Dovolenka na pláži v Rakúsku: miesta, o ktorých ste nevedeli presne

Korutánsko

Tento región sa nachádza na juhu Rakúska a hraničí s Talianskom a Slovinskom. Z Moskvy do Klagenfurtu am Wörthersee, správneho centra Korutánska, sa dostanete lietadlom s transferom vo Viedni, cesta trvá asi päť hodín.

Korutánsko je okrajom hôr, kopcov a jazier. Tradične sa považuje za skvelé lyžiarske stredisko, ale v skutočnosti je tu dobré aspoň v zime, dokonca aj v lete. Jazerá, voda, v ktorej je taká čistá, že ju môžete vypiť, horský vzduch, krajiny bezprecedentnej krásy – možno je to ešte lepšie ako more.

Keď sa nudíte šplouchaním, prejdite na túru – pozdĺž celého okraja značených trás rôznej zložitosti. Nezabudnite navštíviť starobylý Hochosterwitzský hrad, no, zvlášť odolný a pripravený, môžete ísť hore na ľadovec Pasternz. A samozrejme, po chôdzi sa hriech neodpočíva v teplom jazere.

Jazero Wörthersee

Dovolenka v Rakúsku
Österreich Werbung / Peter Burgstaller

Wörthersee je najväčšie jazero v Korutánsku. Nachádza sa v blízkosti Klagenfurtu, takže ak nechcete tráviť čas na dlhých cestách, je to vynikajúca možnosť.

Okolie mesta Wörthersee sa stalo obľúbenou a prestížnou rekreačnou oblasťou v 19. storočí, kedy tu bola položená pobočka železnice. V lete jazero ohreje až na 25-27 ° C, fanúšikovia vodnej zábavy budú veľmi pohodlné. Teraz existujú strediská pre každý vkus: pre romantickú dovolenku, aktívnu alebo rodinnú dovolenku. Najznámejšie z nich sú Velden, Pörtschach, Maria Wörth.

Dovolenka na pláži v Rakúsku
Tine Steinthaler / Kärnten Werbung

Velden je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú relaxovať v plnom rozsahu. Počas dňa môžete ísť na vodné lyžovanie, potápanie alebo vodné lyžovanie. Vo večerných hodinách začína najzaujímavejšie: laserová show, diskotéka, kasíno – táto dovolenka sa dlho pamätá.

Rakúske jazerá
Österreich Werbung / Peter Burgstaller

Ak hľadáte pokoj, vitajte v Pörtschach – útulnom a malebnom meste na severnom pobreží Wörthersee. Tu, nie v príklade tichšie ako vo vriace udalosti Velden, ale so zábavou plný poriadok. Veslovanie, golf, rybárčenie, tenis, cyklistika a turistika, koncerty klasickej a modernej hudby – všetko, aby ste zabudli na svoje bezprostredné problémy a nakoniec relaxovali.

Pohľad na Maria Wörth
Pohľad na Maria Wörth. Kärnten Werbung / Franz Gerdl

Romantici sú priamou cestou k Márii Wörth. Tiché letovisko na južnom pobreží jazera zvolili novomanželia. Dokonca aj keď ste boli vydatá už niekoľko rokov, ale kto povedal, že medové týždne sa stávajú raz za život? Prejdite sa po úzkych uliciach, relaxujte na brehu jazera a nezabudnite skontrolovať kúpele.

Minimundus
Minimundus Park. Österreich Werbung / Diejn

Ak je čas a túžba, navštívte miniatúrny park Miniimundus v Klagenfurte. Socha Slobody, Eiffelovu vežu, Taj Mahal a ďalších 153 svetoznámych pamiatok – rovnako ako v skutočnosti, len v mierke 1: 25. V letnom návšteve parku je naplánované na dopoludnie: expozície je vonku, takže je najlepšie, aby mohli využívať svoje maximum pred teplom ,

Jazero Klopainersee

Jazero Klopainersee
Dusan Smolnikar / flickr.com

Približne 30 kilometrov od Klagenfurtu je najhoršie jazero v Korutánsku: voda v Klopainersee sa zahrieva na 28 ° C. Pre rekreáciu s deťmi nie je možné nájsť lepšie miesta. Pozdĺž pobrežia sa nachádzajú špeciálne zátoky na bezpečné kúpanie, aby sa deti mohli rozmaznávať v dostatkom plytkej vody.

Dospelí tu tiež nebudú nudiť. Rybolov (v jazere je 15 druhov rýb), potápanie, golf, jazda na koni, cyklistika a voľné športové programy. Napríklad, môžete ovládnuť saparding – niečo ako surfovanie: vstať na špeciálnu dosku as pomocou vesla pohybu na vode.

Druh Rakúska
Jiří Stokláska / flickr.com

Z miestnej krajiny úchvatné. Jazero je obklopené horami a kopcami, zarastenými lesmi, takže je zabezpečený pocit úplnej jednoty s prírodou. A pre fanúšikov fotografie je všeobecne priestor: vezmite si kameru a choďte tam, kde vyzerajú oči – krásne pohľady sú všade.

