Jak skonfigurować automatyczne tłumaczenie w przeglądarkach mobilnych

Android

Jeśli masz zainstalowany Google Translator na swoim urządzeniu, możesz skorzystać z funkcji tłumaczenia wybranego tekstu w dowolnej aplikacji, w tym w przeglądarkach.

Google Chrome

W przeglądarce Chrome domyślnie dostępna jest opcja automatycznego tłumaczenia witryn na język interfejsu za pomocą usługi Google. Jeśli jest wyłączona, przejdź do Ustawienia → Zaawansowane → Ustawienia witryny → Tłumacz Google i aktywuj tłumaczenie. Wniosek zostanie wyświetlony na dole stron w językach obcych. Aby Chrome zawsze tłumaczył strony w określonym języku, musisz włączyć opcję “Zawsze tłumacz …”. Google Translator obsługuje 103 języki.

Yandex.Browser

Na urządzeniach z Androidem ta mobilna przeglądarka tłumaczy strony na język interfejsu według polecenia użytkownika. Aby to zrobić, przejdź do menu i kliknij “Przetłumacz stronę”. Możesz wybrać inny język na lewym panelu podczas tłumaczenia. 94 języki są dostępne w Yandex.Translator.

Firefox

Jeśli korzystasz z tej przeglądarki mobilnej, musisz zainstalować rozszerzenie, aby przetłumaczyć strony, na przykład Stuknij w Tłumacz. Przetłumaczy wybrany tekst na dowolny z dostępnych języków (rosyjski jest obsługiwany).

iOS

Safari

Ta przeglądarka nie ma wbudowanej funkcji tłumaczenia stron, ale możesz zainstalować specjalne rozszerzenia.

Yandex.Translator

Aby użyć tego dodatku w Safari, musisz najpierw pobrać aplikację Yandex.Translator i aktywować rozszerzenie w menu Udostępnij → Więcej w przeglądarce. Dla wygody możesz przeciągnąć “Translator” powyżej na liście akcji.

Przetłumacz na Safari

Ten dodatek musi być pobrany i aktywowany w “Udostępnij” → “Więcej” – taki sam jak “Yandex.Translator”. Przetłumacz dla Safari sugeruje tłumaczenie lub czytanie na głos stron internetowych. Obie akcje występują nie w przeglądarce, ale w samej aplikacji, co może nie być bardzo wygodne. Obsługuje jednak ponad 100 języków.

Microsoft Translator

To samo można zrobić za pomocą aplikacji firmy Microsoft. W ustawieniach musisz wybrać język, który chcesz przetłumaczyć na Safari. W sumie aplikacja obsługuje ponad 60 języków. Wybierając tekst na przetłumaczonej stronie, zobaczysz jego oryginalną wersję.

Google Chrome

Możliwość automatycznego tłumaczenia witryn oferuje przeglądarkę Chrome na iOS. Korzysta z Google Translator ze 103 językami. Domyślnie przeglądarka sugeruje tłumaczenie stron na język interfejsu. Jeśli tak się nie stanie, musisz włączyć tę funkcję w menu Ustawienia → Zaawansowane → Ustawienia zawartości → Tłumacz Google. Aby przetłumaczyć z określonego języka bez zapytań, kliknij “Zawsze tłumacz …”.

Orion

Ta przeglądarka została zaprojektowana specjalnie do tłumaczenia stron i jest odpowiednia, na przykład, dla studentów języka obcego. Możesz w nim wyszukiwać znaczenie słów we wbudowanych słownikach i odtwarzać tekst, aby nauczyć się wymowy.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

95 − = 93