Kaip parengti “Android” įrenginį pardavimui

Daugeliui planšetinis kompiuteris ar išmanusis telefonas yra ne tik bendravimo priemonė, bet ir asmeninių failų ir duomenų saugykla: užrašinė, dienoraštis, užduočių tvarkyklė, nuotraukų albumas ir net piniginė. Kokios paslaptys žmonės nepasitiki savo prietaisais: nuo intymių kadrų ir korespondencijos iki konfidencialių dokumentų ir slaptažodžių iš banko sąskaitų.

Nenuostabu, kad “Android” leidžia kopijuoti asmeninę informaciją į debesį, kad būtų galima lengvai perkelti į naujus įtaisus ir visiškai ištrinti senus. Lifehacker instrukcijos padės jums susidoroti su šiomis užduotimis. Tai pagrįsta “Android” 6.0.1 “Marshmallow”, bet jei naudojate kitą sistemos versiją, šie patarimai taip pat veiks. Nors kai kurie meniu ir parinktys gali šiek tiek skirtis.

1. Įjunkite automatinę atsarginę kopiją

Mini programos, turinčios “5.0” arba naujesnės versijos “Android”, automatiškai nukopijavo daugumą naudotojų duomenų ir nustatymų į “Google” serverius. Tai yra sąsajos nustatymai ir “Wi-Fi” tinklai, kontaktai, įdiegtų programų sąrašas ir netgi vidiniai kai kurių šių programų duomenys. Ši funkcija žymiai supaprastina perėjimą prie naujo įrenginio. Jūs tiesiog prijunkite savo paskyrą su juo – ir senų duomenų kopijos iš ten atsiųsite iš interneto.

Jei norite naudoti atsarginę kopiją, turite ją įjungti nustatymuose. Norėdami tai padaryti, suraskite skirsnį, atsakingą už atkūrimą ir iš naujo. Atidarykite jį, pasirinkite “Google” paskyrą, kad galėtumėte saugoti duomenis ir nustatymus, tada įgalinkite atsarginę kopiją ir automatinį atkūrimą.

Įgalinti automatinę atsarginę kopiją Įgalinti automatinę atsarginę kopiją

Tada prijunkite prie tinklo ir palaukite 30 minučių, kol atsarginė kopija bus įvykdyta. Šiame procese “Android” pasikartos “Google” programų nustatymai ir duomenys, sinchronizuoti su pasirinkta paskyra. Sistema taip pat kopijuos duomenis iš trečiųjų šalių programų į debesį, kurio kūrėjai iš “Google” įdiegė atsarginių kopijų palaikymą. Visa tai galite greitai atkurti naują programėlę.

2. Išsaugokite svarbiausius duomenis rankiniu būdu

Jei jūsų įrenginyje yra pasenusi “Android” sistema arba esate nežinote, ar atsarginė kopija skirta svarbiems failams, kopijuokite jas rankiniu būdu.

Prijunkite telefoną prie kompiuterio failų saugojimo režimu ir peržiūrėkite “Gadget” turinį “Explorer”. Išsaugokite svarbias nuotraukas, muziką, knygas, vaizdo įrašus ir kitą informaciją iš savo prietaiso į savo kompiuterį. Arba galite dubliuoti informaciją Dropbox ar kitoje debesų tarnyboje.

Išsaugokite svarbiausius duomenis rankiniu būdu

Ateityje galėsite rankiniu būdu nukopijuoti kompiuteryje arba debesyje saugomą informaciją į naują įrenginį.

3. Pašalinkite SD ir SIM korteles

Jūsų telefono numeris palaipsniui prisiima universalaus identifikatoriaus vaidmenį įvairioms paslaugoms, todėl būtų labai įžeidžiau prarasti. Išbandę “smartphone” galimybes pirkėjui, nepamirškite ištraukti “Sim” kortelės. Tas pats pasakytina apie atminties kortelę, ypač jei jūsų įrenginys pagal nutylėjimą buvo parduotas be jo.

Jei norite palikti atminties kortelę naujam savininkui kaip priedą arba dėl to, kad jis buvo standartinis, nepamirškite jį ištrinti prieš jį parduodant. Norėdami tai padaryti, atidarykite telefono nustatymus ir suraskite atitinkamą elementą skyriuje “Pavaros”.

4. Atstatykite prie gamyklos nustatymų

Atlikę svarbių duomenų atsargines kopijas ir išvalę atminties kortelę, turite ištrinti visus duomenis iš įrenginio. Greičiausias ir patikimiausias būdas tai padaryti – grįžti prie gamyklos nustatymų. Dėl to jūsų telefonas arba planšetinis kompiuteris bus toks pat, kaip ir tuo metu, kai jis pateko į parduotuvę.

Norėdami iš naujo nustatyti, prijunkite įrenginį prie maitinimo šaltinio ir naudokite atitinkamą įrenginio nustatymų parinktį. Pavyzdžiui, grynai “Android 6.0.1” “Marshmallow” norimas elementas yra skyriuje “Atkurti ir iš naujo” ir vadinamas “Iš naujo nustatyti”.

Kaip ištrinti viską iš telefono: atkurti gamyklinius nustatymus Kaip išvalyti telefoną: atkurti gamyklinius nustatymus

Po nustatymo iš naujo, jūsų telefonas bus paleistas iš naujo, ir jūs pamatysite, kad jis tapo švarus ir nepaliesta.

Bet jei sugedote su programine įranga, jis nebus grąžintas gamyklos versijoje. Tokiu atveju jums gali prireikti iš naujo prijungti įrenginį su gamykline programine įranga, kuri, kaip taisyklė, yra gamintojo svetainėje.

Kai baigsite visus šiuos veiksmus, galite perkelti prietaisą naujam vartotojui be baimės dėl asmens duomenų.

Skaitykite taip pat:

  • Kaip tinkamai paruošti “iPhone” pardavimui?
  • Kaip pasirinkti išmanųjį telefoną →
  • 10 žingsnių apsaugoti savo smartphone nuo įsilaužimo →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 24 = 29