Yandex vs Google. Popüler hizmetleri yan yana karşılaştırın

Alışkanlık korkunç bir şeydir. Bazı şeyler sadece alışık olduğunuz için verildiğinden alınır. Çoğu zaman insanlara şu soruyu soruyor: “Neden Yandex’i arıyorsun?” Cevabını aldım: “Evet, bir şekilde kullanıyorum.” Bugün, Yandex ve Google’ın yan yana olan ürünlerini karşılaştırmak ve Amerikan dünyasının Rus yeminli arkadaşının gerçek değerini kabadayı değerlendirmek istiyoruz.

Bizi öncelikle ilgilendiren parametreler: şirket hizmetlerinin entegrasyonu, mobil kullanım, belirli bir yazılımı kurmak için ek eylemlere duyulan ihtiyaç, ayrıca tasarım ve kullanımdan keyif alma.

Başlangıç ​​sayfası

Tadı hakkında konuşabilirsin ve ekran görüntülerine bakabilirsin. Google’ın bir arama odağı var, bir ses araması var. Rus ulusal arama motorunu tam anlamıyla karşılayan afişler, biletler, döviz kurları, haberler ve diğer bilgi gürültüsü yok.
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.19.14
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.16.36

dünya için aynı yandex.com oldukça tolere edilebilir ve nazik … çörek paralaks olduğundan Belki de bu Rus tüketiminin bazı özellik, (ya da sadece kullanılan?) ‘dir.
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.17.35

Fakat ya.ru ‘yı hatırlıyoruz ve İnternet’in verimliliğini onlar için test etmeye devam ediyoruz.

Puan: Google: Yandex 1: 1

Arama çıkışı

Arama motorlarına Lobachevsky’yi sorduk. Kişisel olarak, Google’ın daha çok oluşturulmasından hoşlanıyorum, ancak buna alıştım. Yarar aynı tarafından. En garip konu olan tek şey gelecekteki Yandex – Adalar projesinde. Kendiniz için yargıç ve tadı için yargılama.
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.41.29

Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.41.18

Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.41.14

Puan: Google: Yandex 1: 1

Sesli Arama

Google daha iyi bir ses arıyor. Bunu telefonunuzda ve tablette görebilirsiniz. Yandex’den bir bilgisayarda ses aramak nasıl hala anlamıyorum. Eğlenmek için oğlum ve ben (6 yaşında) Yandex tarayıcısını kısa bir süre önce test ettik ve Google Chrome’la karşılaştırdık, yani bu çift için sesli arama. Canlı test sonuçları daha düşük 🙂

İşte Google küçük topu nasıl anlıyor (Rusça için de yerli değil).

Fakat Yandex’in anladığı gibi:

Ve orada ve orada Rusça önceden dile getirildi.

Puan: Google: Yandex 1: 0

Postane

Gmail’i kişisel kullanım için kullanan Yandex çalışanlarını biliyorum, ancak Yandex.Mail’i kullanan herhangi bir Google çalışanı görmedim.

Yandex postalarında güzel temalar ve ilginç bir arayüz, çok fazla alan ve iyi bir Ruslaştırma var. Gmail’de – modern bir arayüz, eklenti web eklentileri (örneğin Any.DO) ve kullanıcı komut dosyaları. Gmail, Google Drive ve Google Dokümanlar dokümanlarıyla entegre edilmiştir.
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.35.33
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.36.37

Puan: Google: Yandex 1: 0

Masa Kartları

Kartlarda, ana şey güzellik değil, işlevsellik. Haritanın derin bir analizini yaparak problemi çözmek kolay ve bunu yapmayacağız. Sadece bu ürünleri yapanların güzellik anlayışına dikkat edin, Moskova’da rastgele bir adres arayın ve eklenti işlevine saygı gösterin.

Bak ve hisset

Google haritaları modern görünüyor ve neyin ekleneceğini bile net değil. Haritalar Yandex – Taş Devri’nden.
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.44.34
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.44.32

Adres Arama

“Rusya, Moskova, Gogol Bulvarı, 12c4” nerede? Her iki ürün de bunu çok iyi biliyor ve Yandex en yakın metroya bile yöneldi. Bir yaya iseniz faydalıdır, değil mi? Ancak Yandex, ayak navigasyonunu nasıl yapacağını bilmiyor.
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.49.21
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.49.15

mantarları

Yandex, trafik sıkışıklığının kralıdır. Sürücüler eşit olmadıklarını söylüyor. Gözlerle karşılaştırmak işe yaramaz.
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.53.59
Ekran görüntüsü 2013-10-01 12.53.56

Puan: Google: Yandex 1: 1

Mobil Haritalar

Görsel karşılaştırma:

Fotoğraf 1 Fotoğraf 2

İOS 7’de “konuya” çok benziyor Google ürünü. Yandex’in ürünü hala geçmişte. Kiev için, haritalar muhtemelen bir ay önce olmasına rağmen pikselleşmeyi bıraktı. Teşekkür ederim. Ve evet, Yandex haritalarında da navigasyon yoktur. Ama ikisi de taşımayı destekliyor ve kötü değil.

a1614b01-b61b-4090-91b3-fe573c82ce7c 93fbfe25-2a94-4d76-828b-1e415941c7f1

Yandex haritalarının örneğin şehir için önbelleğe alınmasından daha iyi olduğu söylenmeye değer. Ama aynı Android’de, bu sadece Google’da boşaltma yaparak kolayca çözülür, ihtiyaç duyduğunuz yeri bir şehir olabilir.

