USB çıkarılabilir sürücüyü Android’e bağlama

Neredeyse tüm son zamanlarda (ve çok da değil) amiral gemisi Android modelleri, iyi bir diyagonal ve yüksek ppi ile şık geniş ekranlarla donatılmıştır. Bu tür ekranlarda yolda filmleri ve dizileri izlemek oldukça uygun, ama onları nereye kaydedeceksiniz? Google’ın Google telefonlarına bellek kartı yuvaları takmamaları kötü bir gelenek. Bu birçok 8 GB video kayıt olamaz çünkü (16 GB dahili) Galaxy Nexus, Nexus 4 junior ve Nexus 7 için zaten acı o kadar kritik değildir ve bu günah sadece guglofony olduğunu etmiyorsa. Çıkarılabilir harici ortamı kullanmak için kalır. Ama bir akıllı telefona ve tablete nasıl bağlanır? Bu çok basit.

USB çıkarılabilir sürücüyü Android'e bağlama

Neye ihtiyacınız olacak?

  • USB depolama birimine bağlamak istediğimiz bir akıllı telefon veya tablet
  • Çıkarılabilir USB sürücüsü
  • USB OTG kablosu

kabloyu-Go On-USB bir ucunda bir adaptör akıllı telefonunuzdaki mikro USB bağlantı noktasına bağlanır ve diğer ucu takılıp standart USB çıkarılabilir sürücü bağlantı noktasıdır. Serin (biz onları yayımlamak mutluyuz belki bize gönderilecektir ekran talimatları ile) kendileri lehimleyebilmeniz diy, ama geri kalanı internet veya size en yakın özel dükkana gidip çok komik para için orada böyle bir adaptör satın alabilirsiniz. Bu gönderme gerçekten geniş fırsatlar sunuyor. Bununla birlikte, akıllı telefon veya tablet onları anladığı sürece joystickleri, klavyeleri ve diğer cihazları bir USB arabirimiyle bağlayabilirsiniz.

USB çıkarılabilir sürücüyü Android'e bağlama

İlk aşamada bu yeterli. Artık mobil cihazımızın ek manipülasyona gerek kalmadan çıkarılabilir medya ile arkadaş olmak isteyip istemediğini öğrenmemiz gerekiyor. Bir üreticinin akıllı telefonları ve tabletleri, USB sürücülerini kutudan çıkarmanıza izin verir. Biz bağlanır ve izleriz. Eğer depoya erişemiyorsanız, daha ileri gidin.

Basit bir seçenek

Şaşırmak istemiyorsanız, Google Play Store’a gidin ve Nexus Media Importer uygulamasını satın alın (3 Nexus’ta değil). Bu yeterli.

İlginç bir seçenek

Cihazınız ritovannoe varsa, o zaman ödemek zorunda kalmazsınız. Eğer tek bir nedenle ya da yüklü değilse (biz ES Explorer gibi) varsa ücretsiz uygulama StickMount (sadece root ile çalışır) ve tesadüfen herhangi bir dosya yöneticisi indirin.

USB çıkarılabilir sürücüyü Android'e bağlama

Çıkarılabilir bir diski bağlamak ve StickMount root erişimine izin vermek kalır.

USB çıkarılabilir sürücüyü Android'e bağlama

Bildirim alanında, depolamanın başarıyla bağlandığı ve adres / sdcard / usbStorage olduğu ilgili bir mesaj görünecektir.

USB çıkarılabilir sürücüyü Android'e bağlama

Bu klasöre dosya yöneticisi aracılığıyla gidip keyfini çıkarın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1