Duolingo – dil öğrenmek için interaktif bir simülatör

Duolingo okuma, konuşma, dilbilgisi ve dinleme geliştirmeye yardımcı olur. Buna ek olarak, hizmet, kelime haznesini doldurmak veya sıfırdan oluşturmak için iyi bir fırsat sağlar. Proje web sitesinde veya Android ve iOS için mobil uygulamalarda eğitim alabilirsiniz.

Duolingo sadece Rusça bilen ve yeni bir yabancı dil bilgisine sahip kullanıcıları tanıyan yeni başlayanlar için uygundur. Ama zaten İngilizce veya başka bir yabancı dil biliyorsanız, bu dili öğrenmek için hizmetin yararlı olması muhtemel değildir.

Çalışma mekaniği

Öğrenme dilini seçtikten sonra, sıfırdan başlayabilirsiniz. Ancak, temelleri zaten biliyorsanız, küçük bir testi geçmek daha iyidir: Duolingo bilginizi test edecek ve çok basit dersleri atlamanıza izin verecektir. Hizmetin kendisi, derse başlamadan önce seviyeni değerlendirmenizi sağlayacaktır.

 

Öğretim materyali, kullanıcıyı basitten karmaşık olana yönlendiren küçük etkileşimli görevlere ayrılmıştır. Onlar komik dekore edilmiş ve oyun formunda servis edilir, böylece sıkılmasın.

Görevler çok farklı. Bazılarında yabancı kelimeler gösterilir ve bunlara karşılık gelen resimleri seçmeniz istenir. Diğerlerinde, program tarafından telaffuz edilen kelimelerin, cümlelerin veya tüm cümlelerin bir çevirisini yazmanız gerekir. Telaffuz kontrol etmek için mikrofona ne okuduğunuzu dikte etmeniz gereken bu tür dersler de vardır.

 

Duolingo, kullanıcıyı hatasız görevleri gerçekleştirmek için motive etmek ve düzenli olarak meşgul olmak için mümkün olan her şekilde çalışır. Öğrendiğiniz her ders için özel gözlük – pırlanta verilir.

Sınıfları kaçırmazsanız, program sizi “şok moduna” götürür ve daha fazla elmas ödüllendirir. Yanlış cevaplar yüzünden boşa harcanan sağlığı geri kazanmak için ihtiyaç duyulacaktır. Herhangi bir elmasınız yoksa ve sağlığınız sıfıra düşerse, ceza süresi geçene kadar pratik yapamazsınız.

Abonelik ve uygulama içi satın almalar

Duolingo ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak bu durumda reklamlar gösterilir. Reklamları devre dışı bırakmak için, aylık olarak 10 ABD doları tutarında bir abonelik yayınlamanız gerekir. Aboneler dersleri indirebilir ve çevrimdışı pratik yapabilir.

Ayrıca, pırlantalar hizmet içerisinde bir ücret karşılığında satılmaktadır. Ancak yerleşik satın alımlar olmadan kolayca yönetebilirsiniz.

Duolingo web sitesi →

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 4 =