NetGuard: root hakları olmadan Android’de reklamları engelleme

Yakın tarihli bir araştırmaya göre, haber sitelerini görüntülerken, reklamcılık mobil trafiğin% 79’una kadar tüketiyor. Yani kullanıcıların bunu engellemek için bir yol aradığı bir sürpriz değil. Reklam işini, yalnızca root-hakları olan cihazlarda engellemenin en etkili yolları. Ancak, süper kullanıcı haklarının varlığı, gadget’ınızı hacker saldırılarına karşı daha savunmasız hale getirebilir. Virüs, Tasarruf Bankası müşterisinden para aldığında en azından son durumu hatırlayın.

Bu nedenle, Android çalıştıran akıllı telefonlar ve tabletlerde reklamları engelleyebilecek ve herhangi bir ek ayrıcalık gerektirmeyen program NetGuard’ın ortaya çıkmasını göz ardı edemeyiz.

NetGuard uygulaması başlangıçta Android için bir yazılım güvenlik duvarı olarak konumlandırıldı. Bununla birlikte, yüklediğiniz tüm uygulamalar için izinleri ve davranış kurallarını ince ayar yapabilirsiniz. Bu, kullanıcıların mobil trafik tüketimini azaltmalarına, pil gücünden tasarruf etmelerine ve gizliliğini korumalarına yardımcı olur.

NetGuard: root hakları olmadan Android'de reklamları engelleme Android için NetGuard

NetGuard’ın yeni sürümlerinde, reklamları engellemenize izin veren ek bir özellik vardır. Ancak, programın içerik oluşturucuları Google’dan hoşlanmayacağını ve akıllıca bir şirketin sahip olduğu uygulama mağazasına yayılmadığını düşünüyordu. Bu nedenle, NetGuard’ı bir reklam engelleyici ile indirmek için bu bağlantıya gitmeniz gerekir. Sadece bir güvenlik duvarı istiyorsanız, o zaman Google Play’de hala kullanılabilen programın eski sürümünü kullanın.

NetGuard, diğer şeylerin yanı sıra, ağ bağlantılarını günlüğe kaydetme, belirli adreslere bağlantıyı reddetme, bir uygulamanın uzak bir sunucuyla iletişim kurduğunu bildirebilir. Program ücretsizdir, açık kaynak koduna ve çeşitli temalara sahiptir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 27 = 34