Syma X5 – herkesin karşılayabileceği quadrocopter

Quadrocopter, büyük ve küçük her inek hayalidir. Ne yazık ki, doların döviz kuru, alımını ertelemeye zorladı. Ancak, mükemmel seçenekler, ucuz ve yüksek kaliteli.

Tabii ki, profesyonel ve ticari quadrocopters artık ortalama Rus tüketicisine tamamen erişilemiyor. İlk bakışta, sadece çocuklara ilgi duyabildiği “podadonnye” modelinde kalan sadece oda, ama daha sonra bunu anlatacağız. Ve eğer daha büyük bir şey istiyorsan?

Belki de, bugün en bütçeli quadrocopters biri Syma X5 ve onun modifikasyonları. Çok fazla metin okumak istemeyenler için şimdi diyelim: bu modelden dört ve altı-vidalı makinelerde yapılan uçuşlarla tanışmaya başlayabilirsiniz.

quadrocopter
dronk.ru

Daha fazla hasta için: temel neden, tabii ki, bu uçağın maliyeti, 31 dolardan başlıyor. Bu sadece, bu cihaz almanın ana nedeni değil (31 × 31 cm boyutlarında bir quadrocopter için bu en düşük fiyattır, daha ucuzdur).

Bir başka sebep ise bu cihazın iyi ölçeklenebilirliği ve değiştirilebilirliği. Bugün, quadrocopter’in birkaç modifikasyonu var: Syma X5 – temel, bir kamera olmadan; Aerodinamik muhafaza ve Syma X5SW’de 2 megapiksel kameralı Syma X5C, önceki modele benzer, ancak kameradan video yayınlama işleviyle.

Bir kamera olmadan bir versiyon satın almak çok hoş bir seçenek. Maliyeti $ 33 civarında dalgalanıyor (burada da görebilirsiniz) ve konsolunuz yoksa 23 dolar. Kamera ile versiyonu çok daha pahalı – 55 $ (grup alımları için 51 $, fiyat burada kontrol edilmelidir). Eh, bir akıllı telefona doğrudan video transferi seçeneği (ilk kişi video, FPV) 70 $ içinde dalgalanmalar. Ve evet, bu benzer bir işlevi olan en ucuz kvadrokopterov biridir.

Her şeyden önce, ilk versiyona dikkat edilmeye değer, bunun için başka bir kamera satın almak ve kurmak mümkün olduğundan, piyasada tematik forumlarda okunabilecek birçok teklif var. Daha az ilginç olan, çeviriye sahip versiyon: video, Wi-Fi üzerinden akıllı telefona aktarılıyor ve bu kontrol paneli üzerinde doğrudan sabitlenebiliyor. Kameranın versiyonu, kamera olmadan ve ayrıca satın alınan bir modül olmadan versiyondan daha ucuza çıkabilir. X5’in temel sürümü için gerçek zamanlı video iletimi olan bir set hiç dikkate alınmamalıdır.

Modifikasyonların yönetiminde birbirinden farklı değildir. Cihazı asmak için ilk kez, özellikle asmak, oldukça zordur. Ancak altı eksenli bir jiroskop, tüm hileleri hızlı bir şekilde öğrenmenize izin verecektir. Ve bunların birçoğu var, çünkü bir quadrocopter kararsız bir devrenin bir uçağıdır ve sadece uçuşun sürekli otomatik ayarlanması sayesinde havada kalır.

Birçok açıdan bu uygun bir kontrol paneli ile kolaylaştırılacaktır. Bir joystick, gazın (itme), ikincisinin – yönünün kontrol edilmesinden sorumludur. Döndürme için ayrı bir anahtar (yatay eksene göre güzel 360 derece dönüş), zorlamalı (daha hızlı) uçuş için bir anahtar vardır. Video çekimi ve fotoğraf çekimi bir tuşla gerçekleştirilir: bastırma işlemi kaydı başlatır, tekrar eder – durur ve yukarı basmak fotoğraf çeker.

Ne yazık ki, gerçek 2 megapiksel kamera sadece fotoğraf çekerken fark edilir (görüntülerin çözünürlüğü 2 560 × 1 440). Video saniyede 30 kare çözünürlükte 1 280 × 720 çözünürlükle çekilir. Ekranın yakınındaki tuşlar başka bir dezavantaj. Bu bir manken. Ancak, eksiklikler, belki de bu ve sonuçta.

Quadrocopter, küçük ağırlığı ve basitliği nedeniyle kırılgan görünüyor olmasına rağmen, onu kırmak çok zordur. Plastik gövde çok yumuşak ve iyi bükülüyor. Genel olarak Symra quadrocopters’ın plastik fiyatı, fiyat aralığında en iyisi olarak kabul edilir. Buna ek olarak, şirket, tüm depolarda neredeyse tüm sarf malzemelerini ve yedek parçalarını eksiksiz bir set olarak ve ayrı ayrı dikkatlice dağıtır. Çıkarılabilir bacaklardan her şeyi satın alabilir, vidaları koruyabilir ve çanta ve panolarla bitebilirsiniz. Ayrı ayrı, nadir bulunan ancak yine de yanık motorları satın alabilirsiniz. Tüm bileşenler ucuz ve mevcuttur (Aliexpress, Bangood ve diğer kaynaklar üzerinde – sadece fiyat için) ve onarım için minimum mühendislik becerileri gerektirir. Bu arada, tamir edilebilirlik – bu Syma ürünlerinin başka bir patenidir.

Uçuşlara hakim olduktan hemen sonra, en sevdiğiniz oyuncağın tadilini yapabilirsiniz. Örneğin, kamerayı güncelleyin (yönetilmeyen 808 NO.16 V3’ü tavsiye edin). Konsolda gerçek bir anteni (örneğin yerel – bir kukla), örneğin bir Wi-Fi yönlendiriciden yükleyebilirsiniz. Bu rakımda ve aralıkta neredeyse iki kat artış sağlayacaktır. Uçuş süresi yaklaşık yedi dakika olduğundan, ekstra bir batarya satın almaya değer. Her bir lityum-polimer için 3,7 V’de, orijinaline benzer boyutlarda uygundur.

Böylece, Syma X5C evde ve sokakta eğlence için en iyi giriş seviyesi quadrocopters biridir. Ve büyük adamlar ve küçükler için. Ve kızlar için (şimdi eşi daireyi takip ediyor). Düşük maliyet, mükemmel kullanım, mükemmel bakım ve yedek parçaların kullanılabilirliği Syma X5’i gökyüzüne daha yakın olmak isteyen herkes için bir karşılama hediyesi (veya satın alma) yapmaktadır.

Bununla birlikte, analoglar da vardır. Biraz daha az para için Syma’nın klonlarını bulabilirsiniz, örneğin BAYANGTOYS. Bu tür kopyaların ana sorunu, zayıf kontrol edilebilirlik ve daha düşük malzeme kalitesi olarak adlandırılmaktadır.

Bu helikopterin ana rakibi, kesinlikle konuşan, Syma X5C’nin bir klonu olan JJRC H8 olarak adlandırılır. Daha yüksek bir fiyata, H8 ve modifikasyonları, uçuşta ve havada gezinirken daha fazla stabiliteye sahiptir. Aşırı değer mi? Çok zor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 − 74 =