Jazero Ossiachersee

Jazero Ossiachersee
Región Villach / flickr.com

Štyridsať minút autom z Klagenfurtu – a vy ste na brehu Ossiachersee, jedného z najväčších jazier v Korutánsku. Jeho voda je čistá a pomerne teplá – až do 26 ° C v lete.

Oblasti Ossiachersee budú obzvlášť oslovovať milovníkov outdoorových aktivít. Je tu, hoci si vziať: jazda na koni, tenis, jazda na bicykli, rybolov. O tom oddelene: v jazere je asi 22 druhov rýb, takže s trochou šťastia môžete chytiť pstruh alebo pôsobivý kapor.

Oddych na jazere v Rakúsku
Peter Jensen / flickr.com

Ak plánujete výlet do druhej polovice leta, je tu možnosť zúčastniť sa každoročného hudobného festivalu “Korutánske leto”. Tento rok sa bude konať od 14. júla do 26. augusta. Neďaleko jazera nebude musieť: jedna z miest – kláštorný kostol v Ossiach.

Salzbursko

Salzburg je rodiskom Mozarta, každý to vie, zdá sa. Ale v oblasti Salzburku existujú vynikajúce strediská pre plážové alebo takmer plážové dovolenky, pretože mnohí budú otvorení.

Let z priameho letu z Moskvy do Salzburgu trvá asi tri hodiny. Najlepšie je naplánovať si cestu tak, aby ste aspoň pár dní odchádzali po meste. Prejdite sa po historickom centre, pozrite sa na dom, kde sa narodil Mozart, a navštívte Hohensalzburg. Jedná sa o jednu z najstarších prežúvajúcich európskych pevností, môžete vyliezť lanovkou alebo na vlastných dvoch, ak je pre vás zábava zábava.

Zoznámenie sa so Salzburgom má zmysel odložiť koniec cesty na prvú silu v rezorte. S dobrým odpočinkom môžete študovať pamiatky mesta s obnovenou energiou.

Zell am See Resort

Nezabudnite, viete veľa stredísk, kde môžete v jednej sezóne plávať v jazere a lyžovať? Zell am See je len jedným z nich. Za hodinu a pol autom Salzburgom – a vy ste tam.

Zell am See Resort
Zell am See-Kaprun Tourismus / Nikolaus Faistauer

Jazero Zeller leží v nadmorskej výške 750 metrov nad morom a je obklopené horami. V lete sa ohrieva až na 23 ° C – na plávanie je celkom prijateľné. Ak sa nudíte len plavat tam a späť, k vašim službám veľa zábavy. Golf, cyklistické výlety, kanoistika, kanoistika, jazda na vodnom bicykli, rybolov – vyberte si to, čo sa vám páči najlepšie.

A nezabudnite vyliezť po horách. V národnom parku “Vysoké Taury” usporiadal jednodenný výlet – dostanete do ľadovcovej oblasti a naučiť sa, ako to urobiť, a tam je ľad v drsných horách živých zvierat a vtákov. Môžete dokonca hrať snehové gule, v lete je to skutočne exotické.

Zásobník s vysokou nadmorskou výškou
Zásobník vysokej nadmorskej výšky v Kaprunu. Verband Maxum

Leto je čas na festivaly. Od polovice mája do polovice októbra sa na jazere v noci koná svetlo-hudobná show Magical Lake Zell. Blesky svetla, osvetlenie jazera, atmosféra večnej dovolenky – vo všeobecnosti mágia v čistej forme.

Deti v Zell am See majú výlet na farmu. Oni sú čo najlepšie schopní venovať pozornosť zvieratám, budú sa pozerať na to, ako sa vyrába syr a pečie sa chlieb. Korunou programu je pretekanie na záhrade na záhrade.

Podmienky Gasteinu

To boli termálne pramene, ktoré zmenili Bad Gastein a susedné Bad Hofgastein na slávne a módne letovisko. Tu prišli cisárovná Alžbeta z Bavorska, Otto von Bismarck a Sigmund Freud.

Podmienky Gasteinu
alpentherme.com

Stredisko má 18 prameňov, ktorých voda je bohatá na radón. Na výstupe má teplotu približne 46 ° C. Ak chcete relaxovať s prínosmi pre zdravie, miestne podmienky – to je ono.

Kde odpočívať v Rakúsku
alpentherme.com

Keď získate silu, môžete ísť na kempovanie alebo na bicykli, hrať golf alebo tenis a dokonca strieľať z luku. Rezort má diskotéky, bary a reštaurácie, takže sa tu nebudete nudiť.


Leto čoskoro príde – je čas si vybrať, kde odpočívať. Pozrite sa na webovú stránku rakúskej kancelárie pre turistov – tu nájdete veľa nápadov na dobrú dovolenku.

Viac informácií

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 43 = 47