Najlepšie svetové vyhľadávanie hotelov na svete: RoomGuru.com

Zima – to nie je najpohodlnejšia doba roka a mnohí ľudia, ak je to možné, dávajú prednosť čakaniu v pohostinnejších priestoroch. Lifkhaker napísal veľa o tom, ako lietať pohodlne a lacno, a teraz je čas venovať sa rovnako dôležitému problému. Ako vyhľadávať hotely na ubytovanie? Vieme.

A tu sme trochu mazaný. V skutočnosti sme nemali kopať tému. Faktom je, že pred niekoľkými dňami sa uskutočnilo ďalšie ceremoniál World Travel Awards. Toto je taká celosvetová udalosť, v ktorej si vyberajú najlepšie letovisko planéty, najlepšiu leteckú spoločnosť, najlepšiu turistickú loď a … najlepšie miesto na vyhľadávanie a porovnávanie cien za ubytovanie v hoteli 🙂

Vo všeobecnosti je to tak, keď Lifehacker dôveruje názorom svetových odborníkov a dnes sa pozrieme na žetóny, výhody a nevýhody RoomGuru.ru – rusko-jazykového webu HotelsCombined.com. Bol to ten, ktorý sa ukázal byť najlepšou službou na svete pri hľadaní a výbere hotelov.

Hľadať kráľ

Čo je to zvláštne? Možno musíte začať s funkčnosťou. Zvyčajne sa človek stará o vhodný hotel v akomkoľvek agregátore, ktorý vyhľadáva rôzne cestovné kancelárie a agentúry. RoomGuru funguje na inej úrovni – je to agregátor agregátorov, komplexné vyhľadávanie, stála nad ostatnými a požaduje informácie zadané používateľom vo všetkých ostatných agregátoch – vyhľadávačoch hotelov.

Ak sa rozhodnete logicky, potom je to jediný spôsob, ako získať všetky ponuky a na základe filtrov rôznych parametrov je tiež zaručené, že nájdeš najsladšiu a najvhodnejšiu voľbu pre seba.

Veľa, ale len

S toľkými spracovanými údajmi, RoomGuru prekvapí ľahkosťou popravy. Služba je k dispozícii prostredníctvom bežného webového rozhrania, ako aj mobilných aplikácií pre iOS a Android.

1

Neexistuje zásadný rozdiel v logike prevádzky a dostupnosti určitých funkcií medzi nimi. Všetko, čo web robí, môže tiež použiť aplikáciu. Ukážeme celý proces v mobilnej aplikácii iOS RoomGuru.

Ako to funguje

Prvým krokom je uviesť miesto, kde chceme nájsť hotel. Môžete použiť údaje o aktuálnej polohe, ak už ste na mieste a potrebujete miesto pre živobytie, alebo prejdite na vyhľadávanie. Inteligentný systém automatického dokončovania v pohybe označuje všetky možné možnosti založené na vstupných znakoch používateľa. V tomto prípade sú to hotely v Prahe. Neexistuje žiadna registrácia, zadáme údaje len v záverečnej fáze, teda pri rezervácii.

IMG_0846 IMG_0848

Teraz je potrebné zadať dátum vstupu a výstupu z hotela.

IMG_0852

Posledným krokom je označenie typu čísla. Niekto ide na služobnú cestu sám, niekto cestuje s druhou polovicou a niektorí idú na dovolenku s celou rodinou. Zobrazia sa všetky primárne informácie, kliknite na tlačidlo “Hľadať” a počkajte na to, aby služba vykonala svoju prácu. Za sebou prechádza sekcia a pred nami 800 a viac ubytovacích možností len pre Prahu. Celkovo je databáza viac ako 400 tisíc hotelov po celom svete.

IMG_0853

Je zrejmé, že je to nevďačné, aby ste s takým zoznamom lopulil, ale v tomto prípade to nebude potrebné. Spočiatku sa celý zoznam vytvára podľa všeobecného parametra “Odporúčané” – ide o optimálnu kombináciu ceny a kvality hotelov podľa požiadaviek používateľa + počet pozitívnych recenzií. V zásade sa môžeme obmedziť na takéto univerzálne triedenie, ale ak existuje určitý kritický parameter, prejdite na “Triedenie” a postavte výstup výsledkov výlučne na ňu.

IMG_0854

A stane sa aj to, že človek má súbor špecifických požiadaviek, bez ktorých si ani neuviedol život v hoteli. Pokiaľ ide o osobnú skúsenosť, táto požiadavka sa môže bezpochyby nazývať Wi-Fi. Vo veľkých hoteloch je bezdrôtový internet vždy, ale ak hľadáte niečo lacnejšie, musíte sa uistiť dostupnosť služby prístupu do siete a odstrániť pôvodne nevhodné hotely.

Prejdite do časti Filtrovať. Tu máme 9 tematických sekcií filtrov, pomocou ktorých nájdete hotel výhradne pre vás. Bezdrôtová komunikácia je zahrnutá v časti “Vybavenie”. Vo všeobecnosti môže používateľ pomocou filtrovania presne špecifikovať podmienky a intervaly, počas ktorých môže služba poskytnúť výber najvhodnejších možností ubytovania.

IMG_0855

Pre väčšiu prehľadnosť je možné zobraziť výsledky vyhľadávania na mape priamo v aplikácii. To je dôležité pre tých, ktorí potrebujú vizuálne posúdiť umiestnenie navrhovaných hotelov pre konkrétne miesto v meste.

IMG_0856

Každý priťahovaný kandidát by sa mal zvážiť podrobnejšie. Klepnutím na názov hotela zobrazíte výber fotografií s vonkajšími typmi izieb a atmosférou vnútri hotela a jeho okolia. Nižšie je uvedený popis s citátmi a výpismi citátov, ktoré sú najčastejšie v odpovediach návštevníkov. Na nich je ľahké určiť, ako je v prvom rade pamätal ľudia, ktorí mali čas žiť v ňom.

IMG_0857 IMG_0858

Nižšie je uvedený cenník podľa typu izby. Tu nájdete spoločnosť, cez ktorú si môžete objednať toto číslo.

IMG_0859

Prechádzame správnym a čakáme trochu. V skutočnosti to je koniec práce s RoomGuru a odteraz používateľ komunikuje so stránkou spoločnosti, ktorá prenajíma priestor. Samostatný opis postupu platby nemá zmysel, pretože je štandardný pre všetky online objednávky.

IMG_0861 IMG_0862

Výsledok

RoomGuru skutočne veľmi dobrá, a v cieli okamihu nie je žiadna alternatíva služby pre tých, ktorí potrebujú čo najúplnejšie informácie o cenách a hotelov v každom kúte sveta, zatiaľ čo zabalené v jasnej a jednoduchej použitia shell. Nie je posledným plusom pre RoomGuru jeho čestnosť. On len hľadá informácie pre nás, bez toho, aby sme požadovali čo len na oplátku, dokonca aj naše dáta a e-mail.

Vo všeobecnosti, ak plány stojí za výlet a otázka ubytovania ešte nebola vyriešená, RoomGuru určite pomôže. Odporúčané na zoznámenie.

RoomGuru.ru

RoomGuru pre iOS

RoomGuru pre Android

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1