MacroDroid – Hazır senaryolar için Android otomasyonu

Bir kez ev Wi-Fi düştü ve akış hizmeti Twitch sessizce mobil internete geçti ve yayın devam etti. Geçiş sorunsuz geçti ve ben bunu fark etmedim. Bir süre sonra, telefonda hücresel ağlardan geçen trafiğin sona erdiğini gösteren bir uyarı geldi. Mobil megabaytları yakından takip etmem iyi bir şeydir, aksi takdirde çok para ödemek zorunda kalırdım.

Genel olarak, bu olaydan sonra, Internet’in Wi-Fi’den mobil veri aktarımına geçmesi durumunda, ağır bir uygulamanın nasıl zorlanacağını düşündüm. Android otomasyonu için hemen programa geldim. Değerlendirme ve değerlendirme sayısına odaklanarak, MacroDroid’i seçtim. Güzel bir arayüz ve beş makro için tam işlevsellik de bu yardımcı program lehine konuştu.

MacroDroid

Makro, bir olay (tetikleyici) algıladığında ve tetikleme koşulunu kontrol ederse uygulamanın yürüteceği bir komut dosyasıdır. Örneğin, tetikleyici telefonun titremesi olabilir, durum – sabah saat dokuzdan dörde kadar olan zaman ve eylem – bir el fenerinin eklenmesi. Birkaç tetikleyici, durum ve olay olabilir.

MacroDroid, Android otomasyonu için şablonlar içerir MacroDroid: Android Otomasyon şablonları

Bu yüzden, MacroDroid 59 tetikleyici, 92 eylem ve 35 koşul sunuyor. Birlikte çok sayıda senaryo veriyorlar. Daha önce hazırlanmış tarifleri kullanabilmenize rağmen, yüzlerce tanesi bulunmasına rağmen icat edecek bir şey var.

MacroDroid: menü MacroDroid: Makroları paylaşma yeteneği

Şablonlar üç kategoriye ayrılır: yerel dilde yerel, uluslararası izleyiciler arasında popüler ve son eklenenler. Düzenlemek veya herhangi bir değişiklik yapmadan koleksiyona eklemek için herhangi bir makroyu tıklayın.

Beğendim ve çalışıyor – parmağınızı yukarı kaldırın. Böylece makro hızla popülerlik kazanacak ve sıralamada daha yüksek olacak. Özel bir şey düşündüm – başkalarıyla paylaşın. Doğru, büyük başarı için artık büyük bir başarı yok. Dar-özel senaryoların gerekli sayıda beğeni elde etme olasılığı düşüktür ve en yaygın şablonlar zaten derecelendirmenin en üstünde sağlam bir şekilde yer almaktadır.

Kısaca, MacroDroid kullanıcılarına göre en iyi beş makroyu tanımlayacağım:

  • SMS mesajını kullanarak bir telefon arayın; Herhangi bir sayıdan elde edilebilir.
  • Akıllı telefonu sallayarak flaşı açın. Script Moto X’ten ödünç alındı.
  • Aygıtı açmak için iki başarısız denemeden sonra ön kameradan bir fotoğraf. CrookCatcher’ın işlevselliğini tekrarlar.
  • Akıllı telefon ters çevrildiğinde kayıt cihazını açın. Casus şeyler, biliyorsun.
  • Ekranı uyandırdıktan ve sustuktan sonra Wi-Fi’nin etkinleştirilmesi ve devre dışı bırakılması. Pil gücünü tüm ihtişamıyla kaydeder.

Gördüğünüz gibi, şablonlar gerçekten faydalıdır. Temel versiyonda sadece beş makro kullanılabileceği üzücü.

MacroDroid Pro

MacroDroid’in tam veya daha sınırsız sürümü 2,6 dolar. Ancak, her şeyin doğru şekilde çalıştığından emin oluncaya kadar satın acele etmeyin. Neden böyle? İlk olarak, bazı betikler kök hakları gerektirir. İkincisi, bu ya da bu makronun bataryayı nasıl etkilediğini anlamak zaman alır. Son olarak, bellenimin özellikleri ve akıllı telefonun özel ayarları tetikleyici veya olayla uyumsuz olabilir.

Kısıtlamaların kaldırılması için ekstra ödeme yapıp yapmadığınızı kontrol edin ve karar verin. Ve elbette, tariflerinizi yorumlarda paylaşmayı da unutmayın.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 + = 86