7 mitów o internetowych raty

Wprowadzi płatne ubezpieczenie

Nakładanie ubezpieczenia na towary, które kupujesz, jest najczęstszym punktem wydatków na raty, a zwyczajowo nie mówimy o tym w reklamach. W rzeczywistości ubezpieczenie jest trudne do narzucenia bez wiedzy nabywcy. Obecność nadpłat określa się za pomocą prostych obliczeń arytmetycznych, a warunki wypłaty ubezpieczenia, jeśli takie istnieją, muszą być określone w umowie.

Oceń, czy naprawdę potrzebujesz ubezpieczenia na swój produkt (najprawdopodobniej nie). Nie zapomnij o tym wspomnieć przy sporządzaniu umowy.

Niektóre sklepy przewidują możliwość odmowy ubezpieczenia, ale nie spiesz się, aby zatwierdzić pożyczkę bez zgody kupującego na tę “premię”. W takim przypadku musisz pomyśleć o tym, czy kupić w tym sklepie. Jeśli pożądane towary zostaną sprzedane tylko tam, nie masz dużo pieniędzy i nie są spodziewane, a Ty zgadzasz się na przepłacenie w tym samym czasie, a następnie dokładnie przestudiuj postanowienia umowy po raz kolejny: połów w niej nie może być ograniczony do ubezpieczenia przymusowego.

Mit obowiązkowego i płatnego ubezpieczenia jest gotowy do obalenia “Kredytu domowego”. Na bazie banku uruchomiono nową usługę, która pozwala zamawiać towary na raty. Opcja płatnego ubezpieczenia nie jest tu dostępna, więc kupujący nie spodziewa się nieprzewidzianych wydatków.

Policz dodatkowe odsetki

To nie jest mit, ponieważ zawsze są procenty. Jedyna różnica polega na tym, kto je zapłaci. Po zawarciu umowy pożyczki z bankiem odpowiadasz za spłatę naliczonych odsetek. Ale na raty wszystko jest inne: sklep jest zainteresowany sprzedażą towarów i płaci odsetki bankowe od sprzedaży, więc nie wziął ich od kupującego. Czasami dla wszystkich towarów, czasami – tylko dla niektórych kategorii.

Spróbuj wyszukać platformy transakcyjne, w których pakiet “bank-sklep” działa całkowicie transparentnie, a bank bierze zainteresowanie nie od klientów, ale od sklepów jako prowizję za sprzedaż towarów.

Aby zawrzeć umowę, nadal musisz iść do sklepu

Mit ten opiera się na fakcie, że kiedy planujesz spłatę rat, będziesz musiał podpisać papierową umowę. Na przykład wiele sklepów z artykułami elektronicznymi pozwala na składanie wniosków o raty, przenoszenie znacznej liczby transakcji do sieci, ale w jakiś sposób zobowiązuje kupującego do pojawienia się w jednym ze swoich punktów offline i podpisania.

Opcja, w której koszty czasowe kupującego są minimalne, proponują nasi partnerzy.

Wszystkie niezbędne papiery podczas raty online mogą przynieść kuriera do domu lub pracy.

Wybór towarów, wprowadzenie niezbędnych danych, decyzja w sprawie pożyczki dokonywana jest online. Cały cykl zamówienia można zrealizować bez wychodzenia z mieszkania.

Realizacja rat jest długim i skomplikowanym procesem

Średni czas wystawienia kredytu konsumenckiego na towary wynosi 20 minut, w tym wypełnienie dokumentów, zatwierdzenie banku i inne operacje biurokratyczne. W tym przypadku czas spędzony bezpośrednio zależy od czynnika ludzkiego i liczby wymaganych dokumentów.

Istnieją usługi wymagające minimalnej ilości danych do rejestracji zamówienia: imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, adres e-mail, numer telefonu, miesięczny dochód i dane paszportowe. Potem zaczynają działać zautomatyzowane procesy – czynnik ludzki tutaj nie rozwiązuje problemu.

Decyzję o udzieleniu pożyczki podejmuje się w ciągu minuty.

Być może najbardziej czasochłonnym i czasochłonnym krokiem jest wybór produktu, który chcesz kupić. Resztę dopracowano w najdrobniejszych szczegółach i zależy to tylko od tego, jak szybko wiesz, jak dotknąć klawiatury.

Świetna obsługa kosztuje dużo pieniędzy

Mit o wysokich kosztach usług opiera się wyłącznie na podejrzeniach kupujących i działaniach nieuczciwych sprzedawców. Internetowa rata nie jest towarem sama w sobie, nie jest warta swojej ceny. Istnieją pozbawione skrupułów sklepy, które próbują pobierać od ciebie prowizję za każdą operację, ale w większości przypadków wszystko jest dość przejrzyste.

Jeśli rejestracja raty online wymaga dodatkowych operacji ze strony sklepu, upewnij się, że nie są one opłacane osobno.

W przypadku zawarcia umowy ratalnej z “Kredytem macierzystym”, jedyną transakcją, za którą będzie trzeba zapłacić, będzie dostawa towaru do domu. W tym przypadku ceny są ustalane przez firmę kurierską, która dostarcza. Dla najbardziej ekonomicznego istnieje wariant samo-transportu. Ale bank wziął zapłatę za dostarczenie umowy do podpisu.

Łatwiej zaoszczędzić na produkcie, niż znaleźć najlepszą ofertę

Wiele, decydując się na zakup na raty, ma trudności z wyborem najlepszej oferty. W jednym sklepie bank oferuje niskie oprocentowanie, w innym cena za towary jest niższa, trzecia obiecuje prezenty na zakup. Dodaj do tego dokładną analizę wszystkich propozycji, a zakup będzie chciał zostać anulowany w całości.

Ten mit jest gotowy do obalenia “Home Credit Bank”, który umieścił wiele sklepów na parkiecie. Warunki rejestracji rat pozostają takie same: wygodna obsługa, brak zaliczki i nadpłat.

W ratach można kupić tylko nałożone na sklep i niezbędne rzeczy – nie

Rzeczywiście, najbardziej dochodowe oferty pojawiają się na tych towarach, które sprzedający muszą sprzedać. Ale w całym asortymencie sklepu obowiązuje coraz więcej typowych warunków płatności. Ponadto możliwe jest, że szukasz czegoś konkretnego, które trudno znaleźć w sklepach, a jeszcze trudniej – w tych, które dostarczają raty. W takim przypadku zalecamy poszukiwanie pożądanego produktu od naszych partnerów.

Usługa aktywnie się rozwija, przyciągając nowych partnerów do współpracy – sklepy z różnymi produktami. Już ponad 10 tysięcy produktów można znaleźć na platformie handlowej usługi – od konsol do gier i sprzętu AGD do telewizorów i smartfonów.

Kupuj towary partiami

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 − = 53