Ofiste kimsenin size söylemeyeceği 15 davranış kuralları

Bu davranış kuralları iş sözleşmesinde dile getirilmemiştir, görüşmelerde konuşulmamaktadır, beyaz-sıcak olan meslektaşları bile nezaketsizdir. Yani birisi gözlerini açmalı.

 1. Yemekten sonra bulaşıkları yıka. Hemen yıkayın. Yemek kutusunu dışarı atmak lavaboya kirli bırakmaktan daha iyidir.
 2. Ayakkabılarını çıkarmayın. Bunun için öngörülen yerlerde yeniden karıştırın. Eh, ya da en azından diğer insanların tablolarından oldukça kaldırıldı. Ayaklarını masaya koyabilirsin, sadece son bırakırsan ve kimsenin yanında olmazsa.
 3. BT bölümüne gitmeden önce bilgisayarı yeniden başlatın.
İş yerinde davranış
giphy.com
 1. Başkasının yoğuruna dokunma. Ve başkasının elması. Çerezleri almak için ayrıca izin almanız gerekir.
 2. Sabahları, patronların “Merhaba” demesi gerekiyor ve “Merhaba, dostum” demesi gerekmiyor. Tabii ki patronun kendisi böyle söylemiyorsa.
 3. Siz ve meslektaşınız tuvaletteki bir sonraki kabinlerde ve daha önce bitirdiyseniz, ofise geri dönmek için bitirene kadar beklemek zorunda değilsiniz.
 4. Kırtasiye içeren kutuda sadece üç paket çıkartma varsa, kendine her şeyi almayın, meslektaşların masalarına iki tane koymak daha iyidir. Ofiste biraz dikkatli ol.
 5. Mikrodalgada balık yok. Akşam yemeği için balık olmadan nasıl yapılacağını hayal edemiyorsanız, sosu daha verimli bir şekilde ısıtmak ve üzerlerine yiyecek dökmek daha iyidir, böylece doğru sıcaklığı elde edersiniz. Ama mikrodalgada balık olmamalı!
Ofiste nasıl davranılır
giphy.com
 1. Masaüstü, düzgün bir kesilmiş çim gibi görünmeli ve inatçı bir çalılık gibi görünmemelidir.
 2. Soğumaya gittik, bardağı doldurduk, soğutucudan uzaklaştık. Onun önünde durmayın ve meslektaşlarınızla konuşmayın. Gerçekten konuşmak istiyorsan, en azından yanlara birkaç adım at ve başkaları için suya giden yolu serbest bırak.
 3. Tüm meslektaşlar kulaklıkların üzerinde oturmuyorsa, masada rahatsız etmeyin.
 4. Öğle yemeği kutuları ve gıda işareti ile tek kullanımlık kutuları. Mutlaka adınız değil, takma ad kullanabilirsiniz. Örneğin, “Kral, sadece bir kral.” Bu kesinlikle atılmadı.
 5. Ofisin farklı noktalarında çalışsanız ve bu meslektaşların nasıl çağrıldığına dair bir fikriniz olmasa bile herkese merhaba deyin.
Tebrik hakkında unutma.
giphy.com
 1. Toplantılar sorulara zaman ayırır. Sonra onlara sorun, konuşmacıları kesmeyin.
 2. Kağıt klipslerden takı yapmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 6