5 popularnych aplikacji, których nie można zainstalować na gadżecie Android

Niektóre z programów, które zostaną omówione poniżej, od samego początku były napompowane reklamą ze smoczkiem, inne pogarszały się z czasem. W każdym razie nie zalecam instalowania ich na smartfonie lub tablecie.

Galeria QuickPic

W przeszłości jedna z najlepszych przeglądarek graficznych na Androida. Lekki, szybki, funkcjonalny i całkowicie darmowy. Ale wszystkie te zalety były przed zakupem aplikacji Cheetah Mobile. Następnie QuickPic wprowadził pewien kod, w wyniku którego zaczął zbierać informacje o użytkownikach i wysyłać je na serwery tej chińskiej firmy. Do tego dochodziła denerwująca reklama usługi chmurowej firmy, która w jednym momencie unieważniła wszystkie dotychczasowe zalety tej popularnej galerii.

ES File Explorer

Jeden z najlepszych menedżerów plików dla systemu Android znalazł się ostatnio w centrum głośnego skandalu z powodu nieudanej próby zarobienia pieniędzy na reklamie. Przypomnę, że w ES File Explorer było nowe narzędzie, które według twórców miało oszczędzać baterię.

W rzeczywistości okazało się, że jest to zwykły moduł reklamowy, który przewijał reklamy na ekranie blokady. W rezultacie dodatkowy ruch został zużyty, a akumulator usiadł o 20% szybciej. Po pewnym czasie usunięto adware, ale pozostał pozostał. Jakie zaskoczenie twórcy ES File Explorer zaprezentuje nam następnym razem?

Przeglądarka UC

Jedna z najpopularniejszych przeglądarek na świecie, która oferuje doskonałą funkcjonalność i szybkość. A co z nim nie tak, pytasz?

Śledzenie. Kilku specjalistów ds. Bezpieczeństwa komputerowego natychmiast zauważyło, że przeglądarka UC wysyła na serwer Umenga dane IMEI, Android ID, adres MAC urządzenia i inne dane użytkownika, które zbierają informacje o platformie transakcyjnej Alibaba. Dlatego, jeśli prywatność nie jest dla ciebie pustym określeniem, lepiej nie używać tej aplikacji.

DU Battery Saver Szybkie ładowanie

Niezwykle popularna aplikacja, która ma ponad 7 milionów (!) Pobrań w Google Play. Obiecuje wyposażyć twój gadżet w specjalne intelektualne funkcje, które pozwolą Ci osiągnąć fantastyczną oszczędność baterii.

W rzeczywistości jedynym osiągnięciem DU Battery Saver Fast Charge to świetna praca działu marketingu, któremu udało się oszukać tak dużą liczbę użytkowników. Inteligentna oszczędność energii? Szybkie i pełne ładowanie? Oszustwo i imitacja! Ale przy reklamach ta aplikacja jest wypełniona dowolnymi środkami.

Clean Master

Dawno temu program ten był łatwym i funkcjonalnym narzędziem do usuwania śmieci, gromadzącym się w systemie Android. Z biegiem czasu został zarośnięty tak wieloma dodatkowymi funkcjami, że stał się żarłocznym żniwiarzem.

Teraz Clean Master jest również antywirusem, blokerem aplikacji, chłodziarką procesora, menedżerem autorun, akceleratorem gier i tak dalej. Niestety, nie wszystkie z tych funkcji działają poprawnie, ale reklamy tego potwora wykazują się regularnie. W końcu właścicielem Clean Master jest ta sama firma Cheetah Mobile, która cieszy się wyjątkowo złą reputacją wśród właścicieli gadżetów Android.

A jakie znasz popularne programy o zepsutej reputacji? Opublikuj swoje czarne listy w komentarzach!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 + = 43