Co zrobić, jeśli paczka ze smartfonem została zatrzymana w urzędzie celnym

Problem

Częste raporty (np pierwszy, drugi, trzeci i czwarty), że Służba Celna Rosji uniemożliwia nam uzyskanie smartfony zakupione za granicą. Zdarza się to w ten sposób: wraz z paczką otrzymuje się powiadomienie celne o braku powiadomienia smartfona w EAES. Paczka nie jest rozdawana i proponuje się kontakt z urzędnikami celnymi. A oni z kolei odmawiają wydawania dokumentów celnych.

Zgodnie z decyzją Zarządu Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej z dnia 21.04.2015 Nr 30 (red. Spośród 17.11.2015) „Na pozataryfowych środków regulacyjnych” dla importu smartfonów i innych urządzeń, takich jak walkie-talkie, radia, komputery, systemy serwerowe, konieczne może być tak zwana Powiadomienie o rejestracji w rejestrze urządzeń szyfrujących. W prawnych subtelnościach nie wejdziemy, ale damy przykład. Smartfon na Androidzie lub iOS w oryginalne wyposażenie nie są objęte tymi dokumentami, ale obecność na nim zainstalowany telegram What’sApp i podobnych programów, nie wspominając o różnych kryptologów i tor-klientów przekłada się bezpośrednio do kategorii gadżetów spetsustroystv. Odbieranie takiego smartfona nie będzie łatwe, ponieważ w przypadku legalnie sprzedawanych urządzeń powiadomienie jest nadal wysyłane przez producenta. Gwarantuje niezmienność algorytmów kryptograficznych określonych w dokumencie przed określoną datą, a to powiadomienie jest wystarczające dla wszystkich przesyłek pocztowych.

Większość marek, które oficjalnie nie handlują w Rosji, nie ma takich dokumentów. Dlatego może pomieścić prawie każdą paczkę z gadżetem takiego producenta.

Rozwiązanie

Metoda pierwsza

Najprostszy algorytm działania w tym przypadku zasugerował jeden z użytkowników 4pda. Według niego, zatrzymanie paczek ze względu na problemy ze zwyczajami to usuwa się w torbie, uszczelnić i dostarczyć dokumenty do komunikowania się z organami celnymi. Wszelkie manipulowanie pracownikami pocztowymi za pomocą tego pakietu jest możliwe tylko za zgodą organów celnych. Częściej dzieje się tak, gdy dozwolony miesięczny limit przywozowy bezcłowy zostanie przekroczony, ale może się zdarzyć z powodu braku powiadomienia na terytorium Rosji. W tym ostatnim przypadku taki algorytm działa.

Zamiast iść do odprawy celnej, otwieramy klienta pocztowego i piszemy list do FSB – do tego właśnie służy organizacja powiadamiania. Przed wysłaniem konieczne jest zebranie następującego pakietu dokumentów:

 1. Wyciąg z banku z pieczęcią na wypłatę towarów.
 2. Aplikacja (formularz).
 3. Opis telefonu (producent, model, cechy, wskazanie wersji systemu operacyjnego).
 4. Potwierdź zamówienie ze sklepu w postaci zrzutów ekranu.
 5. Zeskanowane pierwsze i drugie strony paszportu.
 6. Powiadomienie ze służby celnej.

Wszystkie dokumenty należy zebrać w pliku PDF. List wraz z nim powinien zostać wysłany na adres [email protected] i / lub przez web-reception na stronie fsb.ru.

Tytuł listu

Centrum licencjonowania, certyfikacji i ochrony tajemnic państwowych Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji (TsSLZ FSB Rosji)

Tekst listu

Cześć.

Kupiłem go ze sklepu internetowego (nazwa sklepu):

1. Telefon komórkowy (marka i model) – 1 szt.

Aby otrzymać paczkę, służba celna wymaga jednorazowego zezwolenia na import niezidentyfikowanych funduszy na terytorium Federacji Rosyjskiej do osobistego użytku.

Pakiet dokumentów w załączniku.

Usługa ma prawo do odpowiedzi w ciągu miesiąca. Chociaż, zgodnie ze zgłoszonymi raportami, wszystko dzieje się znacznie szybciej.

Ponadto, otrzymane dokumenty wraz z tymi, które zostały przesłane do FSB, przyjmujemy do celników (nie zapomnij przyjąć powiadomienia pocztą). Tam, zgodnie z ustalonym wzorcem, należy napisać wyjaśnienie, które wraz z pełnym pakietem dokumentów przekazywane jest inspektorowi celnemu. Po pewnym czasie robotnicy nałoży znaczek na pieczęć “Import jest dozwolony”. Po tym można łatwo kupić na poczcie.

Metoda drugiej

Możesz skontaktować się z firmą, która zarejestruje powiadomienie. Najbliższy sobie pomoże znaleźć Google, ale możesz odnieść się do jednej z naszych list:

 • “Minpromtest”;
 • “Certificate.Moscow”;
 • Centrum licencjonowania, certyfikacji i ochrony tajemnic państwowych Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji;
 • IFCG;
 • RadioCert.

Takie urzędy wykonają wszystko samodzielnie, pokażą dokumenty tylko w urzędzie celnym i odbiorą paczkę. Nie będzie to jednak tanie – około 10-15 tysięcy rubli. Nie jest to zaskakujące: ich klientami są marki i firmy, więc nie będą chcieli obniżyć kosztów dość długiej procedury. Wszakże jeśli jeden telefon otrzymał powiadomienie, dotyczy to wszystkich urządzeń tego modelu.

Zapobieganie

Kupuj tylko smartfony, które oficjalnie mają powiadomienia w Rosji. Chociaż wiadomo, że powiadomienia mają takie marki jak Xiaomi, Meizu, Doogee. Występują problemy z importem HomTom (chociaż jest to córka marki Doogee) i Oukitel. Aby wyjaśnić dostępność powiadomienia dla tego lub tego modelu, kliknij tutaj.

Mam nadzieję, że nasze instrukcje ułatwią Ci zakup. Jeśli doświadczyłeś takiego incydentu, powiedz nam o tym w komentarzach.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 − = 78