Top 5 kanałów YouTube do nauki języka niemieckiego

1. Niemiecki przez 16 godzin

Kursy Dmitrija Pietrowa oferują oryginalną metodę, dzięki której można nauczyć się podstaw języka w zaledwie 16 lekcjach. Metoda jest testowana na ogromnej liczbie studentów i przynosi bardzo dobre wyniki. Jest to idealny sposób na zdobycie podstawowej wiedzy w jak najkrótszym czasie. Najbardziej przyjemne jest to, że wszystkie lekcje z kursu są dostępne do bezpłatnego oglądania.

“Polyglot 16” z Pietrowem →

2. Get zgermanizowany

Twórca i jedyny prezenter tego kanału postawił sobie ambitny cel nie tylko w nauczaniu języka niemieckiego, ale także w lepszym zrozumieniu Niemiec. Aby to zrobić, wyłożył wiele reklam poświęconych narodowym tradycjom, cechom kulturowym i niuansom życia w tym kraju.

Kanał przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy dobrze znają angielski i chcą uczyć się niemieckiego jako drugiego języka obcego. Nowe filmy są publikowane w każdą środę, piątek i niedzielę.

Zarozumiały →

3. Język niemiecki z Niemiec

Gospodarzem kanału jest profesjonalny nauczyciel, native speaker języka niemieckiego. Jego głównym celem jest nauczenie studentów nowych słów i reguł gramatycznych, a także popularyzacja języka niemieckiego w rosyjskojęzycznym społeczeństwie. W końcu nie jest tajemnicą, że teraz przede wszystkim starają się uczyć angielskiego, a niemiecki pozostaje w cieniu.

Ten projekt pomoże rozwiać mit, że język niemiecki jest językiem bardzo okropnym i skomplikowanym, czego prawie nie można nauczyć się.

“Niemiecki z Niemiec” →

4. Deutsch für Euch

Jeśli znudzisz się standardowymi podręcznikami z monotonnymi ćwiczeniami, spróbuj przełączyć się na ten kanał. Jego młody czarujący gospodarz sprawi, że nawet najtrudniejszy materiał będzie fascynujący.

Głównym tematem kanału Deutsch für Euch jest gramatyka, która nie ma sobie równych w YouTube. Kanał zawiera kilkaset filmów, obejmujących niemal wszystkie główne punkty potrzebne do opanowania języka niemieckiego.

Deutsch für Euch →

5. StartLingua

Ten kanał zawiera lekcje wideo, ćwiczenia i po prostu ciekawe raporty o Niemczech. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez native speakerów, dzięki czemu można nie tylko nauczyć się zasad gramatyki, ale także usłyszeć poprawną wymowę słów. Jest też niewielka sekcja z audiobookami, która jest przydatna do ćwiczenia umiejętności rozumienia przez ucho.

StartLingua →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =