Google’ı akıllı telefonunuzdan nasıl sürün

Bu makale her şeyden önce, kendi akıllı telefonlarını seçen meraklıların yanı sıra, hızlarını artırmak için çok güçlü araçlara sahip olmayanların da ilgisini çekebilir. Bu konuyla ilgilenmeyen, ihtiyaç duymayan ve “ve her şeyin işe yaradığı” kullanıcılara, lütfen endişelenmeyin ve bu metni okurken zaman kaybetmeyin.

Üçüncü taraf ürün yazılımı ile karşılaşan herkes, Google’ın bir uygulama ve hizmet paketi yükleyene kadar Android’in ne kadar iyi çalıştığını bilir. Akıllı telefon hemen utanmadan yavaşlamaya ve pili tüketmeye başlar ve ne tür Google Apps yüklerseniz kurun. Ancak buna rağmen, çoğu kullanıcı bu yazılımı Google’dan kullanmaya devam ediyor. Aşağıda bunu yapmaya çalışacağız. Ama önce cihazınızdaki “İyilik Şirketi” nin tüm izlerinden kurtulalım. Bunu yapmanın iki yolu vardır (rue gerekli değildir).

1. Hesabınızı bağlı hesapların listesinden silin. Bunu, “Hesaplar” bölümündeki cihaz ayarlarında yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra, Google’dan tüm uygulamaları el ile kaldırmanız veya devre dışı bırakmanız gerekir.

Google'ı kaldır 1  Google'ı kaldır 2

2. Cihazınızı orijinal durumuna sıfırlayın. Bu işlev “Geri Yükle ve Sıfırla” bölümünde gizlidir ve “Ayarları sıfırla” olarak adlandırılır. Bunun dahili bellekten, ayarlardan ve yüklü uygulamalardan tüm verileri sileceğini unutmayın, böylece akıllı telefonunuzu sıfırdan başlamanız gerekecektir.

Telefonu sıfırla 1  Telefonu sıfırla 2

Eh, şimdi Google’ı kalemle salladın, hadi yerleşmeye başlayalım. Öncelikle Google Play’in yerini almanız gerekiyor. Prensip olarak, gerekli tüm programları manuel olarak indirebilir ve yükleyebilirsiniz, ancak otomatik yazılım güncellemelerinin işlevi olan özel bir uygulama mağazasını kullanarak bunu yapmak daha uygundur.

Amazon Appstore 1  635705821755171278

Olarak Google Play’in yerini al Muhtemelen ihtiyacınız olan her şeyi bulabileceğiniz büyük bir program veritabanına sahip olan Amazon Appstore’u kullanmak en uygun olanıdır. Burada ayrıca programların kurulumunu ve kaldırılmasını kontrol edebilirsiniz, otomatik güncelleme fonksiyonu vardır. Ve hoş bir ikramiye olarak, her gün popüler uygulamalardan birinin tamamen ücretsiz olduğu Day’in günlük aksiyon uygulamasıdır.

Zamanınızı düzenlemek ve etkinlikleri düzenlemek için “Google Takvim” yerine Sunrise Takvimi gibi çeşitli alternatif çözümler kullanabilirsiniz. Bu program, Google Takvim ve iCloud Takvim ile mükemmel işlevsellik, uyumluluk ve tüm rakipleri geride bırakabilecek mükemmel bir tasarıma sahiptir. İncelememiz.

bulmak Google Drive için değiştirme Genel olarak, zorluk yoktur. Dropbox, Mega, OneDrive, Box – istediğiniz herhangi bir hizmeti seçin ve uygun mobil istemciyi indirin. Hepsi aynı işlevselliklere sahip, bu yüzden burada soru, ayrılmış boş alan ve kişisel tercihlerin miktarı ile sınırlıdır. OneDrive için oy veriyorum çünkü bu hizmette fazladan gigabayt biriktirdim.

Ama bulmak için Google Haritalar için bir alternatif o kadar kolay değil. Bu, Google’ın sahip olduğu harika uygulamalardan biridir. Rakiplerin henüz başarmadığı bir noktaya ulaşır. Bununla birlikte, arazinin, incelemelerin ve diğer bazı ek işlevlerin fotoğraflarını çekmeden yapabiliyorsanız, BURAYA Haritalar’ı deneyebilirsiniz. Bu uygulama, Google’dan daha az ayrıntılı bilgiye sahip değildir, trafik rotalarını araba ve toplu taşıma araçlarına göre düzenleyebilir ve sesli komutlarla yönlendirebilir. Ve gerekli haritaları indirebilir ve hangi Google Maps, nasıl kullanılacağını bilmiyorum, HERE Maps çevrimdışı kullanabilirsiniz.

Çoğu Android kullanıcısının akıllı telefonlarına yüklenen bir sonraki program, YouTube. Bu, eğitim videoları, eğlence şovları, uzun metrajlı filmler ve gerçekten kaybetmek istemediğiniz diğer her tür içerikten oluşan dipsiz bir kaynaktır. Ancak, ve YouTube değiştirilecek. FireTube, TurboTube, FREEdi ve nihayetinde size tavsiye ettiğim harika bir Viral Popup.

Google’dan diğer programların alternatiflerini aramak karmaşık bir durum değildir. Aksine, çeşitli seçeneklerden sadece bir adayı seçmek zor. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak makalelerden bazıları.

Gördüğünüz gibi, akıllı telefonunuzdaki Google’ın varlığından kurtulmak oldukça mümkün. Sonuç olarak, daha az işlevsel bir cihaz elde edemeyiz, ancak aynı zamanda bir yazılım satıcısına bağımlı olmamak ve her adım hakkında bilgi göndermemekteyiz.

İyi mi kötü mü? Görüşlerinizi ifade etmenin yanı sıra, “Google olmadan yaşam” hakkındaki hikayelerinizi yorumlarda paylaşmayı teklif ediyoruz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 5 = 5