Ako si vybrať horiace lístok a nevypáliť

Prečo zájazdy “spaľujú”

V sovietskych časoch dostali dobrí pracovníci z odborov výlety do sanatória. A keď robotník z nejakého dôvodu odmietol povolenie a dokonca v poslednej chvíli povedali, že “spaľuje”. Výraz “spaľovací poukaz” bol pevne stanovený a prešiel do moderného turistického priemyslu.

Teraz sa pálenie nazýva poukážky, ktoré sa predávajú niekoľko dní pred odletom a za veľmi nízke ceny. Najmä veľa takýchto ponúk počas mimosezóny. Pre výlety na pláži – to je skoro na jar a neskoro jeseň a pre horské lyžovanie – je to v lete.

Z dôvodu zníženia objemu charterových letov teraz nie je toľko horiacich zájazdov. Prevádzkovatelia zájazdov sa pokúšajú získať záväzky v súlade s predpokladanou požiadavkou. Najhorúcejšie ponuky sú na začiatku sezóny, keď je dopyt nižší, a charterové lety už začali.
Veniamin Bondarev

Odkiaľ pochádzajú posledné poukážky?

Tour operátori pred začiatkom turistickej sezóny vopred kupujú alebo rezervujú lety a hotelové izby. Formované zájazdy realizujú cestovné kancelárie. Nie je však možné presne predpovedať, koľko výletov sa bude predávať.

Keď hovoríme o horiacej lístky, zvyčajne zvyčajne platí poukážku, ktorá je veľmi blízka dátumu odchodu. V tomto ohľade sa musí urýchlene predať. Cena klesne, pretože musíte naplniť zostávajúci priestor v lietadle a hoteli a aspoň urobiť nejaké peniaze.

Aby cestovatelia a cestovné kancelárie nezískali peniaze na rezerváciu, musia predávať lístky takmer za kúpnu cenu. Áno, nedostanú plánované dividendy, ale nezostanú v červenej farbe.

Pre turistov je táto možnosť je výhodná v prípade, že je ochotný riskovať a čakať, až posledný za cenu, alebo napríklad, ak je voľný čas na cestu prišla náhle.
Ilya Otkalo

Podľa Ilya Otkaloho zákon nemá koncept “horiacej prehliadky”, a preto “spaľovací lístok” je len marketingový krok, takže turista môže vyzdvihnúť ponuky, ktorých cena je nižšia ako trhová cena. V rovnakej dobe, predaj lacných zájazdov, cestovné kancelárie dostal ocenenie verných zákazníkov.

Ďalším dôvodom, prečo sa turné zapáli, je odmietnutie už zakúpených prehliadok. Napríklad osoba, ktorá si naplánovala dovolenku, rezervovala lístok vopred, ale doslova týždeň pred odchodom, ochorel a odmietol cestovať. K miestu v lietadle a hotelovej izbe nie je prázdna, cestovné kancelárie znižujú náklady na prehliadku a pokúsia sa ju rýchlo predať.

Nakoniec sa na trhu objavujú niekedy horiace výlety v dôsledku udalostí vyššej moci v hostiteľskej krajine. Ak sa politická situácia v krajine zhoršila alebo došlo k prírodnej katastrofe, dopyt po turné do tejto krajiny prudko klesá. Ak chcete prilákať turistov môže len výrazné zníženie cien, takže túžba po záchrane prevažovala nad bezpečnostnými otázkami.

Vlastnosti last minute zájazdy

  • Výlet do bezvízovej krajiny sa zvyčajne pálí 2-5 dní pred odchodom av krajinách, pre ktoré je potrebné vydať vízum na cestu, po dobu 7-10 dní. To znamená, že nie je veľa času ušetriť. Len pár dní budete musieť zaplatiť za prehliadku, vyplniť všetky potrebné doklady a zbierať veci.
  • Musíte byť pripravení na “mimosezónnu” službu. Na jednej strane bude okolo turistov, čo je pre mnohých prínosom. Na druhej strane však existuje menej zábavy a pozornosti zo strany zamestnancov. Nenechajte sa prekvapiť, ak sú mnohé obchody a reštaurácie zatvorené a hotelový sprievodca vám ponúkne pár výletov.
  • Cestovné kancelárie neobsahujú rezervácie na poslednú chvíľu bez plnej platby pre klienta. Ak kupujete bežnú prehliadku, musíte najprv vytvoriť časť sumy, zatiaľ čo zvyšné sú dávať peniaze neskôr získať vstupenku a poukážku v prípade Last bude musieť okamžite av plnej výške uhradiť. Tieto peniaze sa nevracia.

Tak, Last – ideálnym riešením pre osoby, bezstarostný, ale obmedzený rozpočet. Takáto prehliadka vám bude vyhovovať, ak nemáte základy, kde lietať (ak tam bolo iba more, hory …) a môžete upraviť dovolenku na cestu (a nie naopak).

Ale nesúhlasím s prvým “horúcim” návrhom. Nie každý lístok, ktorý sa nazýva pálenie, je jeden.

Ako zistiť skutočný hot lístok

Keď si duša a srdce vyžadujú odpočinok, je ťažké zostať v pohode, keď vidíte návrhy začínajúce slovami “Superakcia!” Alebo “Najnižšia sezónne ceny”.

Ale lákavá cenovka nezaručuje, že pred vami naozaj portáloch Lastminute. Možno, že cena neklesla, ale práve sa stalo normálne. Cestovné kancelárie často zámerne nadhodnocujú náklady na turné, potom prilákať zákazníkov zľavy. Aby ste sa nestali obeťami “príťažlivosti bezprecedentnej veľkorysosti”, preskúmajte ceny na trhu a zistite, aký je balík služieb ponúkaných v iných spoločnostiach bez akýchkoľvek zliav.

