Jabra Sport Coach – kişisel antrenör ile spor kablosuz kulaklıklar

Çoğu spor eğitimi, nicel veya geçici olarak inşa edilir. Ya belirli bir sayıda tekrarlama yaparsınız ya da belli bir süre için azami ölçüde çıkarsınız. Her iki durumda da, kümeler arasında dinlenme aralıkları ve açıkça tanımlanmış bir eğitim programı kastedilmektedir. Tüm bunlar akılda tutulmalı ve kendinizi düşünmeli veya eğitiminizin kontrolünü ele alacak kişisel bir eğitmenin hizmetlerini satın almalıdır. Koç çok para kazanıyor ve favori şarkılarınızı söylemeyi kabul etmemekte ve bu nedenle onu sadece bir kez ödemek zorunda olduğunuz kulaklıklarla değiştirme fırsatı caziptir.

Tasarım, konfor ve ses

Form faktörü Jabra Sport Coach – çift kilitleme sistemine sahip kanal içi kulaklıklar.

IMG_4404

IMG_4406

Değişik ebatlarda değiştirilebilir fişlerin dört çeşidi ve üç tip yedek mermi, bunlardan ikisi elastik tutucular ile donatılmıştır.

IMG_4444

Tutucu yavaşça kulak kepçesine dayanır ve kulaklığın düşme olasılığını tamamen ortadan kaldırır.

IMG_4368

Aslında, bu rahat ve konforlu bulduğum, bir arada da olsa, ilk gags modeli. Beni intrapersonal dünyasına geri getirdiler ve tekrar bu form faktörüne inandılar.

IMG_4365

Yumuşak bağlantı kablosu arkada bulunur, boynun etrafında gevşek bir şekilde sarar ve gerekirse özel bir “numara” ile birlikte çekilir (bunlardan ikisi vardır). Telin sağ tarafında mikrofonun da bulunduğu kontrol paneli bulunur.

IMG_4377

Jabra Sport Coach tasarımının dezavantajı bir tanesidir – tüm kanal içi kulaklıkların tipik olan bir vakum izolasyon etkisi. Dış dünya ile biraz temas kaybettiğinde, neler olup bittiğini duymayı bıraktın. Bir yandan, eğitime konsantre olmanıza yardımcı olur ve diğer yandan, otomobillerin olduğu yerde spor yapmanın yararı hakkında düşünmenizi sağlar.

Bir tazminat olarak kulaklarınız, tüm sesli frekans aralıklarını doğru ve niteliksel olarak ileten en muhteşem sesi alır. Baslar şık. Bazı dinamik ağırlıkları da dahil et ve sadece sürücüden patla. Bu, kanallar içinden alınamaz, ancak Jabra’nın doğasındaki kalite sadece bu form faktörünün avantajını güçlendirir.

Benim küçük antrenörüm

Jabra Spor Antrenöründe öğretmenin işlevi, elbette, yaşayan bir insan için tam fonksiyonel bir yedek değildir. Bu, size çığlık atan ve size zayıf bir tembel, utanç verici bir parça diyen sert bir ordu tarzı süpervizör değil, modaya uygun bir fitness kulübünde nazik bir koç değil, sizi sadece katıldığı için omuza tokat atıyor. Bu durumda, eğitmen Jabra Sport Life uygulamasının önceden kurulmuş ve kullanıcı tarafından oluşturulan eğitim programlarının + kulaklıkların kendileriyle bir araya getirilmesidir. Videoda operasyon ilkesi açıklandı.

Bir süreliğine egzersizleri ile her şey çok açık. Soru, eğer kantitatif göstergelerle yapsam, kulaklıkların ve uygulamanın tekrarları nasıl izleyeceğidir.

Aslında, tekrarı takip etmezler. Sol kulaklıkta bir düğme var.

IMG_4370

Başlangıca kadar olan sinyalden sonra yaklaşımı uygularım, gerekli sayıda tekrarı yapıyorum ve düğmeye basılarak tamamlanma ile ilgili uygulamayı bildiriyorum. Ayrıca kulakta ne kadar dinlenebileceğime dair bilgiler gelir ve daha sonra eğitimin bir sonraki aşamasını duyurur ve başlangıca işaret eder.

Uygulama, önceden kurulmuş egzersiz ve eğitim programları düzinelerce içerir, ancak kendi programı tamamen kendiniz için oluşturmanıza olanak tanır. Zaman ve kantitatif egzersiz türlerini de birleştirebilirsiniz. Bu arada, antrenör Jabra Sport Pulse ile çalışacak ve hiç şüphesiz bir nabız ölçer ile kulaklık modelinin şimdiki ve gelecekteki sahiplerini memnun edecek.

Böylesine basit ve etkili bir şema ile akıllı telefon ya da akıllı bir saat üzerinde dikkat dağıtmadan pratik olarak ortaya çıkıyor. Kulaklığındaki bir düğme her şeyi yapar. Yerleşik antrenör hakkında bu hikayede tamamlanabilir ve teste gidebilir.

Su ile test

Elektrikli teçhizatın katı cisimlerin ve suların (Ingress Protection Rating veya sadece IP) girmesine karşı koruma derecelerinin sınıflandırılması sistemine göre kulaklıklar, IP55 sınıfına karşılık gelir;

  1. Bazı tozlar içeri girebilir, ancak bu cihazın çalışmasını etkilemez. Temasa karşı tam koruma.
  2. Su jetlerinden herhangi bir yönden korunma.

Teoride, bu koruma seviyesi cihazı ABD Ordusu’nda kullanmak için yeterlidir. Serin? Evet, kesinlikle umrumda değil, pazarlama! Daha da önemlisi, Jabra Spor Antrenörü pratikte başarılı bir şekilde beyinin test setini atlattı. Bir başlangıç ​​için, beklendiği gibi, kulaklıklar bol sulandı.

IMG_4429

IMG_4441

Neme ve suya karşı korunmanın beşinci seviyesi, jetlerden önce stabilite anlamına gelir; yani, su, basınç altındaki cihaza gelir, fakat duşta kulaklıkla gitmek ve kasıtlı olarak ağır bir sağanak için beklemek, bir şekilde saçmadır. Genel olarak, suyla test edildiğinde, korku yoktu ve sonuç oldukça bekleniyordu – kulaklıklar canlı ve iyi.

Koşu ve spor salonu

Su prosedürlerinden sonra Jabra Sport Coach Nastya Pivovarova ile koşmaya gitti.

IMG_4387

Eğitimden sonraki gösterimler karışık, ancak genellikle olumlu:

Kulaklık, öngörüldüğü gibi, kulağa karşı çok sıkıdır. Sonuç çelişkilidir. Bir yandan, kulaklık iyi tutar. Öte yandan – kafanın içinde tam bir vakum. Böyle bir duyguyla, kendinizi ve dünyanın içine, kendinizi tamamen dış dünyadan izole ederek “dalış” edersiniz. Kulaklığı ve uygulamayı iki kez yönetebilirsiniz. Kafası karışmak imkansız olduğu çok net bir arayüz. Bu tür eğitimde çok fazla. Ayrıca hedefler belirleyebilirsiniz: kaç kilometre, kaç kalori, ne kadar uzun koşuyorsunuz vb. Bu özellik özellikle seviliyor çünkü örneğin yükü aşamalı olarak artırıyorum ve orada ne kadar koştuğumu düşünmek istemiyorum. Koşmak istiyorum ama düşünmek istemiyorum. Ayrı bir uygulama müziği bağlayabilir. Kulaklık iyi iletişim kurar, kaydedilen ses hoş ve net bir şekilde konuşur.

Daha sonra kulaklıkları spor salonuna götürdüm ve yumuşak tel tüm görkemiyle kendini gösterdi – tezgahta duran egzersizlere müdahale olmadı. Programım, gücün vurgulandığı ilerici eğitimin ilkelerine dayanıyor. Çok fazla yaklaşım ve tekrarlama değil, kesinlikle planlanmış ağırlıklar, oldukça uzun molalar. Önceden tüm bunlar bir deftere kaydedildi, ancak Jabra Sport Life eğitiminde ilk kez yapılan acele başarılı oldu.

Bazen muhafazakâr bir uyanış olur ve ilerlemeyi kanıtlamanın kanıtlanmış yöntemlerini bırakmak çok zordur, ancak bu durumda hiçbir seçenek yoktur. Neden saatine bakmalıyım? Neden bir kalemi elinize alsın? Bir düğmeye bastığınızda hiçbir şeyden rahatsız olmuyorsunuz. Kaybolur bir akıllı telefon içine sokmak gerekiyor. Bunu acımasızdan kırılgan dambıl tekniğine kadar güvenli bir yerde bırakabilirsiniz.

Kişisel bir dijital eğitmen, antrenmanım boyunca bana yol gösteriyor. Bu harika, çok sıradışı bir deneyim. Daha önce yapay bir asistanla uğraşmak zorunda kalmadıysanız, kesinlikle deneyin. İstemediğin daha az etkili bir klasiğe dön.

Pil ömrü hakkında

Aktif modda beş saat: koçun paralel çalışmasıyla sürekli müzik dinleyerek. Biraz görünüyor ama burada her şey kulaklıkların kitle ve kompaktlığıyla açıklanıyor. Jabra Sport Coach sadece 16 gram ağırlığındadır. Onaltı! Açıkçası, bu tasarım büyük kapasitif bir aküye uymuyor, ama arka arkaya beş saat kim eğitiyor? Müzik dinlemiyorsun, değil mi? Pil, eğitim için ve gün boyunca müzik için basit bir periyodik dinleme için yeterlidir.

GTBA

Pazarlamacılara tükürme

Ürünü aşırı dar bir şekilde konumlandırmam için benim için anlaşılmaz bir stratejiye ilk defa rastlamadım. Son kez Plantronics BackBeat FIT’i test ettim ve üretici “sportif” olarak adlandırdı. Hiçbir şey yok! Bu, herhangi bir gün için evrensel bir kulaklıktı, sadece spor sırasında giymek gerekli değil. Jabra Sport Coach söz konusu olduğunda, daha da kötüdür, çünkü üreticiye göre sadece spor değil, kulaklıklar arası kulaklıklar. Oh gerçekten mi? Crossfit ve diğer moda şeyleri yapmıyorum, ama bana mükemmel uyuyorlar! Simülatörde, ulaşımda, yürüyüşlerde, bazen evde bile birkaç gün kullandı ve çok memnun oldu. 149 $ ‘lık fiyat etiketi bir durma faktörü olabilir, bu yüzden neden dinleyicileri kasten sınırlandırıyorsunuz? Bunlar çapraz tip değil, her tür eğitim için bir asistan eğitmene sahip evrensel spor kulaklıklardır. İşte böyle.

Lifehaker, test için sağlanan cihaz için iCover mağazasına şükran ifade ediyor.

Jabra Sport Antrenör

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 1