Przeglądarka UC dla Androida – wszystko, czego potrzebujesz z przeglądarki mobilnej i więcej AdBlock

Użytkownicy Androida nie mają żadnych problemów z przeglądarkami. Umieść dowolnego popularnego klienta, a wszystko będzie dobrze. Jaki jest sens istnienia tak wielu alternatywnych klientów, jeśli każdy z nich wie wszystko, czego potrzebuje użytkownik? W rzeczywistości jest sens, ponieważ ludzie są różni i mają różne potrzeby z preferencjami.

Z przyczyn, których nie rozumiemy, nie rozważaliśmy przeglądarki UC i jest to bardzo inteligentna przeglądarka dla Androida z ponad setką milionów użytkowników. Dlaczego taka popularność? Po prostu ten produkt ma kilka ważkich argumentów, które po kilku minutach pracy z nim usuwają Chrome’a, Operę, Firefoksa lub Delfina z ekranu głównego i przypisują UC jako domyślną przeglądarkę.

Nie rozwodzimy się nad podstawami, ponieważ absolutnie każda nowoczesna przeglądarka mobilna, w tym UC Browser, wie wszystko, aby użytkownik mógł normalnie i wygodnie surfować. Oczywiście ludzie siedzą w przeglądarce UC z jakiegoś innego powodu, który wykracza poza podstawowe funkcje innych przeglądarek.

Interfejs

Bardzo subiektywne pytanie. Nie udowodnimy, że jabłko jest smaczniejsze od pomarańczy, ale po prostu powiedz: lubimy interfejs UC Browser, ponieważ wszystko jest wygodne, a w nowo wydanej wersji numer 10 interfejs przeglądarki jest jeszcze lepszy. Nie chodzi tu tylko o lokalizację poszczególnych elementów sterujących, ale o ogólną intuicję. Korzystanie z przeglądarki jest łatwe i przyjemne, a nawet osoba, która pracowała wyłącznie z mobilnym Chrome i domyślną przeglądarką systemu Android, przyzwyczaiła się do przeglądarki UC przez cztery minuty.

Screenshot_2014-10-27-17-16-59 Screenshot_2014-10-27-17-15-25

Istnieje ogromna, ale zrozumiała, wstępnie zainstalowana baza popularnych zasobów internetowych z podziałem na kategorie. Dostęp do nich odbywa się za pomocą jednego dotknięcia. Przycisk do przejścia do strony głównej został przesunięty w dół, a często używane przyciski funkcyjne zostały przeniesione do wygodniejszego górnego menu.

Screenshot_2014-10-27-17-27-43

Nie ma problemu z synchronizowaniem zakładek z Chrome na komputer

To tragedia dla wszystkich produktów, które mają przeglądarkę mobilną, ale nie mają wersji na komputery. Jak zsynchronizować moje zakładki? Przeglądarka UC rozwiązała problem w praktyczny sposób: aby zsynchronizować zakładki z pulpitem, użytkownik jest zachęcany do utworzenia konta UC i pobrania rozszerzenia.

Ale konto jest tworzone nie tylko ze względu na synchronizację. Za pomocą konta użytkownik może stworzyć osobiste środowisko, które jest w pełni dostosowane i chronione przed innymi. Obejmuje to personalizację rozszerzeń (o których nieco później) i ogólnie całą przestrzeń osobistą w przeglądarce. Jeśli urządzenie mobilne jest używane przez kilka osób, dodatkowe konto przeglądarki będzie dodatkowym atutem.

Obsługa Flash “od razu po wyjęciu z pudełka” i bez niespodzianek

Niektórzy potrzebują Flasha, ale nie wszyscy klienci mobilni chcą z nim pracować. A jeśli chcą, proszą o dodatkowe oprogramowanie lub pieniądze. Przeglądarka UC współpracuje z Flash natychmiast i szczerze.

Menedżer kart

Nowa wersja przeglądarki UC otrzymała również zaktualizowany menedżer kart, który obecnie bardzo przypomina interfejs zarządzania aplikacjami w systemie iOS. Stąd możesz szybko przejść do trybu incognito dla wszystkich kart, utworzyć nową kartę i natychmiast zamknąć wszystkie aktualne karty.

