BlackBerry’den ilk Android akıllı telefon olan Priv hakkında her şey

BlackBerry Priv’in ilk bakışında iki şey çarpıcı:

  • boyut. Priv bir faks, büyük bir başkenttir. Boyutlar – 147 × 77.2 × 9.4 mm, ağırlık – 192 g Diyagonal ekran – 5.43 inç ve kenarları yuvarlanır, bildiğiniz gibi. Estetik ve rahatlığın yanı sıra, ekranın sol ve sağ taraflarında yuvarlatılmış fonksiyonel bir yük taşır, ancak bunun hemen altında konuşacağım.
  • Fiziksel klavye. Evet, BlackBerry kendini değiştirmedi ve fiziksel bir klavye ile Priv donattı. Akıllı telefon form faktörü “kaydırıcı” ile yapılır. Davanın üst kısmı yukarı doğru hareket eder (teknoloji SmartSlide olarak adlandırılır) ve kullanıcıdan önce dört satır QWERTY klavye açılır. Bu formda, akıllı telefonun uzunluğu 184 mm’ye çıkar. Böyle bir klavyeye ihtiyacınız var mı, değil mi? BlackBerry telefonlarının kullanıcıları için daha iyi olan iyi bir soru. Lütfen yorumlarda abonelikten çıkın.

BlackBerry Priv

ABD’de BlackBerry Priv’in ön sipariş üzerine resmi maliyeti 699 dolar. Mevcut ders ile pahalı, çok pahalı. Böyle bir para için, üst doldurma ve malzemeleri görmeyi beklersiniz ve sonra Priv hayal kırıklığına uğratmaz.

BlackBerry Priv

ekran

mobil cihazların boyutunu artırma eğilimi hala kazanır ve BlackBerry de phablet dayanır. kullanıcı 540 ppi yoğunluğunda 1440 noktalar × 2560 çözünürlüğe sahip 5.43 inç QHD AMOLED ekrana alışık alacak. Ekran koruyucu Gorilla Glass 4. camın dördüncü sürümü adı altında Corning gelen cam son nesil tarafından sağlanır, üreticinin güvence olarak etkili bir çizik direnir ve buna ek olarak, daha çarpmalara ve dips yener.

Ekran yüzeyi (onlar kullanıcının Kenar ne düşündüğünü merak), öncelikle konfor ve akıllı kullanımının kolaylığını arttırır sol ve sağ tarafına da kavisli olduğunu ve ikinci olarak, Verimlilik Kenar denilen bir çip gerçekleştirmek için izin verir.

Productivity Edge, ekranın kenarından bükme konusunda svaypa yardımıyla hızlı önizleme ve uygulama ve bildirimleri çağırmak için özelleştirilebilir bir widget. Bir süre için kendi sitesinde bir Priv simülatörü olan bir Kanadalı operatör sayesinde ağ, Productivity Edge’in bir gösterimi ile ekran görüntülerine çıktı.

BlackBerry Priv

İlginç görünüyor, ancak bu fonksiyonun uygunluğunu ve uygunluğunu sadece cihazla doğrudan çalışırken değerlendirmek gerçekçi.

Ayrıca ekranın kıvrımları sayesinde, seviyenin görselleştirilmesi ve Pil Edge adı verilen şarjın bitimine kadar geçen süre gerçekleşti. Ekranın kenarındaki şerit açıkça görülebilir, hatta cihaza bir açıyla baksanız bile ve mevcut pil şarjını uzaktan belirlemenizi sağlar.

BlackBerry Priv

On-nokta çoklu dokunma artık şaşırtıcı değil, ancak eldivenli bir cihazla çalışırken ekrana dokunmanın tanınması soğuk havalarda kesinlikle yararlıdır.

dolgu

BlackBerry güçlü bir işlemci ve bir soğuk altı çekirdekli 64-bit Qualcomm aslanağzı 808 seçilir ve artık herhangi bir uygulama ve 3D-oyun oynamak için yeterli bol RAM performansı Priv 3 GB, yakın gelecekte, bağlantılı olarak grafik yongası Adreno 418 sorumludur olduğu gibi.

Dahili depolama Priv 32 GB kapasiteye sahiptir ve microSD hafıza kartları ile genişletilebilir (2 TB’a kadar kart desteklenir). Hot-plug fonksiyonu mevcut.

Priv pili çıkarılabilir değil, daha çok kapasitelidir. Teoride, 3 410 mAh, orta derecede aktif kullanımı olan tam bir gün için yeterli olmalıdır.

