En uygun fiyatlı güvenli akıllı telefona genel bakış – Blackview BV6000s

Çok uzun zaman önce, Blackview şirketi IP68 standardına göre iyi bir ekranı, Android 6.0 ve korumayı bir araya getiren korumalı cihaz BV6000 ürün yelpazesini genişletti.

Cihaz iyi satış yapıyor ve şirket pozisyonlarını pekiştirmeye karar verdi ve BV6000s denilen akıllı telefonun daha basit bir versiyonunu piyasaya sürdü ve indirimli bir fiyatla satışa sunuldu. Mühendisler bu sınıfın gereksiz işlevlerinden kurtuldular. Şimdi yeniliklerin neler yapabileceğini görelim.

Teknik özellikler

ekran 4.7 inç, HD (1 280 × 720), IPS; cam Gorilla Glass 3
platform işlemci MediaTek MT6735A (4 GHz’de 4 çekirdek);
Mali-T720 grafik hızlandırıcı
Operatif hafıza 2 GB
Yerleşik Bellek 16 GB
kamera temel – 8 megapiksel (f / 2.0);
ön – 2 Mp
bağlantı microSIM + nanoSIM:
2G (GSM): 850/900/1 800/1 900 MHz;
3G (WCDMA): 850/900/2 100 MHz;
4G (FDD-LTE): B1 (2,100) / B3 (1,800) / B7 (2,600)
kablosuz
arayüzleri
Kablosuz (802.11 b / g / n), Bluetooth 4.1, NFC;
GPS, A-GPS, GLONASS
Genişleme Yuvaları microSD (ikinci SIM kart yerine 32 GB’a kadar), OTG
sensörler jiroskop, ivmeölçer, atmosferik basınç
İşletim sistemi Android 6.0
pil 4 500 mAh
Koruma derecesi IP68 (2 m’ye kadar daldırmalarda toz ve nem koruması, düşmelere karşı dayanım, dış basınç, sıcaklık değişimleri, kimyasal olarak aktif maddelerin etkileri)
boyutlar 81 × 152,3 × 16,6 mm
ağırlık 247 gram

Arazi dışı inşaat: ayrı ayrı çerçeve, ayrı ayrı gövde

Korumalı akıllı telefonlar ayrı bir cihaz kategorisidir. Onları güzel arayamazsınız ve Blackview BV6000s bir istisna değildir. Büyük, ağır, rahatsız edici bir kavrama ve hatta kırmızı-siyah (satılık birkaç renk seçeneği vardır).

Ancak yürüyüş koşullarında, temelleri tamamen frezelenmiş bir metal iskelet olan devasa bir kauçuk gövde, korumanın anahtarıdır. Kauçuk sağlam değil. Aparatın yan uçları çerçevenin devamı haline geldi, tüm ana düğmeler (ayrıca metal olanlar) üzerlerine yerleştirildi.

Nem koruması, kulaklık çıkışını ve microUSB portunu kaplayan kauçuk tapalarla sağlanır. Fişler geleneksel vidalarla gövdeye sabitlenir, kit yedek içerir (ayrıştırma için tornavidalar da takılıdır).

Tornavida iki – bir haç ve düz bir bölüm ile. Arka paneli sökmek için fişleri sökmek ve düzlemek için çapraz gereklidir. Arkasında, iki microSIM ve bir microSD hafıza kartı için bir bölme var. Mühendisler Blackview yerden tasarruf etmedi: ayrı yuvalar var. Plastik kılıf kapağından, bir contanın rolünü oynayan bir kauçuk hasır ile ayrılırlar.

Sağ tarafta iki ayrı ses tuşu ve bir güç düğmesi vardır. Solda kamera işlevi, SOS ve bir PPT tuşu var.

Teslimat kitinde, kapaklara ek olarak, ek vidalar ve tornavidalar, bir kulaklık, bir OTG kablosu, bir şarj cihazı ve bir microUSB kablosu vardır. Dikkat: konvansiyonel kablolar çalışmaz. Koruyucu pedler nedeniyle, port normal bir akıllı telefondan daha derindir. Bu nedenle, yerel tel, genişletilmiş bir konektör ile donatılmıştır.

ekran

Cihazın diyagonal hemen gözünüze çarpar: 4.7 inç. Bu tür akıllı telefonlar piyasada uzun bir süre (en azından kitle cihazlar arasında) görünmemekte ve beş inçlik cihazlara yol açmaktadır. Bu, Blackview’in eski stokları kullanabileceğini gösterir.

Öte yandan, fark nedir? İyi bir görüş açısı sağlayan ve renklerin dönüşümü olmayan bir IPS matrisi kullanılır. Ekran çözünürlüğü pikselleri görmemek için yeterlidir. Sadece ekranın düşük parlaklığından şikayet edebilirsiniz: Güneşin parlak ışınları altında yeterli olmayabilir.

Ekran temperli cam Gorilla Glass 3 tarafından korunmaktadır. Buna rağmen, hala fabrikada bulunan üretici ekranda iki film yapıştırır: kalıcı ve taşıma. Kitte bir tane daha var, boş. Bu doğru: ekranı düşürürseniz, koruyucu cam her derde deva değildir. Düz bir yüzeyde BV6000s gövdesi ekranı koruyacaktır, ancak bir taş çarptığında sıkıntılardan kaçınılamaz.

İşletim sistemi ayarlarında, Work with gloves işlevini etkinleştirebilirsiniz. Gerçekten çalışır, ama sadece dokumalı bir doku için.

verimlilik

Başın üstünde zıplayamazsın: BV6000s, bütçe fiyat aralığına karşılık gelir. İşlemci oldukça zayıf, video hızlandırıcı ilgili segmentten. Sentetik testler mevcut standartlara göre çok mütevazıdır. Yani, AnTuTu akıllı telefona yaklaşık 34 000 puan veriyor.

BV6000’ler, geleneksel bellek kullanırlar, ancak cihazın daha gelişmiş versiyonunda olduğu gibi, harfin başlığında yer almazlar. Akıllı telefonun 2 GB RAM’i var ve bu, gecikme ve fren yapmadan çoğu görev için yeterli. Bazı 3D atıcılar sadece orta veya düşük grafik ayarlarında çalışmadıkça. Peki, “Tanklar” kampanyasında oynamayı planladınız mı?

kamera

Ana odaya monte edilen sensör, üreticinin adı değil. Ancak, görüntülerin kalitesine bakarak, bu, zaman içinde müşterilerin kalplerini kazanmak mümkün kanıtlanmış 8-megapiksel Sony modülleri biridir.

Kameranın kamerayı değiştirebileceğini, buna değmeyeceğini bekleyin. Ama hızlıca bir hatırlatma yapın, bir duyuruyu fotoğraflayın veya önemli bir şeyi yakalayın – elbette, yapabilirsiniz. Flaşla, resimler yapay ışıklandırmadan daha iyi gidiyor.

Buradaki ön kamera “olmak” ilkesi üzerinde çalışıyor: kendiniz yapabilirsiniz, ama daha fazla güvenmemelisiniz.

ses

Kulaklıklı mikrofon setindeki kulaklık sesi tamamen tatmin edicidir. Tam kulaklığın kendisi oldukça iyi.

Hoparlörlerden gelen ses çok gürültülüdür: fabrikaların sesini kesmez, metal yapıları keser, beton zeminleri delemez. Titreşim de seviyededir, masadaki akıllı telefon sadece lastik muhafaza ile tutulur. Gelen bir çağrı fark edilmeyecek.

bağlantı

Akıllı telefon, GSM, WCDMA ve LTE’deki tüm Rusça frekansları destekler (Band 20 hariç). Öte yandan, sorunlar ortaya çıkabilir, ancak test edildiğinde cihaz mükemmel şekilde davrandı. İletişim sağlam, duyulabilirlik iyidir. İnternetin hızı akıllı telefon analoglarından biraz daha düşüktür – bu gelişmiş durum için bir ücrettir.

Ayrıca, Wi-Fi modülü 5.8 GHz bandında çalışmayı desteklemiyor. Bluetooth modülü kesilmemiş, aptX ve LE profilleri işlevseldir. Arka kapakta gerçekten bir NFC anteni var, arayüz çalışıyor. En azından, “Üç” ün verileri başarıyla okunmuştur.

özerklik

MT6735A işlemci düşük güç tüketimi ve ısı yayılımına sahiptir. Bu nedenle akıllı telefon ısınmıyor ve bataryayı çok yavaş tüketiyor. Batarya ile çalışırken, bu, geniş bir batarya ile birlikte iyi sonuçlar verir. Ortalama bir yükle, akıllı telefon 4G / Wi-Fi etkinken iki günden fazla çalışmamaktadır – görünüşe göre, davanın güçlendirilmesi alıcı ağların kalitesini etkiler. Bu, iletişimin çalışması için gerekli olan güç tüketimini artırır.

Wi-Fi üzerinden video akışı izlerken, cihaz en fazla 4 saat boyunca en az 7 saat parlaklıkta çalışır. Üç boyutlu oyunlar benzer göstergeler gösterir.

Muhtemelen, daha yeni ürün yazılımı bu sonuçların iyileştirilmesini gösterecektir.

Güvenlik özelliği testi

Yukarıda belirtildiği gibi, akıllı telefon ekranı aşağı inerse, ekran düşmüş olan herhangi bir taş tarafından kırılacak, hiçbir koruma kaydedilmeyecektir. Üçüncü kattan arka kapağa kadar düşerken, cihaz yayılmayacak ve ters dönmeyecek, hayatta kalacaktır.

Nem koruması ile daha ilginç. Bazı kaynaklar bunun hiç olmadığını iddia ediyor. Çamurdaki ve Blackview BV6000’lerin sığ derinliğinde yapılan testler iyi gidiyor. Ancak kir, hoparlörün ızgarasının altında tıkanmış ve cihazın tam olarak sökülmesini ya da tamamen sökülmesini gerektirmektedir (bu da temin edilmiştir, ancak işlem oldukça uzundur).

sonuçlar

Blackview BV6000s piyasadaki en ucuz akıllı telefon (yaklaşık 150 $). Buna rağmen, herhangi bir görevi yerine getirebilir: bir eğlence merkezi rolünü oynamak için bir gezgin olarak çalışmak, kendini bir “sabun kutusu” ile değiştirmek. Hatta arama yapabilirsiniz.

Akıllı telefon düşebilir ve boğulabilir – bununla birlikte nehirden geçerek ya da sığ bir derinliğe kadar dalış yapabilirsiniz. Çin Halk Cumhuriyeti halkı, hatta onun üzerinde ateş yakıyorlar. Bu nedenle, korunan bir telefona ihtiyacınız varsa, BV6000’lere dikkat etmelisiniz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =