Tipy na prežitie na dlhé cesty v autobuse

Dlhé autobusové prevody a my v tomto článku to presne znamená, majú nejaké nuansy, zanedbávanie, ktoré vedie k veľmi negatívnym dôsledkom. Nešťastní cestujúci prídu na miesto unavený, ospalý, s tuhými nohami a krútenými krkmi. Spomínajú na noc v autobuse ako na najstrašnejší sen a sľub nikdy nepoužili tento spôsob dopravy znova. A absolútne márne, pretože zabezpečiť ich pohodlie a bezpečnosť na výlete nie je ťažké.

bezpečnosť

1. Odhad trasy

Pokúste sa zistiť akúkoľvek cestu, ktorú chcete ísť. Ak je jeho dĺžka sa konštantnú frekvenciu autobusov odletieť do priepasti, sa vyskytujú prepadnutia alebo inej nehody, potom možno by ste sa mali znova cestu k bezpečnej, alebo aspoň si vybrať denného letu.

2. Vyberte prvú triedu

V mnohých krajinách prevádzkuje niekoľko dopravných spoločností na tej istej trase, ktorej ceny sa môžu výrazne líšiť. Aký je výsledok uloženia? Možno kvôli holým pneumatikám, nedostatku klimatizácie a prítomnosti len jedného vodiča, ktorý vás bude viesť cez noc bez zmeny? Alebo sa môže autobus zastaviť v každej dedine a vyzdvihnúť všetkých návštevníkov, aby sa ľudia neustále tlačili okolo? V každom prípade musíte premýšľať o tom, či stojí za to ušetriť pár dolárov z vášho pokoja a bezpečnosti.

3. Batožina

Pred nástupom do autobusu dajte všetky svoje cennosti do malého vrecka alebo batohu a nenechávajte ho ani minútu. Vezmite si to so sebou na zastávky. Počas pohybu sa lepšie nechajte na klíne, alebo ak to zasahuje, položte ho na zem a krok so nohou na popruh. V takomto prípade sa aj počas spánku s ňou nič nestane.

4. Na zastávke

Ak chcete ísť von a zahriať, nezabudnite sa ovládať s dĺžkou zastavenia. Pamätajte si číslo autobusu a miesto, kde stojí. Je lepšie sa odchýliť príliš ďaleko od autobusovej zastávky alebo ak neusilujú zoznámiť sa s trestným života tejto obce, ktorá je v týchto miestach bývajú obzvlášť živý.

pohodlie

1. Výber miesta

Nie všetky sedadlá v autobuse sú rovnaké. Z bezpečnostného hľadiska je vždy lepšie vybrať si sedadlá v strednej časti, pretože podľa štatistík poisťovní sa väčšina problémov vyskytuje pri náraze kolízie zozadu alebo pri náraze zozadu.

Z hľadiska komfortu faktorov, ktoré je potrebné zvážiť, oveľa viac.

 • V blízkosti okna alebo priechodu? Mnohí si vyberú miesto v blízkosti okna kvôli krásnej krajine. Navyše, povrch okna vám dáva príležitosť pokloniť hlavu a spať. Avšak, v noci stále žiadna krása byť videný, a zakrivený krk pol hodiny začne prúdiť, takže výhody okenných sedadiel môže byť irelevantné. Ale v blízkosti pasáže budete mať viac miesta a dokonca budete môcť natiahnuť nohy.
 • Pred alebo dozadu? Pamätajte, že na zadných sedadlách sa nemôžete vrátiť a tam sa triasli viac. Ak sa nachádzate vpredu, musíte sa prehadzovať úplne od svetlometov blížiacich sa automobilov a uvažovať o všetkých krivkách vozovky. Tiež zábava pre amatéra.
 • V blízkosti muža alebo ženy? Ak nie je žiadne číslo sedadiel v autobuse a môžete si vybrať, kde chcete sedieť, prvá vec je posúdiť celkovú primeranosť druhého cestujúceho a potom jeho rozmery. Ak chcete posadiť celú noc vedľa tela, ktoré sa rozšírilo na jedno a pol sedadlo, je možné priať len nepriateľovi. A sex už je vecou chuti. 🙂

2. Izolácia svetla a zvuku

Prvýkrát, keď idete do autobusu, pozrite sa na všetkých tých ľudí, ktorí majú s špunty do uší a spacie maska ​​pre prekvapenie: “Tu je ďalší, slaboch!” Ale potom sa rýchlo začnú im závidím a obviňujú za odstupom času. Neopakujte túto chybu. Spánok v autobuse v noci je ťažké a bez týchto penny-vybavených zariadení je takmer nemožné.

3. Deka a vankúš

Áno, samozrejme, nehovoríme o tých známych objektoch, ktoré používame doma. Ako vankúš je lepšie vziať si nafukovací bagel, ktorý podporuje optimálnu polohu hlavy a krku. Je to skvelý vynález ľudstva, s ktorým sa nikdy nebudete porovnávať s pokrčenými bundami alebo sáčkami.

Pokiaľ ide o prikrývku, mali by ste si vziať na autobusu ľahkú kostru alebo dlhú bundu, ktorú si môžete na seba hodiť. Niekedy je rozdiel teplôt na trase môže dosiahnuť až niekoľko desiatok stupňov (najmä v prípade, že autobus prejde hora), takže ak nechcete, aby sa triasť pred chladom polnoci, mali by ste vziať do úvahy.

4. Pitie a toaleta

Aký druh komfortu na výlete môžeme hovoriť, ak chcete piť? Nastávajú ešte bolestivé chvíle, keď pochopíte, že chcete ísť na toaletu a ísť na najbližšiu zastávku a ísť. Je veľmi ľahké bojovať proti týmto dvom druhom nepohodlia.

 • Najprv: vždy vezmite si do autobusu fľašu vody. Aj keby to malo byť, vezmite si to tak.
 • A druhý: pri každej zastávke premýšľajte o návšteve toalety. Nedávajte pozor na svoju lenivosť a všetky tieto “nemajú radi” a “doposiaľ tolerované”. Súčasne a rozmaznáva.

Čo s tebou vziať

Cestovanie v autobuse nie je vesmírny let, ale musíte sa na to pripraviť nie menej opatrne. Počas pohybu budete zapečatení v pomerne malom priestore na svojom sedadle, preto by ste mali vopred dbať na to, aby všetko, čo potrebujete, bolo na dosah ruky. Tu je krátky zoznam, ku ktorému môžete navigovať.

 1. Malá kabelka alebo kabelka s najcennejšími vecami. Dokumenty, peniaze, lístky, karty, smartphone a tak ďalej.
 2. Batoh alebo tašku s potrebnými vecami.
 3. Spacie položky: zátky do uší, ochranná maska ​​proti oslneniu, kostra alebo bunda, nafukovací vankúš.
 4. Zábava: smartphone, kniha, prehrávač, tablet.
 5. Lekárske zariadenia, ktoré vám môžu byť užitočné, keď ste chorý, otrávený alebo predpísaný lekárom.
 6. Voda a v prípade potreby aj malé občerstvenie: orechy, energetické tyčinky, cukríky.
 7. Toaletný papier!

Ak môžete doplniť tento zoznam alebo zdieľať svoje skúsenosti z prežitia počas dlhých prechodov autobusov, môžete to urobiť v komentároch. Dúfam, že budú užitočné pre všetkých!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

85 − = 82