“Google” dviejų žingsnių patvirtinimo nustatymo vadovas

Kiekvienas, kuris naudoja “Google” paslaugas, nesvarbu, ar tai yra “Gmail”, ar bet kuri kita paslauga, tikriausiai girdėjo apie papildomą būdą apsaugoti jūsų paskyrą nuo vagystės ir įsilaužimo, pavadinto “patvirtinimas dviem veiksmais”. Šis metodas įtraukia papildomą kodą į privalomą vartotojo sąskaitos pavadinimo ir slaptažodžio įvedimą, kurį galima gauti vienu iš galimų metodų (per SMS, balso skambučius, programinę įrangą išmaniesiems telefonams) ir turi būti nurodyti autentiškumo nustatymo metu. Taigi, net jei piktadarys gauna jūsų paskyros pavadinimą ir slaptažodį, jis vis tiek negali nieko daryti su pačia paskyra ir slaptu slaptu duomenų saugojimu.

Daugelis atsisako naudoti dviejų etapų autentifikavimą, nes bijo, kad tai yra labai sudėtinga ir paprastai nepatogu kiekvieną kartą įvesti papildomą kodą. Tiesą sakant, nereikia dviejų etapų autentifikavimo nustatyti lengvai ir nuolat įvesti kodus dažnai naudojamuose kompiuteriuose, o supratimas, kad jūsų duomenys saugiai saugomi, visiškai sumokės už galimas nepalankias nepatogumus.

2 žingsnių patvirtinimas SMS ir balso skambučiu

Taigi, eikite į “Google” paskyros saugos nustatymus. Yra elementas “2 žingsnių autentifikavimas”, kurio būsena yra “Išjungta”. Negalite spustelėti mygtuko “Keisti”. Šiame ir paskesniuose etapuose “Google” gali paprašyti vėl įvesti paskyros slaptažodį. Tai yra normalu, ir nieko blogo.

Prieš mums yra gražus paveikslėlis, aiškiai iliustruojantis dviejų etapų autentiškumo principą. Jei norite, žiūrėkite vaizdo įrašą su papildoma informacija, tada spustelėkite “Pradėti derinimą”.

Dabar turime nurodyti telefono numerį, prie kurio prisijungsite prieigos kodai. Tada pasirinkite pristatymo kodų parinktį: SMS ar įeinančio skambučio forma. SMS yra kažkaip praktiškas. Paspauskite “Siųsti kodą”.

Jūsų numeriu bus SMS su šešių skaitmenų patvirtinimo kodu, kurį reikia nurodyti kitame žingsnyje. Įveskite, patvirtinkite.

Patikimi ir nepatikimi kompiuteriai

Kitas yra labai svarbi nustatymo dalis. “Google” siūlo jums nustatyti, ar kompiuteris, kuriame esate, yra patikimas. Svarbu, kad patikimiems kompiuteriams, jums reikia įvesti kodą tik kartą per trisdešimt dienų. Patikimumas suprantamas kaip faktas, ar kiti žmonės turi prieigą prie šio kompiuterio.

Patikrinkite, kad šioje situacijoje patikimas kompiuteris gali būti vadinamas tik namu automobiliu ir tik tuomet, jei niekas, išskyrus jus, nesėdys. Darbuotojai ir kiti kompiuteriai drąsiai pažymėti kaip nepatikimi, tai yra, mes pašaliname pažymėjimą iš taško “Patikimas kompiuteris”. Spustelėkite “Patvirtinti”.

Programos ir įrenginio slaptažodžiai

Kitas žingsnis – sukurti slaptažodžius programoms. Tai būtina, nes kai kurios programos pasiekia “Google” paskyrą per naršyklę. Slaptažodžių kūrimo procesas yra daug lengvesnis nei gali atrodyti. Be to, jums reikia tik vieną kartą sukurti šiuos slaptažodžius ir nebūtinai juos prisiminti.

Taigi, mes paspaudžiame mygtuką “Sukurti slaptažodžius” ir vienu metu prisiminsime, kurie įrenginiai ir programos pasiekia mūsų “Google” paskyrą. Kiekvienam tokiam įrenginiui ir programai reikia pateikti identifikatorių, ty vardą.

