MacroDroid – automatyzacja systemu Android w gotowych scenariuszach

Gdy spadł mój domowy Wi-Fi, a usługa transmisji strumieniowej Twitch po cichu przełączyła się na mobilny Internet i kontynuowała nadawanie. Przejście było płynne i po prostu tego nie zauważyłem. Po chwili w telefonie pojawiło się ostrzeżenie, że ruch w sieciach komórkowych dobiega końca. Dobrze, że uważnie śledzę mobilne megabajty, inaczej musiałbym dużo zapłacić.

Ogólnie rzecz biorąc, po tym incydencie, pomyślałem o tym, jak mocno rzucić ciężką aplikacją, jeśli Internet przełącza się z Wi-Fi na mobilny transfer danych. Natychmiast przystąpiłem do programu automatyzacji Androida. Koncentrując się na ocenie i liczbie opinii, wybrałem MacroDroid. Dobry interfejs i pełna funkcjonalność dla pięciu makr również przemawiały na korzyść tego narzędzia.

MacroDroid

Makro to skrypt, który aplikacja wykonuje, jeśli wykryje zdarzenie (wyzwalacz) i sprawdzi stan wyzwalacza. Na przykład wyzwalaczem może być potrząsanie telefonem, stan – pora dnia od dziewiątej wieczorem do czwartej rano, a akcja – włączenie latarki. Może być kilka wyzwalaczy, warunków i zdarzeń.

MacroDroid zawiera szablony do automatyzacji Androida MacroDroid: Szablony Android Automation

Tak więc MacroDroid oferuje 59 wyzwalaczy, 92 akcje i 35 warunków. Razem dają niezliczoną ilość scenariuszy. Jest coś do wymyślenia, chociaż możesz użyć już przygotowanych przepisów, są ich setki.

MacroDroid: menu MacroDroid: możliwość udostępniania makr

Szablony są podzielone na trzy kategorie: lokalna w lokalnym języku, popularna wśród międzynarodowej publiczności, a ostatnie dodane. Kliknij dowolne makro, aby je edytować lub dodaj do kolekcji bez zmian.

Lubi i działa – podnieś palec. Więc makro szybko zyska popularność i stanie się wyżej w rankingu. Pomyśl o czymś wyjątkowym – dziel się z innymi. To prawda, że ​​ogromny sukces nie przynosi już wielkich sukcesów. Wąskie scenariusze raczej nie uzyskają wymaganej liczby polubień, a najpopularniejsze szablony są już mocno zakorzenione na szczycie oceny.

Krótko opiszę pięć najlepszych makr według użytkowników MacroDroid:

  • Wyszukaj telefon za pomocą wiadomości SMS, której tekst zawiera fraza FIND ME. Esasmasca można uzyskać z dowolnej liczby.
  • Włącz lampę błyskową podczas potrząsania smartfonem. Skrypt został wypożyczony z Moto X.
  • Zdjęcie z przedniego aparatu po dwóch nieudanych próbach odblokowania urządzenia. Powtarza funkcjonalność CrookCatchera.
  • Włącz magnetowid, jeśli smartfon jest odwrócony do góry nogami. Szpieguj rzeczy, wiesz.
  • Aktywacja i dezaktywacja Wi-Fi po przebudzeniu i zniknięciu ekranu. Oszczędza energię baterii w całej okazałości.

Jak widać, szablony są naprawdę przydatne. Szkoda, że ​​w wersji podstawowej można używać tylko pięciu makr.

MacroDroid Pro

Pełna lub raczej nieograniczona wersja MacroDroid to 2,6 dolara. Jednak nie spiesz się, aby kupić, dopóki nie masz pewności, że wszystko działa poprawnie. Dlaczego tak jest? Po pierwsze niektóre skrypty wymagają praw root. Po drugie, zrozumienie, jak to makro wpływa na baterię, wymaga czasu. Ponadto funkcje oprogramowania układowego i określone ustawienia smartfonu mogą być niekompatybilne z wyzwalaczem lub zdarzeniem.

Sprawdź i zdecyduj, czy zapłacić dodatkowo za usunięcie ograniczeń. I, oczywiście, nie zapomnij podzielić się swoimi przepisami w komentarzach.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 − 80 =