Android’i bulmaya yardımcı olacak 5 uygulama

Akıllı telefonları ne kadar çok kullanırsak, bizim için o kadar değerli olurlar. Binlerce kontak, çok sayıda servis, kayıt, fotoğraf, favori müzik ve kitap şifreleri – bunların hepsi telefonun hafızasında. Gadget’ınızı kaybetmeniz halinde, talihsiz mal sahibi bu verilerin çoğuna elveda diyecek ve bu da gerçek bir trajedi olabilir. Bu nedenle, önceden dikkatli olmak ve cihazınızda kayıp veya hırsızlık durumunda geliştirilen özel uygulamalardan birini kurmak daha iyidir.

Android Cihaz Yöneticisi, Google’dan bu soruna kendi çözümünü sunar. Bu uygulama tamamen ücretsizdir ve karttaki kayıp bir telefonu tespit etme, uzaktan engelleme, dikkati çekmek için çağrıyı açma ve hatta tüm kişisel verilerinizi, düşman eline geçmeyecek şekilde silme de dahil olmak üzere tüm temel fonksiyonları sağlar. Servis, Google hesabınıza bağlı ve cihazlarınızın bir kaçını bile mükemmel bir şekilde yönetebiliyor.

Bu program, Android Cihaz Yöneticisi ile aynı temel fonksiyonları ve SIM kartı değiştirirken bildirim almak gibi diğer bazı ilginç özellikleri sunar. Telefonunuzun yeni numarası, program ayarlarında daha önce atadığınız kişiye gönderilecektir. Ayrıca, aramayı cevaplamak, cihazı kilitlemek veya tüm verilerinizi silmek için telefonu zorlayacak özel SMS komutlarını da kullanabileceksiniz. Uygulama 30 gün boyunca ücretsizdir, bundan sonra abone olmanız gerekecektir.

Cerberus belki de bu listedeki en güçlü uygulamadır. Gadget’ınıza yüklemek yeterlidir ve önceki programların tüm özelliklerine sahip olursunuz; ayrıca, tüm giden ve gelen çağrıların bir listesini uzaktan görebilir, dahili mikrofon aracılığıyla ses kaydedebilir, fotoğrafları belirli bir adrese gizleyip gönderebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Telefonun konumu sadece GPS ile değil, aynı zamanda hücresel kulelerden gelen sinyallerle de takip edilebilir.

Programın yaratıcılarının korunmasına büyük önem verildi. Uygulama simgesi gizlenebilir, onlara gönderilen mesajlar hiçbir yerde gösterilmez ve Cerberus’u kaldırmak imkansızdır. Bu uygulama bir hafta boyunca ücretsizdir, bundan sonra 2,99 ABD doları ücretli bir ödeme yapmanız gerekecektir. Bununla birlikte, bu miktar için, her yatırılan yüzde tam olarak çalışan en işlevsel uygulamayı elde edersiniz.

Bu uygulama, cihazınızın güvenliğini artırmak için tasarlanmış bir dizi yardımcı programdır. Bunlar arasında, telefonunuzu kapattığınızda, SIM kartını ve hırsızların gadget’ınızın çalınmasından sonra yapabileceği diğer eylemleri değiştirdiğinizde bir e-posta uyarısı göndermenin işlevini görürüz. Böyle bir mektup, son konumunun koordinatlarını ve hatta ön kamera tarafından algılanamayan bir fotoğrafı bile içerebilir. Bu özelliklerin bazıları ücretsizdir, ancak geri kalanını kullanmak için premium bir abonelik satın almanız gerekecektir.

Prey, Android Cihaz Yöneticisi’nden sonra, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu listedeki uygulamadır. Buna ek olarak, yalnızca Android için değil, tüm diğer platformlar için bir müşteri var, böylece tüm cihazlarınızı izlemek için tek bir hizmeti kullanabilirsiniz. Ücretsiz olmasına rağmen, bu yardımcı program, cihazınızla tüm ticari işlemleri ticari meslektaşları olarak gerçekleştirmenizi sağlar. Gadget’ın harita üzerindeki konumunu göstermek, kişisel verileri uzaktan kapatmak ve silmek, ön ve ana kameralardan fotoğraf çekmek, sessiz mod etkinleştirildiğinde bile yüksek sesli sinyali açmak ve çok daha fazlası.

Çoğu insan, akıllı telefonlarıyla hiçbir şeyin olmayacağını umuyor. Vakaların% 90’ında bunu yapar, ancak hala% 10 olduğunu unutmayınız. Bu yüzden, kendinize daha önceden dikkat etmek ve kendinizi bu incelemede sunulan uygulamalardan birine koymak daha iyidir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 58 = 60