30 stron dla osób zainteresowanych przestrzenią

Poznawanie kosmosu

Strona Jeśli Księżyc był tylko 1 piksel wyraźnie pokazuje rzeczywisty rozmiar układu słonecznego. Podstawą skali jest średnica księżyca. Tutaj wynosi jeden piksel! I nie oczekuj, że wszystko zmieści się na jednym ekranie.

Wyobraź sobie: aby przedostać się od Słońca do Plutona, musisz trzymać palec na klawiaturze “prawo” kilka dziesiątek minut. To imponujące!

A że podróż przez przestrzeń międzyplanetarną nie była nudna, autor projektu okazjonalnie żartuje i rzuca ciekawe fakty.

Na stronie Heavens-Above możesz zapytać o swoją lokalizację i dowiedzieć się, które satelity przelatują nad twoją głową w najbliższej przyszłości. Prezentuje również wizualizację 3D ISS, mapę nieba, bazę danych tysięcy satelitów i wiele więcej. Za zewnętrzną prostotą leży wielka praktyczna korzyść.

Google opracował trzy strony internetowe, na których można spojrzeć na rozgwieżdżone niebo, podziwiać zdjęcia lunarne lub powierzchnię Marsa.

NASA Oczy oferuje podstawkę do zdalnego sterowania rover „Kyuriositi» (ciekawość), do badania modułów tego autonomicznego laboratorium, a także zapoznanie się z siecią NASA Deep Space Łączności (Deep Space Network). DSN – zestaw teleskopów i radiokomunikacyjnego wyposażenia znajduje się w Stanach Zjednoczonych (Kalifornia), Hiszpanii (Madryt) i Australii (Canberra). Badają układ słoneczny i utrzymują kontakt z kosmicznym pojazdem międzyplanetarnym. Aby otrzymać pełny dostęp do zawartości witryny, należy zainstalować program w systemie Windows lub Mac OS, lub pobrać aplikację mobilną dla systemu Android lub iOS.

Interaktywna mapa Solar System Scope dostarcza podstawowych informacji o planetach Układu Słonecznego. Podczas badania temperatury na powierzchni Makemake, okresu obrotu Huamei lub odległości do Eris, nie zapomnij przełączyć się na język rosyjski.

Twórcy 100 000 gwiazd nie zalecają korzystania z ich wizualizacji 119 617 gwiazd do nawigacji w podróży kosmicznej, ponieważ nikt jeszcze nie był w stanie zweryfikować jej prawdziwości. Wkraczając w tę ogromną grupę ciał niebieskich, poznasz najbliższe nam 89 gwiazd.

Pomoc w badaniu przestrzeni kosmicznej

Projekt [email protected] wykorzystuje osobiste komputery ochotników do poszukiwania cywilizacji pozaziemskich. Osoba pobiera specjalny program, który w tle odszyfrowuje sygnały radiowe odbierane z kosmosu. W ten sposób miliony ludzi udzielają wszelkiej możliwej pomocy w rozwiązaniu problemu skali planetarnej. Każda osoba inwestuje minimum zasobów i wysiłków, ale generalnie projekt otrzymuje ogromne wsparcie, na które twórcy nie mieliby środków.

Według Wikipedii [wolontariusze chronieni pocztą elektroniczną] wspólnie spalili energię elektryczną o miliard dolarów.

Istnieje ranking entuzjastów i kolumna najnowszych wiadomości. Nawiasem mówiąc, jak dotąd jesteśmy sami we wszechświecie.

Platforma Zooniverse skupia profesjonalnych naukowców i wolontariuszy w celu zbierania danych i przetwarzania wyników w wielu dziedzinach nauki, w tym w dziedzinie eksploracji kosmosu. Na przykład możesz stać się częścią zespołu, który monitoruje pogodę na Marsie, szuka nowych planet lub obserwuje wybuchy w Słońcu. Zarejestruj się, tak, że kiedy twoje imię zostanie wpisane pod sensowne planetarne odkrycie.

Historia astronautyki

Strona My Choose the Moon opowiada o podboju Księżyca przez amerykańskich astronautów. Oczywiście, zwolennicy teorii konspiracji księżycowej kwestionują lądowanie, ale w każdym razie nadal interesuje nas symulacja lotu. Cała misja podzielona jest na 10 etapów: uruchomienie pocisku, oddokowanie kroków, wysłanie modułu badawczego i zwrócenie drużyny do domu. Każdemu z etapów towarzyszą zapisy negocjacji między astronautami a centrum kontroli naziemnej, wizualizacje 3D, rzeczywiste fotografie i sekwencje wideo.

Katalog Historia uruchomienia rakiety pamięta wszystkie premiery na orbicie Ziemi. Fajnie, że pierwszym na liście jest radziecki statek kosmiczny Sputnik-1. Łącznie w bazie danych znajduje się ponad pięć tysięcy uruchomień z 30 witryn startowych. A niektóre premiery, niestety, zakończyły się niepowodzeniem.

Treść kosmiczna

“Codziennie nowy obraz naszego oszałamiającego wszechświata, wraz z krótkim wyjaśnieniem od profesjonalnego astronoma” – opowiada o swojej misji Astronomiczne zdjęcie dnia. Przy okazji, tutaj natkniesz się na filmy.

Na żywo z telewizji NASA możesz oglądać Ziemię za pomocą jednej z kamer zainstalowanych na ISS. Istnieje również plan nadchodzących emisji, wśród których można na przykład wywiady z astronautami, rolki na wystrzeliwanych rakietach lub rynki zbytu w przestrzeń kosmiczną.

Granica z kosmosem przebiega około 120 kilometrów nad powierzchnią ziemi. W 2012 roku Skydiver Felix Baumgartner (Felix Baumgartner) skoczył z wysokości 39 kilometrów. Przy bezpośrednim porównywaniu liczb różnica wydaje się znacząca, ale swobodny spadek wyglądał naprawdę kosmicznie. W trakcie lotu austriacki zawodnik był pierwszym, który pokonał prędkość dźwięku bez użycia silnika. Strona Red Bull Stratos poświęcona jest temu niezwykłemu osiągnięciu.

Eksploracja kosmosu

Ludzkość planuje zaludnić Marsa. Aby to zrobić, będziesz musiał dobrze się przygotować i między innymi zbadać powierzchnię Czerwonej Planety. Zadanie jest ciężkie, ale całkiem możliwe do wykonania za pomocą teleskopu optycznego HiRISE, zlokalizowanego 300 kilometrów nad Marsa. Teleskop jest tak silny, że odróżnia obiekty o wielkości do 30 centymetrów. Witryna internetowa HiRISE zaktualizowała informacje o sukcesach projektu.

Internet przypomina obiecujące obietnice Mars One i Fundacji Inspiracji Marsa na temat kolonizacji Marsa w ciągu następnych kilku dekad. Czas udowodnił, że nie ma jeszcze pieniędzy i możliwości technicznych. Dlatego też wspólna inicjatywa NASA i DARPA pod tytułem “Centennial Statecraft” wciąż wydaje się bardziej prawdopodobna. Bogaty i rozsądny powinien obezwładnić projekt.

Prywatne amerykańskie przedsiębiorstwo Deep Space Industries planuje wydobywać minerały z asteroid i wykorzystywać je do budowania metalowych konstrukcji w kosmosie. Aby rozwiązać ambitne zadania, możesz śledzić oficjalną stronę projektu.

Przestrzeń może być tania i powinna być dostępna dla wszystkich. Jest to z pewnością słynny przedsiębiorca Ilon Mask (Elon Musk). Pod jego kierownictwem firma SpaceX rozwija się i rozwija, rozwijając pojazdy wielokrotnego użytku i statek kosmiczny. Praca kłóci się. Możesz to sprawdzić na stronie głównej organizacji.

Turystyka kosmiczna to niezwykle kosztowna rozrywka. Jednak w niedalekiej przyszłości krótkie loty podocaskie w nieważkości spadną kilka razy na raz.

Biznes dla małych: Richard Branson (Richard Branson) i jego firma Virgin Galactic trzeba modyfikować i testować bezpieczeństwo jego kosmolot SpaceShipTwo.

Blue Origin to trzeci amerykański gigant lotniczy. Wszystkie te same wielkie ambicje i dobre perspektywy. Życzę powodzenia Jeffowi Bezosowi (Jeff Bezos) i jego drużynie!

Firma Celestis świadczy specyficzną usługę rytualną: wysyła skondensowane szczątki człowieka na orbitę wokół Ziemi, na powierzchnię Księżyca lub na nieprzeniknioną odległość przestrzeni kosmicznej. Na dzień dzisiejszy jest to najłatwiejszy i najłatwiej dostępny finansowo sposób na zwiedzanie przestrzeni międzyplanetarnej.

Wiadomości kosmiczne

W rosyjskojęzycznym segmencie Internetu jest kilka udanych projektów dotyczących wszystkiego, co związane jest z astronautyką i kosmosem. Na przykład, Hi-News, AstroNews lub Spacedaysnote nie są łatwym sposobem na ujawnienie najprostszego tematu.

Szukaj kosmitów

Czy wiesz, że liczba obserwacji UFO przekroczyła 167 000 przypadków. Informacje te są obsługiwane przez zasoby sieciowe UFO Hunters. Odwiedź go, aby zbadać którąś z tych spraw i przeczytać relacje naocznych świadków. Tutaj możesz zostawić swoje doświadczenie podziwiając niezrozumiałe obiekty na niebie. Istnieje wiele podobnych stron, ale ta wygląda lepiej niż większość.

Katalog UFO JTC jest interesujący, ponieważ zawiera długie opisy niezwykłych zjawisk, których natury nie można wyjaśnić. Na przykład w 1719 r. Mieszkańcy Bolonii stali się świadkami spadający meteoryt nieudana inwazja obcych za pomocą palących się kul ognia.

National UFO Reporting Center (NUFORC) to prywatna amerykańska organizacja, która w 24-godzinnej infolinii kataloguje raporty o UFO i kontaktach z kosmitami. Od 1974 r. Zgromadzono ponad 90 000 rekordów. Aby być uczciwym, zauważamy, że najwięcej zgłoszeń występuje w czasie, gdy Amerykanie często znajdują się w stanie odurzenia. 🙂 Do takich rozczarowujących wniosków doszły statystyki, kiedy zagłębiały się w istniejącą bazę danych.


A jakie witryny na temat przestrzeni kosmicznej możesz doradzić?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

61 + = 64