Mnoho cestovných kancelárií v záujme stimulovania predaja môže vydávať bežné zájazdy na spálenie. Vykonávajú výlety len s najnižšou cenou a prezentujú ich ako horiace.
Ilya Otkalo

Tiež pod horiacimi zájazdy niekedy maskujú najbežnejšie zájazdy s veľmi lacnými hotelmi. Napríklad, to môže byť len otvorený a ešte nie pokladaný hotel alebo hotel, ktorý sa nachádza ďaleko od mora.

Uistite sa, že ste si prečítali hotel TopHotels.ru alebo TripAdvisor.com a zistite, aký hotel vám ponúkame.

Možno nie ste spokojní s úrovňou pohodlia, aj keď je prehliadka všeobecne zadarmo.

Rozpoznať pseudo-horiace výlety môžu byť a ďalšie nepriame znaky.

  • Ceny za ubytovanie v drahých hoteloch patriacich do veľkej siete sú zvyčajne stabilné a neznižujú v závislosti od turistického obdobia. Ak vám v takom hoteli ponúkne lacný lístok, je vysoká pravdepodobnosť, že cestovná kancelária niekde obmedzila balík služieb a maskuje prehliadku pod spálením.
  • Počas štátnych sviatkov, počas dovoleniek a dovoleniek na horľavosť je mimoriadne malá. Ak sa vám podarí chytiť lístok, ktorý bol odmietnutý, mali ste šťastie. Ak cestovná kancelária ponúka širokú škálu výletov počas špičkovej sezóny, buďte opatrní.
  • Zúčastniť sa akéhokoľvek veľkého zahraničného podujatia, napríklad strmého hudobného festivalu alebo športového turnaja, na horiacej prehliadke je takmer nemožné. Letenky a hotely pre tieto termíny sú rezervované mnoho mesiacov vopred. Je tiež potrebné byť veľmi pozorný, ak cestovná kancelária zrazu urobí “chutnú” ponuku.
Naozaj ponúkate horiace turné, ak:
menej ako dva týždne zostávajú do odchodu (čím bližší je odlet, tým nižšia je cena);
toto je charterový transport;
hotel nie je ponúkaný v mestskom hoteli, ale v obľúbenom pláľovom hoteli, kde tour operátori rezervujú bloky miest.
Veniamin Bondarev

Čo by som mal hľadať pri kúpe lístka

Servisný balík

V tomto prípade by sa palivový poukaz nemal líšiť od rezervovaného vopred. Let, transfer, stravovanie, ubytovanie, poistenie, výlety – všetko ako v bežnom turné do tejto krajiny v danom čase. Ak vám bude ponúknutý balíček služieb, potom sa s najväčšou pravdepodobnosťou lístok pokúša zamaskovať.

Musí sa chápať, že horiaca ponuka môže byť tak horiaca, že ju nikto kúpil vopred. Hotel môže byť zbytočný, let je nepríjemný, jedlo je neuspokojivé. Preto starostlivo skúmajte zmluvu a zloženie návrhu a samozrejme si pozrite recenzie o navrhovanom hoteli.
Ilya Otkalo

Nezabudnite sa opýtať na dôvod zníženia nákladov na prehliadku. A neváhajte sa spýtať otázky cestovného agenta – je málo času a je lepšie objasniť všetky nepochopiteľné momenty.

Rada: prečítajte si pozorne zmluvu. Venujte pozornosť právnym podrobnostiam cestovného ruchu a cestovnej kancelárie, údajom o licencii na realizáciu turistických aktivít, dátumom letu, odbavením a vysťahovaním. Študovať podmienky zmeny a ukončenia dohody, ako aj postup pri podávaní nárokov.

Povesť cestovnej kancelárie

Takmer všetky cestovné spoločnosti ponúkajú last minute zájazdy. Koniec koncov, všetci uzatvárajú zmluvy s veľkými cestovnými kanceláriami a používajú svoje databázy. Ale nie všetky cestovné kancelárie svedomito vykonáva svoje povinnosti, a niekedy niekedy úprimne muhlyuyut.

Ak chcete zistiť, či je cena skutočne nižšia, môžete porovnať výlety s najbližšími dátumami pomocou systémov vyhľadávania online.
Veniamin Bondarev

Ak chcete kúpiť lacné horolezectvo a nielen lacné prehliadky s nechutnými podmienkami, kontaktujte osvedčené spoločnosti, ktoré už dlho pracujú na trhu. Najlepšie je vybrať si agentúru, ktorej služby ste vy alebo vaši priatelia už používali. Tiež stojí za to hľadať recenzie v turistických fórach.

Rada: v prípade pochybností skontrolujte prevádzkovateľa zájazdov pre jednotný federálny register cestovných kancelárií a cestovnú kanceláriu pre registráciu cestovných kancelárií.

vízum

Horké prehliadky sú spravidla zájazdy do krajín, ktoré nie sú vízami populárnych turistických destinácií. Všetko kvôli tomu, že stav spáleného lístka dostane 7-10 dní pred odchodom. Urobiť víza pre tento čas je ťažké.

Áno, vďaka cestovným kanceláriám sa práca s konzulátmi zvyčajne vykonáva. Problémy s dokumentmi však môžu nastať vždy: nie pomoc, dotazník je vyplnený nesprávne a tak ďalej. A potom sa klientovi odmietne udeliť vízum, nebude nikde lietať a jeho peniaze len spália.

Rada: aby ste lietali do Európy na horiacej turné, vydáte schengenské vízum vopred sami.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 87 = 96