Android’i güvenli moda nasıl geçirirsiniz ve neden gereklidir?

Her şeyden önce, neden güvenli bir rejime ihtiyaç duyacağınıza kısaca değinmek gerekiyor. Bildiğiniz gibi, Android her zaman kendi demokrasisiyle ünlü olmuştur, bu da kullanıcılarına başka herhangi bir sistemin izin vermediği eylemlere izin vermektedir. Üçüncü taraf yazılımları kullanarak veya sistem dosyalarını elle düzenlerken, işletim sisteminin görünümünü ve davranışını tanımanın ötesinde değiştirebilirsiniz. Ancak bazen böyle bir müdahale için ödemek zorundasınız.

Yaptığınız değişikliklerin bir sonucu olarak veya yüklü programların çalışması nedeniyle, Android normal şekilde çalışmayı reddederse, güvenli bir moda ihtiyacınız olacaktır. Bu modda, yalnızca sistem uygulamaları çalışır ve sorunu neden olan programı kaldırabilir ve sonra tekrar normal moda yeniden başlatabilirsiniz.

Android güvenli modunda oturum açmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

  1. Kapatma menüsü görünene kadar güç düğmesini basılı tutun.
    Android Güvenli Mod 1
  2. Bu menüde, “Kapat” ı seçin ve aşağıdaki şekilde gösterilen menü görünene kadar parmağınızı basılı tutun.
    Android Güvenli Mod 2
  3. “Tamam” ı tıklayın ve cihazın yeniden başlatılmasını bekleyin.

Android Güvenli Mod 3

Masaüstünün görünümünden sonra, sol alt köşesindeki yazıt “Güvenli Mod” u göreceksiniz. Gerekli değişiklikleri yapın veya programın engelleyici aygıtlarını kaldırın. Bu arada, bu moda geçiş, “çıplak” Android’in ne kadar hızlı çalıştığını ve üçüncü taraf başlatıcıları, temaları, simgeleri, arka plan programları ve yüklediğiniz diğer kaynak yiyiciler tarafından ne kadar yavaşlatıldığını görsel olarak değerlendirmeye yardımcı olur.

Geri gitmek için cihazınızı yeniden başlatın. Bazen, gadget’ın normal çalışmaya döndürülmesinde zorluklar vardır ve kalıcı olarak güvenli modda çalışmaya devam eder. Bu durumda, sadece cihazı kapatın, pili birkaç dakika kaldırın ve Android’i yükleyin.

Bu makaledeki bilgilerin akıllı telefon veya tabletinizin çalışmasında karşılaşılan sorunları daha sıkı yöntemlere gerek duymadan çözmenize yardımcı olacağını umuyoruz – sistem parametrelerini varsayılan durumda sıfırlama veya yanıp sönme.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =