Co to jest Android Beam i jak z niego korzystać

Technologia bezprzewodowego przesyłania danych w niewielkim promieniu NFC (Near Field Communication) staje się coraz bardziej popularna. Wiele obecnych modeli smartfonów, a nawet tabletów zawiera moduł NFC. Sama technologia ta nie może pochwalić się dużą prędkością transmisji, ale może ustanowić połączenie na ułamek sekundy z odległości do 10 centymetrów. Z kolei Bluetooth nie jest tak szybki w połączeniu (około 5-10 sekund), ale dane na nim przebiegają znacznie szybciej.

Co to jest Android Beam i jak z niego korzystać

Android Beam wykorzystuje najlepsze z tych technologii i zapewnia natychmiastową łączność w połączeniu z dużą szybkością przesyłania danych.

Czy mam aplikację Android Beam?

Android Beam pojawił się w czwartej wersji systemu operacyjnego od Google. Aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie obsługuje Android Beam, przejdź do Ustawień. Tutaj pod pozycją “Przesyłanie danych” znajduje się menu “Więcej”.

Co to jest Android Beam i jak z niego korzystać

Idź do tego menu, musisz przejrzeć listę dla obecności elementu NFC. Jeśli taki punkt jest obecny, to pod nim prawdopodobnie będzie również opcja Android Beam. Oczywistym jest, że aby Android Beam działał, konieczne jest włączenie modułu NFC.

Co to jest Android Beam i jak z niego korzystać

Powyżej powiedzieliśmy, że bezpośrednio do transferu danych Android Beam używa Bluetooth, ale użytkownik nie musi włączać modułu Bluetooth przed użyciem Android Beam. Inteligentny system robi to automatycznie po podłączeniu do NFC i natychmiast po transferze danych, Bluetooth jest wyłączony. W połączeniu z niskim zużyciem energii samego Bluetooth, ta metoda przesyłania danych praktycznie nie wpływa na poziom naładowania baterii urządzenia.

Jak korzystać

Mamy więc 2 urządzenia z włączoną Androidem Beam i NFC. Sam model transmisji danych jest maksymalnie dostosowany do trybu “w locie”. Innymi słowy, wystarczy, aby użytkownik utrzymał moduł NFC, a sama transmisja nie wymaga żadnej manipulacji w interfejsie systemu.

Android Beam umożliwia przesyłanie stron internetowych, filmów z YouTube, współrzędnych i tras na mapach, danych kontaktowych, linków do aplikacji w Google Play. zdjęcia i wiele innych danych.

Całe piękno tkwi właśnie w metodzie transmisji. Nie musisz klikać i pomijać menu. Na przykład znalazłeś fajną zawartość w przeglądarce. Bez tapa Doprowadzić urządzenie do urządzenia osoby, do której chcesz udostępnić zawartość, a następnie przekazywania danych na ekranie smartfonu pojawi się komunikat.

Co to jest Android Beam i jak z niego korzystać

Dotknij ekranu i to wszystko: odbiorca zobaczy na ekranie stronę przeniesioną w przeglądarce.

Co to jest Android Beam i jak z niego korzystać

Podobnie działa transmisja wszelkich innych typów danych. Zdjęcia są przewijane bezpośrednio z galerii, mapy są z aplikacji mapy i tak dalej.

Subtelności

Aby uruchomić Android Beam, musisz włączyć i odblokować ekrany obu urządzeń. Ponadto, jeśli przelew idzie z płyty lub na nim, powinno dać pewne wskazówki, gdzie jego moduł NFC. Na Nexus 7 znajduje się w górnej części obudowy, oraz w module Nexus 10 pewnie zadetektitsya pobliżu tylnej komory. Smartfon nie jest tak ważne, ponieważ rozmiar urządzenia pozwala moduły NFC odnaleźć siebie w dowolnym układzie wzajemnego – wystarczy przynieść swoje urządzenie z powrotem obejmuje razem.

Samsung ma swój Beam o nazwie S Beam. Ważne jest, aby pamiętać, że nie jest kompatybilny z Android Beam, ale urządzenia Samsung również wspierać Android Beam, więc gdy ma do czynienia Google Phone, Samsung trzeba użyć Android Beam, podczas gdy Samsung, Samsung będzie zrozumieć siebie i przez Android Beam, a także poprzez S Beam.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 9 =