CIS’in dışında bir çok seyahat ederseniz, Yandex haritaları silinebilir ve tüm dünya için tek bir çözüm kullanabilirsiniz: Google Maps.

Ve elbette, Yandex trafik sıkışıklığının kralıdır. Bu yüzden bir beraberlik.

Puan: Google: Yandex 1: 1

müzik

Bugün resmen Rusya için Google.Music hizmetini başlattı ve Taş Devri’nden Yandex.Music tasarımını affetemezsiniz. Kendiniz görün:
Ekran görüntüsü 2013-10-01 13.09.02

6

8

Fiyat olarak, Google’dan teklif daha ucuz: 199 ruble. Yandex vs 169 ruble. Google ve ikincisi de bir ay ücretsizdir. Buna ek olarak, 20.000’e kadar parçanızı Google bulutuna taşıyabilir ve tüm hesap cihazlarınız arasında senkronize etmek için bulutlarını kullanabilirsiniz.

Mobil uygulamalar hakkında konuşursak, iOS ve Android için Yandex ve Google’da yalnızca Google’a sahip olurlar.

Puan: Google: Yandex 1: 0

Etki alanında ve ofis görevleriyle çalışma

Bir alan adınız varsa ve bunun üzerinde ve iş için gerekli olan tüm postaları almanız gerekiyorsa, yani geçerli iki ürün: Google Apps ve Yandex SDA. Yandex size sadece posta veriyor. Google (üçüncü taraf uygulamaları hariç) verir:

  • postane
  • takvim
  • bulut diski
  • basit ofis paketi
  • Hangouts sohbet
  • ve çok daha fazlası!

Puan: Google: Yandex 1: 0

tarayıcılar

Bu konu hakkında konuşmadan önce, bir gerçeği anlamanız gerekir – Google ve Yandex tarayıcınızı yüklemiş olmak çok fazla gereklidir, ancak en önemlisi, davranışınızı izlemektir. Herkes izler ve öyle yapar ki, bunu düşünmemek daha iyidir.

Şahsen ben hiçbir rahatsızlık verici marka Yandex ve Google ürününde katılımı, yalnızca hesap verilerinin kurulum ve devreye alma sırasında belirlenmektedir olduğundan Google sadece tarayıcıyı de bilinçli olarak seçin.

yandex-web tarayıcısı

Google hizmetlerini kullanıyorsanız, Chrome’da daha iyi durumda olursunuz. Yandex hizmetlerini kullanırsanız, bunu aynı Chrome ile rahatça yapabilirsiniz.

Puan: Google: Yandex 1: 0

Mobil cihazlar

İPhone ve iPad’in güzelliği, operatörünüzün veya ulusal arama motorunuzun bir parçasının da size sıçramayacağıdır. Çıplak bir sistem alırsın ve ne istersen onu giy. Sen (aşağı kesemez) harita üzerinde arama sadece aynı Yandex’i empoze (kesilebilir) ya da veri noktaları. Her şey, sadece seçiminiz. Android’de, seçim Google’ın çaldığı gerçeği kabul etmenizle başlar. Bir Nexus satın bile, ve svistelok olmayacak ve perdelok operatör veya telefon üreticisi ya da alternatif bir arama motoru Google’dan insafına tüm halen devam etmektedir. Orada bırak. Neden Yukarıdaki örnekler az ya da çok siz ve böylece her şey iyi olacak ima ise neschatstnym işlemci ve batarya-Goner hizmetlerin başka bir katman oluşturmak isteyeyim? Yani, mükemmel bir tarayıcı Google Chrome (! Ve oturma iOS’da üzerinde bir sürü) küresel kapsam (ve daha uzak Rusya’dan, o kadar iyi çalışır) ile, Google Maps mükemmel karta, büyük-posta Gmail, Google Drive sürücü, Dokümanlar belgeleriniz Örneğin, alan adındaki tüm müzikler bulutta olacak, hatta komik gifki de Google + ‘dan atılacaksınız 🙂

Puan: Google: Yandex 1: 0

Bir bilgisayar veya cep telefonunda başka bir hizmet katmanı oluşturmak için modern dünyadaki hizmetleri bulmak için buna değer mi? Cevabımız hayır değil mi? Trafik sıkışıklığı ya da alışkanlıklara ihtiyacınız varsa, Yandex postalarının yayınlanması ya da güzelliği size özeldir, o zaman olduğu gibi bırakın.

Ama konu hakkında bir sepet içinde tüm yumurtalar yorumlarda konuşabiliriz. Şahsen bir sepetin, genelde iki ya da üçünün büyük önem taşıdığını düşünmüyorum. Eğitim eksikse, sepetiniz olsun ya da “sepetlerinizi” kendiniz “yumurtlayın”.

Puan: Google: Yandex 10: 4

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

29 + = 30