Zelená karta: čo je to, čo je to a ako ju získať

Čo je zelená karta?

Zelená karta je trvalá trvalá karta Spojených štátov, ktorá potvrdzuje povolenie na pobyt a právo pracovať v Spojených štátoch.

Čo to dáva?

Môžete:

 • žiť kdekoľvek v štátoch;
 • práce;
 • vlastná nehnuteľnosť;
 • študovať na verejnej škole;
 • získať miestny vodičský preukaz;
 • aby vstúpili do služby v samostatných typoch ozbrojených síl USA;
 • dávky na sociálne poistenie, vek a pracovnú neschopnosť, dávky zdravotného poistenia pre starších ľudí.

Postupom času môžete:

 • Ak ste oprávnený, požiadajte o občianstvo;
 • požiadať o vízum svojho manžela alebo manželky a slobodných detí;
 • opustiť a vrátiť za určitých podmienok.

Tiež čo odo mňa je potrebné?

Držiteľ zelenej karty sa slávnostne zaväzuje:

 • platiť daň z príjmu;
 • zaregistrovať sa v službe odvodov, ak je muž vo veku od 18 do 26 rokov;
 • zachovať imigračný status;
 • Vždy majte doklad o stave trvalého pobytu;
 • informovať prisťahovalecký úrad o tomto kroku.

Ako získať zelenú kartu?

 • Uzatvoriť manželstvo s občanom USA. Aby ste získali zelenú kartu cez manželstvo, musíte potvrdiť svoju svedomosť v službe občianstva a prisťahovalectva. Odporúča sa poskytovať fotografie pred a po svadbe, spoločné bankové účty, tlačené e-maily, telefonické hovory, dokumenty potvrdzujúce existenciu spoločného majetku.
 • Zjednoťte sa s rodinou. Získanie zelenej karty je pravdepodobne najbližší príbuzný amerického občana, ktorý zahŕňa: manželov; deti do 21 rokov, ktoré nie sú vydané; rodičia; bratia a sestry staršie ako 21 rokov. Môže sa považovať za prijatie zelenej karty vdovou pre občana a dieťa zahraničného diplomata narodeného v štátoch.
 • Príďte pracovať na žiadosť amerického zamestnávateľa. Musí získať súhlas Federálnej služby pre zamestnanosť v náboru zahraničných pracovníkov a podať prihlášku do služby Spojených štátov pre občianstvo a prisťahovalectvo vydať H1B pracovné vízum. Umožňuje špecialistovi stať sa držiteľom zelenej karty.
 • Získajte politický azyl. Na získanie štatútu utečenca je potrebné poskytnúť presvedčivý dôkaz o prenasledovaní z politických, rasových alebo náboženských dôvodov. Počas pobytu v USA alebo na veľvyslanectve môžete požiadať o azyl.
 • Vyhrajte v diverzifikačnej lotérii.

Diverzifikácia lotérie? Aký to je lotéria?

Diversity Immigrant Visa – je program pre kreslenie 55.000 víz ročne pre prisťahovalcov z rôznych národností z krajín s nízkou mierou imigrácie do Spojených štátov s cieľom zvýšiť kultúrnu a etnickú rozmanitosť populácie. Prijímanie žiadostí začína v októbri a trvá približne mesiac. Skontrolujte ich do mája budúceho roka. Skrátená lotéria sa nazýva DV (vízová rôznorodosť).

Ako sa podieľať na takejto lotérii?

Na účasť v lotérii stačí mať stredoškolské vzdelanie, nemať presvedčenie, sociálne nebezpečné choroby a prípady porušovania imigračných zákonov.

Domorodci takmer všetkých krajín sa môžu zúčastniť, s výnimkou vylúčených. K účasti na DV-2018 nesmeli Bangladéš, Brazília, Veľká Británia, Vietnam, Haiti, Dominikánska republika, India, Kanada, Čína, Kolumbia, Mexiko, Nigéria, Pakistan, Peru, Salvador, na Filipínach, Ekvádor, Južná Kórea, Jamaica.

Ak sa chcete stať členom, musíte vyplniť dotazník na oficiálnej webovej stránke amerického Občianskeho a imigračného úradu s biografickými informáciami. Dotazník vyžaduje fotografie všetkých členov rodiny (manželov a deti mladších ako 21 rokov), ktoré sú na mieste prísne dodržiavané tam uvedené pravidlá.

Aké sú šance na výhru zelenej karty?

Čísla hovorov sa automaticky zmenia a skrátia. Prečíslovanie je základným prvkom náhodnej rally. Ako však ukazujú štatistiky výhier, tento systém znižuje šance reprezentantov niektorých krajín vyhrať. Preto sa pravdepodobnosť výhry pohybuje od 0,5 do 1% v závislosti od regiónu. Víťazi určujú počítač náhodným výberom.

Víťazstvo v DV neznamená automaticky získať zelenú kartu. Potom nasleduje rozhovor, v ktorom sa odstráni dve tretiny víťazov lotérie. Môžete požiadať o účasť v diverzifikačnej lotérii ročne.

A to mi nebráni v tom, aby som dostal turistické vízum v USA?

Účasť na lotériách nie je imigračným zámerom, ale individuálny vízový dôstojník sa môže zdať, že bude chcieť zostať v krajine. Od roku 2009 je turistická dotazník už nie je otázka účasti v lotérii, a veľvyslanectvá sám DV oficiálne prekážkou pre získanie turistického víza nepovažuje.

Ako zistím, čo som vyhral?

Prejdite na stránku lotérie na webovej stránke amerického ministerstva zahraničia a prejdite cez odkaz na overenie výsledkov. Pre účastníkov lotérie DV-2017 môžete skontrolovať výsledky od 3. mája 2016 do 30. septembra 2017.

Čo robiť po výhrade DV?

Pripravte sa na rozhovor na veľvyslanectve USA. Najskôr je potrebné vyplniť formulár DS-260 – formulár žiadosti o prisťahovalecké vízum. Po vytlačení potvrdzujúcej stránky a vezmite si ju so sebou na rozhovor, ktorého dátum bude ohlásený e-mailom po vyplnení dotazníka.

Aké dokumenty sa majú prijať na pohovor?

Pasové fotografie, diplom alebo iné doklady o vzdelaní, zamestnanie záznamy, rodný list, potvrdenie o bezúhonnosti (alebo rozhodnutia sudcu za predchádzajúce odsúdenie), sobášny list / rozvod, vojenský preukaz, bankových výpisov, oceňovanie nehnuteľností, zamestnávateľ, ručiteľom materiálovej podpory. Úplný zoznam dokumentov a odporúčaní nájdete na webovej stránke veľvyslanectva USA v Rusku.

Platba konzulárnych poplatkov – 330 amerických dolárov na osobu.

Čo mám robiť po obdržaní zelenej karty?

Ak úspešne ukončíte rozhovor, dostanete šesťmesačnú lehotu na vstup do USA. Naučte sa, hrajte šport, integrujte, pracujte – ste v krajine slobody a neobmedzených možností!

Stále mám čas zúčastniť sa na lotérii v tomto roku?

Informácie o termínoch prijímania žiadostí o DV-2019 budú v blízkej budúcnosti zverejnené na internetovej stránke amerického ministerstva zahraničných vecí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 + = 48