Screenshot_2014-10-27-17-54-20

Przechowuj rozszerzenia, które zawierają pakiet użytecznych programów + AdBlock

Ale to już jest odwrotna strona specjalizacji na kliencie mobilnym – nie ma przeglądarki na komputer, ale wersja Androida ma to wszystko!

Screenshot_2014-10-27-18-02-38 Screenshot_2014-10-27-18-03-30

Ta sama mobilna Chrome nie może się pochwalić rozszerzeniami, ale oto one. Niezbyt wiele, ale wszystkie są całkiem przydatne i pożądane:

 • tłumacz;
 • zarządzanie gestami;
 • program ładujący wideo z witryn;
 • zaawansowane narzędzie do dzielenia się;
 • zapisywanie stron do oglądania offline i w formacie PDF;
 • edytor zrzutów ekranu;
 • Skaner QR i generator;
 • archiwizator;
 • Kompresja ruchu i czyszczenie pamięci urządzenia w celu przyspieszenia przeglądarki;
 • AdBlock “od razu po wyjęciu z pudełka” i bez hemoroidów z ustawieniem – jedna z tych rozszerzeń jest warta, aby zacząć korzystać z UC Browser, ponieważ od Google nigdy nie czekamy na takie narzędzie.

Screenshot_2014-10-27-17-26-08

Tryb widoku obrazu

Ktoś trafia do Internetu tylko po to, by spojrzeć na pieczęcie, a dla takich osób w Przeglądarce UC jest specjalny tryb przeglądania stron, na których wyświetlane są tylko obrazy, a cały tekst i inne niepotrzebne przedmioty są usuwane.

zobacz zdjęcie 2

Tryb nocny + wbudowany czytnik

Fani do czytania będą zadowoleni z obecności w przeglądarce UC pełnego trybu do czytania, gdy wszystkie elementy aplikacji znikną z ekranu, a sam ekran zostanie przełączony w tryb nocny jednym dotknięciem.

Screenshot_2014-10-27-17-28-53 Screenshot_2014-10-27-17-15-39

Menedżer plików + menedżer pobierania

O rozszerzeniach już wspomniano, a poza nimi przeglądarka UC może pochwalić się wbudowanym narzędziem do pracy z plikami na urządzeniu, a także załadowanym ładowaczem, który może załadować dane do wielu strumieni i wznowić ładowanie po ponownym połączeniu.

Screenshot_2014-10-27-17-19-52 Screenshot_2014-10-27-17-22-28

Fajny widget

Tutaj ta okrągła rzecz po lewej stronie zmienia się w menu natychmiastowego dostępu do aktualnych funkcji przeglądarki i nie zakłóca pracy.

Screenshot_2014-10-27-17-25-01 Screenshot_2014-10-27-18-32-13

Warto spróbować

Trudno to przyznać, ale twój ulubiony Chrome nie jest najlepszy. Czy pomyślisz, że zapomnieliśmy o porównaniu wydajności? Nie, nie zrobili tego. Ale tutaj Chrome, podobnie jak inne popularne przeglądarki, nie wyróżnia się bardzo często, a często po prostu ustępuje bardziej zoptymalizowanym konkurentom.

 • Testy syntetyczne Kraken i SunSpider wykazały, że UC Browser i Chrome działają z JavaScriptem w ten sam sposób.
 • Pod względem ogólnej wydajności Chrome jest nieco lepszy, ale to znowu syntetyk, aw rzeczywistości miesza się tutaj wiele innych czynników.
 • Z HTML5 UC Browser jest znacznie lepszymi przyjaciółmi.
 • Oczekuje się zimnego obciążenia stron przed Chrome i na gorąco – przeglądarki UC.
 • Zużycie pamięci przeglądarki UC i Chrome jest takie samo podczas uruchamiania, ale wraz z rosnącą liczbą kart, Chrome staje się dwa razy bardziej żarłoczny.

Z pewnością Google Play ma wiele dobrych przeglądarek, z których każda stara się zwabić użytkownika czymś swoim. W każdym razie, po wypróbowaniu ich wszystkich, możesz śmiało powiedzieć, że naprawdę znalazłeś najlepszego klienta dla siebie, ale twój posłuszny sługa na razie usiądzie w przeglądarce UC.

Oficjalna strona UC Browser

A przeglądarka UC może dać +10 do Karmy na wsparcie Windows Phone. Tam z przekonaniem utrzymuje przywództwo wśród przeglądarek.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

64 + = 73