Android Cihazlar ile USB OTG 6 Kullanımları

USB OTG’yi kullanmak için Android cihazınız elbette desteklemelidir. Öğrenmenin en kolay yolu, talimatlara bakmak veya üreticinin resmi web sitesine gitmek. Tembel olmak için başka bir seçenek var: Google Play’den indirilebilen ücretsiz bir USB OTG Checker uygulaması.

Elbette özel bir kabloya da ihtiyacımız var. Bazı üreticiler bunu kite koydu, ama hepsini değil. Neyse ki, ucuz ve her köşede satılıyor. İstenirse (ve havya ile çalışma kabiliyeti), OTG kablosu bağımsız olarak da yapılabilir.

Böylece, cihazın uyumluluğunu kontrol ettik ve kabloyu tuttuk. Bütün bu ekonomi ile neler yapılabilir?

USB flash sürücüyü veya sabit sürücüyü bağlama

USB OTG kullanın: bir USB flash sürücü veya sabit disk bağlayın
Adam Radosavljevic / shutterstock.com

Kabul ediyorum, bu bir OTG-kablo ve Android-akıllı telefon ile bir kişi akla ilk gelen şey. Sıradan flash sürücüler ile her şey basittir: herhangi bir sorun olmadan çalışırlar, ancak harici sabit disklerde, özellikle bir USB portuyla çalışan portatif olanlar ile her zaman bir piyango. Kendi güç kaynağına sahip büyük sürücüler,% 99 oranında çalışacaktır.

Dosya sistemi, dikkat etmeniz gereken bir şeydir. FAT32 her zaman desteklenirken, NTFS’nin sorunları olabilir. Diskleri düzgün bir şekilde çıkarmak için, StickMount uygulaması yararlıdır. Doğru, root erişimi gerektirir.

Gamepad’i bağlama

USB OTG kullanın: gamepad'i bağlayın
Christian Bertrand / shutterstock.com

Bu OTG’nin en popüler ikinci uygulamasıdır. Evde çoğumuz bir oyun konsolu veya sadece PC için bir gamepad var, bu da Android’de bir akıllı telefona veya tablete bağlanmak için çok kaşınıyor.

Xbox 360’ın sahipleri daha şanslıydı: Oyun masaları herhangi bir ek manipülasyona gerek kalmadan kutudan çıktı. PS3’teki kontrol cihazları sadece “yönetilen” cihazlara bağlanabilir. PC joystickleri ile tek tek denemeniz gerekiyor. Ve tabii ki, oyunun da gamepadler için desteğe sahip olması gerektiğini unutmayın, aksi takdirde işe yaramaz.

Klavye ve fareyi bağlama

USB OTG kullanın: klavye ve fareyi bağlayın
Nata-Lia / shutterstock.com

Android’in açıklığı, klavyeyi ve fareyi denetimler olarak kullanmanıza olanak tanır. Tabletinizi bir dizüstü bilgisayara kolayca dönüştürebilir, üzerinde yazı yazabilir veya internette gezinebilirsiniz. Çoğu klavyeler ve fareler (hem kablolu hem de kablosuz) Android cihazlarla iyi çalışır.

Ortak alıcılı klavye + fare setlerini kullanmak daha uygundur. Aksi takdirde, iki cihazı aynı anda bağlamak için çalışan bir USB hub’ı aramanız gerekecektir ve bu gerçek bir sorun olabilir.

Yazıcıyı bağlama

USB OTG'yi Kullanma: Yazıcının Bağlanması
leungchopan / shutterstock.com

Klavyeler gibi, yazıcılar Tak ve Çalıştır çevre birimleridir ve bağlandıktan hemen sonra Android cihazlarla çalışır. Bir bilgisayarın yardımına başvurmadan belgeyi herhangi bir hatta bir Wi-Fi modülü olmayan eski bir yazıcıda yazdırabilirsiniz.

Fotoğraf basmak için yazıcının modeline bağlı olarak, cihazı kamera veya sürücü moduna geçirmeniz gerekecektir. PrintHand uygulaması da yardımcı olmalıdır.

3G / LTE modem bağlanması

USB OTG'yi kullanın: 3G / LTE modemini bağlayın
Elsa Hoffmann / shutterstock.com

İlk bakışta saçma görünen fikir, para biriktirmeye ve hücresel bir modül olmadan bir tablet satın almaya karar verenler için tamamen haklı. Kolay değil, ama gerçekten: süper kullanıcı hakları ve özel bir yardımcı programa sahip olmak ya da bir widget olmak için düdük çalınabilir. Bununla birlikte, azim ve bazı deneyimlerle çözülmüş olan en önemsiz görev değil.

Bir DSLR kamerayı kontrol etmek için bir cihaz kullanma

USB OTG kullanın: kontrol DSLR kamera
Pavelk / shutterstock.com

Bu fotoğrafçılara hitap etmeli. Android cihazını kullanarak, kamerayı ekranını vizör olarak kullanarak kontrol edebilirsiniz. Bu özellikle tabletler ve tabletler için geçerlidir.

Bu işlevselliği eklemek için, Google Play’den DSLR Denetleyici uygulamasını indirmeniz gerekiyor. İdeal olarak bir Canon kameraya ihtiyacınız var. Nikon ve Sony de destekleniyor, ancak tüm modellerde değil. Uygulama ödenmesinden bu yana, geliştiricinin resmi web sitesinde kameraların desteğiyle ilgili tüm ayrıntıları netleştirmenizi öneririz.

Android cihazlarınızda OTG kullanıyor musunuz? Eğer öyleyse, deneyiminizi paylaşın: Onlara ne bağlandığınızı ve ne kadar iyi çalıştığını söyleyin.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 + = 80