9 aplikacji do samodoskonalenia

Blinkist

Blinkist stał się jedną z pierwszych usług, za które nie żałowałem dawania pieniędzy. Oto około kilkuset sammari (podsumowanie książki) na różne tematy, od biznesu po samorozwój i sztukę. Usługa jest płatna, ale jest bezpłatny okres. Kilka miesięcy temu, kiedy kupowałem abonament, kod zadziałał giveitatry, co dało 50% zniżki. Wypróbuj: Myślę, że teraz działa.

Dzienna ciekawość

Jako dziecko prawdopodobnie czytasz nagłówek “Czy wiesz” w gazetach lub czasopismach. W rzeczywistości Daily Curiosity jest analogiem tej rubryki. Codziennie w aplikacji jest pięć nowych i prawie zawsze interesujących faktów na temat wszystkiego na świecie.

Co tydzień

Jedna z najlepszych aplikacji do wprowadzania dobrych i pozbycia się złych nawyków. Trening jest zbudowany w formie gry. Tygodniowy przez około sześć miesięcy pomógł mi rozwinąć nawyki. Potem, kiedy się przyzwyczaili, przestałem używać aplikacji, ale myślę, że odegrało ona znaczącą rolę w tym procesie.

Słowa

O Duolingo i LinguaLeo, pewnie wiesz, więc nie będą na tej liście. Ale języki muszą tylko uczyć się we współczesnym świecie. W Words jest około dziesięciu ćwiczeń, które poprawią twoje słownictwo.

Las

Jedna z najbardziej rozrywkowych i niezwykłych aplikacji, które poznałem. Rozpoczynając każde zadanie, możesz zasadzić drzewo w lesie. Jeśli nie opuścisz aplikacji, aby odwrócić uwagę i zakończysz zadanie, drzewo będzie rosło. Jeśli otworzysz Facebooka lub coś innego – drzewo umrze. W ten sposób możesz stworzyć cały las, chyba że, oczywiście, pracujesz bez zakłóceń.

Quest

Cel misji jest taki sam jak w przypadku Forest: dać użytkownikowi motywację do wykonywania zadań. Ale podejście jest inne: każde wykonywane zadanie to kryształy doświadczenia dla twojego bohatera w aplikacji. Z pomocą doświadczenia możesz napompować postać, założyć ją na nową zbroję i kupić broń. Dla fanów RPG to jest.

Lumosity

Niedawno rozmawialiśmy o tym, czy działają symulatory mózgu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale niektóre niezależne badania mają tendencję do odrzucania negatywnej odpowiedzi. Ale to nie umniejsza korzyści Lumosity i milionów użytkowników na całym świecie, którzy wierzą, że aplikacja nadal działa. Spróbuj samemu dojść do porozumienia.

Headspace

Istnieją aplikacje do medytacji, a tam jest Headspace, który wyróżnia się spośród innych. Najważniejszą rzeczą jest oczywiście twórca aplikacji i osoba, która uczy lekcji – Andy Puddicombe (Andy Puddicombe). Jego głos w magiczny sposób wprowadza się w przyjemny stan medytacyjny. Od ciebie, przy każdej lekcji, będzie mniejszy wysiłek.

Moodnotes

Próba zastąpienia psychoanalityka przez aplikację wygląda co najmniej dziwnie. Niemniej jednak, sądząc po recenzjach w App Store, Moodnotes pomaga ludziom zrozumieć wewnętrzne problemy i spróbować je rozwiązać. Oczywiście lepiej jest skontaktować się ze specjalistą, ale z różnych powodów nie zawsze da się to zrobić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =