Motinystės atostogos: kaip apskaičiuoti, išduoti ir gauti mokėjimus

Kas yra motinystės atostogos?

1917 m. Lapkričio mėn. RSFSR Liaudies komisarų taryba priėmė nutarimą “Dėl motinystės pašalpos”. Nuo to laiko, kai moteris rengia motinystę ir rūpinasi naujagimis, populiariai vadinama motinystės atostogomis arba dekretu.

Teisiniu požiūriu dekretas yra padalintas į:

 1. Motinystės atostogos (tik būsimoji mama gali ją priimti).
 2. Palikite rūpintis vaiku (gali pasiimti tėtis ar, pavyzdžiui, močiutė).

Abu yra teikiami ir mokami tik tuo atveju, jei darbas yra oficialus, o darbdavys ima atskaityti Socialinio draudimo fondą.

Motinystės atostogų laikotarpiu moteris išlaiko savo darbo vietą.

Kiek ilgai trunka motinystės atostogos?

Būsimojoje motinoje reikia pasirengti gimdymui, o naujai rūpinantis reikalingas daug laiko ir pastangų. Kaip socialinės paramos priemonę valstybė garantuoja darbo moterims teisę į motinystės atostogas (BIS).

Motinystės atostogas sudaro ikimokyklinis ir postnatalinis laikotarpis. Laukiančią pristatymo datą nustato ginekologas. Gydytojas taip pat nurodo ligoninę nėštumui ir gimdymui.

Paprastai dekretas palieka 30-ą savaitę, o atitinkamos atostogos – 140 dienų.

Kai kuriais atvejais moteris anksčiau gali išleisti dekretą, tada jos trukmė bus ilgesnė.

motinystės atostogos: atostogų trukmė

Moteriai priimant ar priimant, B & R atveju suteikiama tik po gimdymo atostogų dalis – 70 dienų vienam vaikui, o 110 – dviems ir daugiau.

Norėdami išplėsti po gimdymo dalį atostogų B & R, turite užsiregistruoti kitą ligoninę ir parašyti paraišką darbdaviui.

Ar galiu vis tiek pratęsti motinystės atostogas?

Jūs galite pridėti reguliarų atostogų į BiR. Pagal Rusijos Federacijos darbo kodekso 260 straipsnį galite planuoti atostogas:

 • prieš išeinant į dekretą (iki 30-osios nėštumo savaitės);
 • pasibaigus atostogoms su BiR (po 140 dienų);
 • pasibaigus vaiko priežiūros atostogoms.

Tuo pačiu nesvarbu, ar moteris šešis mėnesius dirbo organizacijoje, ir kokia data ji buvo įtraukta į atostogų tvarkaraštį.

Kaip kreiptis dėl motinystės atostogų?

Norėdami eiti į dekretą, jums reikia parašyti paraišką direktoriui.

Paraiškos antraštėje reikėtų paminėti pavadinimą. ir galvos padėtis, taip pat adresato pavadinimas. Į tekstą turėtų būti įtrauktas prašymas atostogauti B & R (su datomis pagal ligoninę) ir sukauptos naudos. Galų gale – parašas su iššifravimu ir data. Prie dokumento reikia pridėti darbo netekties lapą.

Remiantis organizacijos paraiška, išduodama motinystės atostogų išdavimo tvarka. Moteris susipažįsta su juo po parašu. Ir per 10 dienų ji gauna motinystę.

Kaip mokamos motinystės atostogos?

Vykstant į dekretą, moteris gauna atitinkamą pašalpą.

Pašalpa nėštumui ir gimdymui mokama vienu metu ir iš viso už visas atostogų dienas.

Nėštumo ir gimdymo pašalpa (PPBiR) yra 100% vidutinio darbo užmokesčio už dvejus metus prieš dekretą. Jis apskaičiuojamas pagal šią formulę:

PPBiR = pajamos 2 metai iki dekreto / 730 arba 731 dienos × dekreto dienų skaičius.

Tuo pačiu metu vidutinis darbo užmokestis neturėtų viršyti įstatymu nustatyto maksimalaus dydžio: 2015 m. Ši suma buvo 670 000 rublių, o 2016 m. – 718 000 rublių. Be to, neįtraukiamos iš visų dviejų metų laikotarpių dienų nedarbingumo atostogos, atostogos savo sąskaita, atostogos ir kiti laikotarpiai, per kuriuos darbuotojas nesudaro draudimo įmokų.

Galite apskaičiuoti motinystės pašalpą, naudodamiesi skaičiuotuvu Socialinio draudimo fondo interneto svetainėje. Kadangi motinystės pensijos apskaičiuojamos pagal ligos sąrašą, skaičiuojama ir už invalidumo lapo mokėjimą.

Kokios kitos išmokos mokamos motinoms?

Be motinystės, moteris turi teisę tikėtis kelios papildomos išmokos (pridėjus motinystės kapitalą antrojo vaiko gimimo metu ir vėliau).

 1. Išankstinės registracijos pašalpa yra 613 rubliai (nuo 2017 m. Vasario mėn.). Ji mokama kartu su BIS nauda, ​​jei moteris paklausė gydytojo iki 12 nėštumo savaičių ir parašė tinkamą prašymą darbdaviui.
 2. Vaiko gimimo pašalpa – 16 350 rubliai (nuo 2017 m. Vasario mėn.). Mokamas tuo metu vienam iš tėvų. Jei jūsų motina išeina, ji turi parašyti pareiškimą, pridėti vaiko gimimo liudijimą ir pažymą, kad tėvas nesinaudojo pašalpa.
 3. Vaiko priežiūros pašalpa iki pusantrų metų yra 40% vidutinio darbo užmokesčio.

motinystės atostogos: išmokos būsimoms motinoms

Kas gali imtis vaiko priežiūros atostogų?

Pasibaigus atostogoms BiR, moteris gali priimti atostogas rūpintis vaiku ar eiti į darbą. Pastaruoju atveju tėtis, senelė ar kitas giminaitis, kuris gali sėdėti su kūdikiu, gali pasirūpinti vaiko priežiūros atostogomis. Jie gali gauti išmokas.

Palikite rūpintis, kad vaikas galėtų gyventi, kol pasieks 3 metų kūdikį, tačiau mokės tik pirmus 1,5 metus.

Per laikotarpį nuo 1,5 iki 3 metų mokama mėnesinė kompensacija – 50 rublių.

Vaikų priežiūros pašalpos apskaičiavimo algoritmas yra toks:

SDAS = pajamos 2 metai prieš dekretą / 730 arba 731 dienos × 30,4 × 40%.

Tuo pačiu metu taikomi tokie patys apribojimai kaip apskaičiuojant BiR pašalpą.

Galite kreiptis dėl vaiko priežiūros pašalpos per 6 mėnesius nuo tos dienos, kai vaikui sukanka 18 mėnesių. Teisė į tai išlieka, net jei jūs einate dirbti ne visą darbo dieną arba dirbti namuose.

Kaip kreiptis dėl vaiko priežiūros atostogų?

Norėdami eiti į vaiko priežiūros atostogas ir gauti atitinkamą naudą, turite parašyti paraišką darbdaviui ir pridėti prie jos:

 • vaiko gimimo liudijimas (įvaikinimas);
 • liudijimas, kad antrasis tėvas arba nė vienas iš tėvų negauna PPRS;
 • ankstesnės darbo vietos pajamų sertifikatas (jei jis pasikeitė per pastaruosius dvejus metus);
 • iš darbo vietos kartu pažymėjimo, kad nėra PPRD kaupimo (jei darbuotojas yra ne visą darbo dieną dirbantis darbuotojas).

[/ lh-card]

Ar moteris gali būti atleista dekrete?

Pagal Rusijos Federacijos darbo kodekso 261 straipsnį darbdavys negali nutraukti darbo sutarties su nėščia ir moterimi dekretu.

Moterys negali būti atleistos dekrete, net jei darbo santykiai yra laikini: terminuota darbo sutartis pratęsiama iki B & R atostogų pabaigos.

Išimtis yra organizacijos likvidavimas. Bet net jei bendrovė nepavyks, motina galės gauti socialinės apsaugos institucijoms gaunamas išmokas.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

96 − = 90