Jak zarządzać komputerem za pomocą urządzenia z systemem Android

Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają zmienić urządzenie z Androidem w rodzaj zdalnego sterowania. Bardzo wygodnie, leżąc na kanapie lub siedząc na krześle, steruj komputerem jednym ruchem palca. Potrzebujesz tylko modułu Bluetooth lub WiFi na swoim komputerze (jeśli korzystasz z laptopa, najprawdopodobniej ma on zarówno domyślnie), i kilka minut swojego czasu, aby zainstalować niezbędne oprogramowanie. Rozważmy 3 interesujące programy do używania Androida jako pilota do komputera.

Jak zarządzać komputerem za pomocą urządzenia z systemem Android

Najwyższa kontrola

Podobnie jak wszystkie podobne programy, aplikacja składa się z dwóch części: agenta zainstalowanego na komputerze i aplikacji mobilnej dla urządzenia z systemem Android. Po instalacji uruchom agenta na komputerze. Teraz uruchom aplikację na urządzeniu mobilnym, wybierz typ połączenia i swój komputer. Wszystko jest gotowe.

Jak zarządzać komputerem za pomocą urządzenia z systemem Android Jak zarządzać komputerem za pomocą urządzenia z systemem Android

Aplikacja obsługuje multitouch, co upraszcza proces zarządzania. Zasadniczo lista opcji korzystania z tego oprogramowania jest ograniczona jedynie przez specyfikę działań komputera. Wystarczy zacząć od umiejętności kontrolowania prezentacji prezentacji. Ultimate Control obsługuje systemy Windows, Mac i Linux. Upewnij się, że na komputerze zainstalowano także środowisko Java Runtime Environment w wersji 1.6 lub nowszej.

Pobierz mobilną aplikację Ultimate Control.
Pobierz agenta Ultimate Control.
Pobierz Java Runtime Environment.

Unified Remote

Podobny program, który wykorzystuje część serwera zainstalowaną na komputerze i aplikację mobilną dla urządzenia z systemem Android. Aplikacja mobilna może pracować w trybie regulacji głośności na komputerze, włączać komputer przez sieć, automatycznie zawieszać odtwarzacz multimedialny podczas połączenia przychodzącego na urządzenie mobilne i wiele innych trybów.

Jak zarządzać komputerem za pomocą urządzenia z systemem Android Jak zarządzać komputerem za pomocą urządzenia z systemem Android

Niestety, darmowa wersja jest mocno ograniczona w dostępnych trybach. W szczególności zarządzanie przeglądarkami i programem PowerPoint jest dostępne tylko w płatnej wersji aplikacji. Unified Remote obsługuje tylko system Windows i wymaga zainstalowanego .NET Framework 4.

Pobierz aplikację mobilną Unified Remote.
Pobierz serwer Unified Remote.
Pobierz .NET Framework 4.

WIN – zdalny

Podobnie jak poprzedni program działa tylko w systemie Windows. Do pracy potrzebna będzie usługa zdalna systemu Windows. Po zainstalowaniu i uruchomieniu usługi, która działa jako serwer, uruchom aplikację mobilną i wybierz serwer z listy. Korzystając z WIN-Remote, możesz zarządzać menedżerami plików, wszystkimi popularnymi przeglądarkami, odtwarzaczami audio i wideo, przeglądać obrazy i prezentacje.

Jak zarządzać komputerem za pomocą urządzenia z systemem Android Jak zarządzać komputerem za pomocą urządzenia z systemem Android

Pomiędzy innymi aplikacjami WIN – Remote jest korzystnie inny, ponieważ zapewnia dostępną całą dostępną funkcjonalność za darmo. Wersja płatna oprócz wszystkich nie zawiera reklam. Wadę można uznać za brak wieloplatformowości, ale w tym przypadku jest to związane z zastosowaną technologią.

Pobierz aplikację mobilną WIN – Remote.
Pobierz Windows Remote Service.

A jakich programów używasz z taką funkcjonalnością? Podziel się swoją opinią i doświadczeniem w komentarzach.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

61 − = 55