliği fikrinin, bir sonraki büyük şeyin farklı bir kaynaktan gelebileceği fikriyle rezonansa girmesidir. Apple’ın bu klişeleri kırmak için çoktan adımlar atması ve genel beklentileri bir kez daha aşması iyi bir şey.

(VIa)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1