Tikimės, kad labiausiai tikėtini įrenginiai / programos bus “Android” išmanusis telefonas / planšetinis kompiuteris (jei toks yra). Parašome slaptažodžio pavadinimą (pvz., “Mano” Android “), tada spustelėkite” Sukurti slaptažodį “.

Sistema sugeneruos slaptažodį, kurį turėsite įvesti, o ne dabartinį savo “Google” paskyros slaptažodį savo mobiliajame įrenginyje.

Taip pat turite sukurti slaptažodį, skirtą sinchronizuoti “Chrome” naršyklės nustatymus ir nustatymus (pvz., Pavadinimu “” Chrome “sinchronizavimas). Jei naudojate atskirą “Google Talk” programą, jam reikės slaptažodžio. Dėl to jūs gausite slaptažodžių sąrašą pavadinimais. Ateityje, jei reikės, galite pakeisti arba atšaukti bet kurį iš programų ir įrenginių sukurtų slaptažodžių.

Baigti diegti

Tiesą sakant, 2 žingsnių autentifikavimas jau veikia, o dabar, kai bandote įvesti paštą ir kitą “Google” paslaugą, įvedę prisijungimo vardą ir slaptažodį, pamatysite ekraną, kuriame bus prašoma įvesti kodą.

Jei grįšime prie “Google” paskyros saugos nustatymų, dabar “patvirtinimas dviem veiksmais” turi statusą “Įgalinta”.

Susiję papildomi veiksmai

Beje, kol esate nustatymų puslapyje, neleiskite eiti į skyrių “Slaptažodžio atkūrimo nustatymai” ir įsitikinkite, kad turite telefoną situacijoms, kai pamiršote savo paskyros slaptažodį arba jūsų paskyra bus įsilaužta.

Taip pat įsitikinkite, kad prisimenate slaptą klausimą / atsakymą, kad galėtumėte pasiekti savo sąskaitą.

Alternatyvūs kodų gavimo būdai

Galbūt norėsite naudoti kitą būdą, kad kodai galėtų prisijungti prie jūsų paskyros. Norėdami tai padaryti, grįžkite į “Google” paskyros saugos nustatymų puslapį, tada spustelėkite mygtuką “Redaguoti” šalia “2 žingsnių patvirtinimo”.

Parodomame langelyje yra skyrius “Kaip gauti kodus”. Čia galite pridėti papildomą numerį, kad gautumėte kodus, jei neturite prieigos prie pagrindinio telefono numerio.

“Google” autentifikavimo priemonė

Jei turite “iOS”, “Android” ar mobiliojo prietaiso išmanųjį telefoną iš “RIM”, galite įdiegti specialią “Google” autentifikavimo priemonės programą, kuri pakeis gaunamas SMS su kodais.

Apsvarstykite “Android” pavyzdyje esančio autentifikavimo principą.

Vadovaudamiesi instrukcijomis atsisiųskite “Google” autentifikavimo priemonės programą iš “Google Play” parduotuvės į savo išmanųjį telefoną. Paleidus programą, jums bus pasiūlyti 2 būdai nustatyti: rankiniu būdu įvesti paskyrą ir slaptažodį arba nuskaityti QR kodą, kuris yra puslapyje, su instrukcijomis diegti programą.

Jei pasirinksite QR kodo parinktį, autentifikatorius gali prašyti įdiegti skaitytuvo programą. Mes sutinkame ir įdėti. Po to nuskaitysime QR kodą sąrankos puslapyje ir įveskite kodą, kurį sukūrė programa.

Ateityje, jei jums reikės įvesti kodą, tiesiog paleiskite programą ir įveskite sugeneruotą kodą.

Brošiūros būdas

Kiekvienas gali susidurti su situacija, kai telefonas yra užmirštas namuose, kartu su autentifikavimo programa ir galimybė gauti SMS žinutes. Tokiu atveju naudinga būti saugi ir naudoti rezervinius kodus.

Galite tiesiog nukopijuoti juos į lapą ir išspausdinti, tada dėvėti juos savo piniginėje. Kiekvienas toks kodas yra vienkartinis, o kai spausdinami kodai prasideda, pakanka paprašyti generuoti naują kodo paketą.

Tikimės, kad šis vadovas jums padės.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

84 − 82 =