Pil ömründen tasarruf eden 3 Android uygulaması

Pil tasarrufu sağlayan programlar iki büyük gruba ayrılabilir: kök hakları gerektiren ve iyi çalışanlar, hiçbir şey gerektirmeyen ve bu şekilde çalışanlar. Gerçekten de mobil cihazın zamanını uzatmak sadece sistemin derinliklerine erişebilir ve bu nedenle makalede listelenen yardımcı programları kullanmak için süper kullanıcı haklarına ihtiyacınız vardır.

1. Yükseltmek Pil Genişletici

Android işletim sisteminin her deneyimli kullanıcısı, akıllı telefonunuzun özel bir şey yapmadığı bir zamanda bile, farklı uygulamaların düzinelerce arka planda çalışabileceğini bilir. Yükseltme, bu “gizli hayata” göz atmanızı ve içindeki siparişi geri yüklemenizi sağlar. İşlemci uyanışının sıklığını ve süresini kontrol edebilir, en gürültülü programların otomatik olarak başlatılmasını, gereksiz sistem servislerini ve çok daha fazlasını engelleyebilirsiniz. Program, süper kullanıcı ve Xposed Framework hakları gerektirir.

2. Greenify

Bu uygulamanın geliştiricileri, cihazınıza yüklenen programları uyku moduna almanızı sağlayan orijinal bir teknoloji ile geldi ve böylece pil gücünü tüketmiyorlar. Aynı zamanda tamamen çalışır durumda kalırlar ve her zaman amaçlarına uygun olarak kullanılabilirler. Bu yöntem, bu yöntemi TitaniumBackup yardımıyla dondurmaktan ayırır. Programı çalıştırmak için süper kullanıcı haklarına ihtiyacınız var.

3. Servicely

Bu sıkıcı programlarla başa çıkmanıza, işlemciyi sürekli olarak uyandıran ve pil gücünü boşa harcayan arka plan servislerine yardımcı olun. Servicely arka planda çalışır ve sizin tarafınızdan belirtilen aralıklarla çalışan süreçlerin ve hizmetlerin listesini kontrol eder. Blok listesine koyduğunuzları bulursa, onları öldürür. Basit ama çok etkili. Tabii ki, Servicely programının süreçlerini yönetmek için root erişimine ihtiyacınız var.

Kök-sağ yok ise ne yapılmalı?

Kök – özellikle tecrübesiz kullanıcılar için oldukça tehlikeli ve her zaman gerekli değildir. Aslında, sisteme daha az girdiğinizde, akıllı telefonunuz daha iyi çalışır. Uygulama kütüphanenizi düzenli aralıklarla kontrol edin, gereksiz olanları kaldırın ve gereksiz yere çok fazla tüketenlerden kurtulun. Voracious scoundrels hesaplamak root hakları olmadan çalışan çoğu ekonomizer yerleşik bir monitör kullanarak olabilir.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 2