Powemat ve Qi standartlarına göre kablosuz şarj var, ancak Priv’de USB Type-C yok ve bu çok kötü. Görünüşe göre, cihazın gelişmesi uzun bir süre önce başladı, USB-C henüz trendde değildi ve harekete geçmek için BlackBerry’de bir şey değiştirmek ve değiştirmek cesaret edemedi.

bağlantı

Yeni çipler sayesinde, ABD ve mobil cihazların dünya çapındaki sürümleri arasındaki fark pratik olarak ortadan kalktı. Bir istisna değil ve Priv. ABD versiyonu yedinci LTE bandının desteğini gösteriyor, bu da akıllı telefonun Rus 4G ağlarının çoğunda çalışacağı anlamına geliyor. Çevre dostu enerji tasarruflu Bluetooth 4.1 üzerinden bağlanır, A-GPS, NFC, 5-gigahertz Wi-Fi ağlarında çalışma desteklenir.

kamera

BlackBerry Priv kamera çarpıcı olacağa benziyor ve bunun sebebi – 18 megapiksel modülü, optik (film çekilmesi halinde dahil) stabilizasyon, faz otofokus ve çift LED flaşlı altı lensten oluşan. Kamera en eski ve son derece saygın Alman üretici Schneider Kreuznach optik tarafından onaylanmıştır.

Priv saniyede 30 kare ve 60 kare Full HD’de 4K-video yazıyor. Özellikle böyle bir yığın kamera BlackBerry için kendi fotoğraf uygulamasını oluşturdu, bu da dolgunun optik modülün potansiyelini açmasına izin veriyor.

Sistem, güvenlik ve uygulamalar

Yazılım bileşenleri hakkında konuştuğumuzdan, akıllı telefonlarda ne tür bir Android olacağını açıklamaya değer. BlackBerry, Priv cilalı ve çok kararlı Android 5.1.1’i aldatmaya ve seçmeye karar vermedi, değişmeden neredeyse hiçbir şey yok. Hiçbir eğri özel kabuklar, fren rampaları, tam teşekküllü Google Play herhangi bir kısıtlama olmaksızın.

Teoride güçlü değişikliklerin olmaması, güncellemelerin hızlandırılmasında olumlu bir etkiye sahip olmalıdır, ancak bu, BlackBerry’nin Android’den ilk akıllı telefonu olduğundan, yazılımın desteklenmesi açısından geliştiricinin politikası, satıştaki Priv’in ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra ortaya çıkacaktır.

BlackBerry’nin felsefesini bilenler, Kanadalı şirketin ana önceliklerinden birinin verilerin güvenliği ve gizliliği olduğunu ve Priv’in bile gizlilik için bir kısaltma olduğunu bilmelidir.

DTEK, sistemdeki her süreci ve uygulamayı yakından izleyen bir izleme aracı olan Priv’in güvenliğinden sorumludur. Kullanıcı bir uygulamanın aktivitesi hakkında gerçek zamanlı uyarılar alır ve hangi eylemleri istediklerini seçebilir.

Davranışı izleme ve kontrol etme işlemi tamamen otomatik hale getirilebilir: güvendiğiniz uygulamalar, bir yere gitmeye çalışırken ya da bir şeyleri iletmeye çalışırken, bir yandan da sağanak alırlar. DTEK ayrıca belirli uygulama eylemlerini toplu olarak etkinleştirmenizi ve devre dışı bırakmanızı sağlar. Örneğin, arka planda dinleyen mikrofonu tamamen kapatabilir veya kamera uygulamasından başka herkese kameranıza erişimi engelleyebilirsiniz.

BlackBerry güvenliğinin hassasiyeti göz önüne alındığında, DTEK kullanıcı verilerini izlemek ve korumak için kaliteli bir araç olmayı vaat ediyor.

DTEK’e ek olarak, Google Play’in halihazırda şirketin ana ve küçük gelişimini temsil eden neredeyse iki düzine BlackBerry uygulaması var. Bütün bunlar elbette sadece Priv üzerinde çalışıyor.

BlackBerry kendi Android mağazasını açmadı ve iyi. Priv sahipleri, uygulama seçiminde sınırlı olmayacak ve Google ile BlackBerry’den en iyi şekilde yararlanacak.

Senin fikrin mi?

Sonuç nedir: Fiziksel klavyesi ile eşsiz bir hi-end-akıllı telefon, dolgu, üst düzey kamera, büyük ekran ve cam, hafıza genişletme serin, neredeyse saf Android, Google tam bir özgürlük artı marka çörekler BlackBerry oyna … ama 700 $ için. Karar mı?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

34 − 32 =