17 bezplatných aplikácií pre cestovateľov, ktorí pracujú bez internetu

Prístup na internet môže byť problémom počas cesty. Ale to neznamená, že by ste mali vziať so sebou milión papierových kariet alebo čítaný notebook s užitočnými informáciami o novom mieste. Koniec koncov, môžete jednoducho prevziať do svojho smartfónu jednu z aplikácií, pre ktorú nepotrebujete vyhľadávať Wi-Fi ani minúť peniaze na internete počas roamingu.

TRIPOS

Sprievodca pre 8 000 destinácií obsahuje stručné informácie o krajine alebo konkrétnom meste, mapy, ako aj databázu hotelov, reštaurácií, obchodov a atrakcií. Každý z týchto objektov môžete ihneď nájsť na mape a zistiť, ako sa tam dostať.

Okrem toho pomocou aplikácie si môžete vybrať miestnu prehliadku alebo zábavu a objednať si ju (pre objednávku, ktorú potrebujete na internet). Napriek tomu, že bez internetu nemôžete rezervovať hotel, je to dobrý spôsob, ako nájsť niečo v okolí a zobraziť možnosti.

MapsWithMe

Mapy offline všetkých krajín sveta. Stačí vybrať správne miesto na mape, nahrať ho do telefónu alebo tabletu a použiť ho na výlet bez internetu. Mapy sú dostatočne rýchle.

Mapy mesta 2GO

Iná aplikácia s mapami offline. Princíp práce je rovnaký: vyberte krajinu, mesto a stiahnite požadovanú mapu. Každý používateľ má možnosť vybrať si z 5 voľných kariet. Môžete si vybudovať turistické trasy a pozrieť sa na umiestnenie zaujímavých pamiatok.

Zmenáreň

Prevodník mien offline je užitočný pri nakupovaní v inej krajine. Môžete aktualizovať výmenný kurz v hoteli a používať aplikáciu na ceste bez prístupu na internet.

Big Truck Stops

Žiadosť o cestovanie autom, s ktorou nájdete najbližšie parkovacie miesta, čerpanie paliva, sprchy a ďalšie služby, ktoré môžu byť užitočné na ceste.

MapMyRide

Užitočná aplikácia pre tých, ktorí radi cestujú na bicykli. Vďaka nej si môžete vyhľadať trasy pre cykloturistiku v rôznych mestách a vytvoriť si vlastné skladby.

Yandex.Maps

Pre cesty v krajinách SNŠ bude Yandex.Maps užitočný, ktorý môže fungovať offline. Ak to chcete urobiť, stačí stiahnuť mapu potrebného mesta prostredníctvom aplikácie.

Yandex.Metro

Bez internetu môžete použiť mapy metra vo veľkých mestách (Moskva, Petrohrad, Kyjev, Charkov a Minsk): vybudovať trasu a vypočítať čas cesty.

Urbanspoon

Urbanspoon je základňa, ktorá obsahuje viac ako milión reštaurácií v USA, Kanade a väčšine miest vo Veľkej Británii a na Novom Zélande. Môžete ľahko nájsť miesto na obed podľa hodnotenia, kuchyne alebo vzdialenosti od vašej aktuálnej polohy.

IndianRailway Offline TimeTable

Je to užitočné pre cestujúcich v Indii. Pohodlná aplikácia na hľadanie vlakov, sledovanie plánov a vytváranie tratí.

Pre používateľov zariadení iOS existuje alternatíva:

Plánovač železníc App

Žiadosť o cestujúcich v Európe, ktorí používajú vlaky Eurail a InterRail. Môžete ľahko nájsť najbližšiu stanicu, časový harmonogram odchodu vlakov a mapy väčšiny európskych miest.

Prekladač Google

Umožňuje vám prevziať jazykové balíky pre offline preklad. K dispozícii je užitočná funkcia pre rýchly prenos pomocou fotoaparátu.

2GIS

Toto je nielen offline mapa, ale aj pohodlný navigátor v okolí mesta, ako aj adresár s informáciami o obchodoch, reštauráciách a iných organizáciách (čo je dôležité s kontaktnými údajmi a pracovným časom). Pravdepodobne tou najlepšou možnosťou cestovania do Ruska, ale postupne pridali mestá iných krajín: Ukrajina, Česká republika, Taliansko, Čile, Cyprus a Kirgizsko.

TripAdvisor

Mapy, cestovné recenzie hotelov a reštaurácií, veľa fotografií a možnosť rezervácie vstupeniek. Pre mnohé z týchto funkcií bude potrebný internet, ale aplikácia určite pomôže nájsť najlepšiu možnú možnosť.

Hudway

Navigátor, ktorý vám pomôže navigovať aj pri zlej viditeľnosti. Jednoducho umiestnite telefón vedľa čelného skla a premieta sa s dôležitými informáciami o ceste. Prístup na internet je potrebný iba na získanie trasy, čo je veľmi výhodné: na ceste spojenie často zmizne.

Redigo

Pohodlný sprievodca pre rôzne krajiny a množstvo populárnych turistických destinácií, ktoré nahradia drahé a objemné turistické sprievodcov. Všetky informácie pre cestujúceho sú v aplikácii: mapy offline, informácie o atrakciách, informácie o získaní víz, časových pásiem a menách, ako aj frázy v šiestich jazykoch.

Mapa Wi-Fi

Niekedy v ceste sa internet stáva nevyhnutným, ale jeho náklady v roamingu prechádzajú všetky možné hranice. V tejto situácii je užitočná aplikácia Wi-Fi Map s heslami na bezplatné Wi-Fi na celom svete.

A aké aplikácie používate pri cestovaní? Zdieľajte svoje skúsenosti v komentároch.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

79 − = 76