Jak zaoszczędzić pieniądze kupując w serwisie Amazon

1. Monitoruj dynamikę cen

Ceny za te same towary ciągle się zmieniają, takie są mechanizmy rynkowe. Jeśli chcesz kupić taniej i mieć możliwość oczekiwania, skorzystaj z jednej z usług, które pozwalają zobaczyć dynamikę zmian wartości towarów. Nie ma ich zbyt wielu, najbardziej znani są Camelcamelcamel i rozszerzenie dla Firefoxa i Chrome Keepa.

Wprowadź adres URL produktu, a usługi pokazują, w jaki sposób zmienił się jego koszt. Sprawdź i zdecyduj, czy czekać na najlepszą ofertę, czy kup teraz.

Amazon

2. Poszukaj zniżek

Innym przykładem dużej grupy usług jest Amazon Discount Finder. Z ich pomocą można znaleźć produkty ze zniżką, bez przewijania setek stron w wynikach wyszukiwania Amazon. Działają na tej samej zasadzie: wprowadzasz grupę produktów i słów kluczowych do wyszukania, określasz procentowy rabat, jaki chcesz otrzymywać, lub ustawiasz maksymalną cenę, za którą zgadzasz się na zakup towarów. Usługa (na przykład Amazon.com) pokaże, które zakupy spełnią Twoje oczekiwania. Wprowadź jak najwięcej słów kluczowych, aby wyszukiwanie nie wyświetlało wielu powiązanych produktów.

Amazon

3. Porównaj ceny

Na Amazon nie zawsze najniższe ceny. Czasami inne sklepy oferują tańsze zakupy. Aby zrozumieć, gdzie jest bardziej opłacalna, porównaj ceny za pomocą specjalnych usług. Plusy są oczywiste, wady też: różnica w cenie rzadko wynosi kilka dolarów, a możliwości dostawy przy zakupie w innych sklepach internetowych są ograniczone. Ale nagle będziesz w stanie znaleźć bardzo korzystną ofertę? Na przykład, korzystając z Savings.com.

Zapisywanie

4. Otrzymuj powiadomienia

Kontrola dynamiki cen może być zautomatyzowana. OnlinePriceAlert śledzi, kiedy wartość produktu spada do określonej wartości, i wysyła wiadomość na pocztę.

amazon

5. Skorzystaj z sekcji Deal of the Day

Codziennie w “Okazjach dnia” można znaleźć interesującą propozycję. Niestety, jeśli nie tylko przechodzisz przez katalog sklepu internetowego, nie wiesz, gdzie wydawać pieniądze, i szukasz konkretnego produktu, ta sekcja nie pomoże. Przewidzieć, co i kiedy dokładnie pojawi się w sprzedaży, może tylko sprzedawców Amazon.

amazon

6. Kupuj w “sprzedaży garażu”

Oferty Amazon Warehouse – sekcja sklepu z towarami, które kupujący wrócili do sklepu. Powody zwrotu są bardzo różne, na przykład uszkodzone opakowanie lub drobny defekt kosmetyczny. Istnieje ryzyko zakupu produktu, którego nie lubisz, ale jeśli uważnie przeczytasz opis i poświęcisz czas na poszukiwanie, to zupełnie nowa rzecz będzie dostępna po okazyjnych cenach.

amazon

7. Kupuj nadwyżki

Odcinek Sekcji – skarbiec, w którym przechowuje się nadwyżkę towarów pozostawionych po sprzedaży. Czasami ceny są niższe niż w przypadku samej sprzedaży. Więc przed zakupem czegokolwiek, sprawdź, czy są jakieś analogi w tej sekcji sklepu internetowego.

Amazon

8. Użyj kuponów

Zajrzyj do sekcji Kupony, zanim kupisz lub zainstalujesz wtyczkę do przeglądarki, więc nie zapomnij o tej funkcji. Możesz zaoszczędzić od kilku centów do kilkudziesięciu dolarów.

Amazon

9. Zapisz się do Amazon Prime

W przypadku uczestników programu Amazon Prime ceny niektórych produktów są znacznie niższe. Ponadto dostępna jest szybka i bezpłatna dostawa. Możesz skorzystać z abonamentu za darmo w ciągu miesiąca, a rok później otrzymasz prawo do powtarzania darmowej subskrypcji. Nuance: to wszystko dla mieszkańców USA. Wyjściem jest skorzystanie z usług pośredników w celu dostarczenia paczek, aby zakupy trafiły na wskazany przez nich adres, a następnie już zostały wysłane. I nie zapomnij zrezygnować z programu po miesiącu użytkowania, aby nie obciążać Cię za udział w programie w ciągu roku (99 USD).

Amazon

10. Odłóż zakup

Lista życzeń istnieje nie tylko dla wygody, ale także dla oszczędności. Dodaj towary do listy życzeń i poczekaj. Amazon może zaoferować zniżkę na wybrane pozycje, jeśli nie odważycie się kupić przez jakiś czas. Oczywiście ta metoda nie zawsze działa, zaproszenia do zakupu taniej nie można czekać. Ale jeśli masz czas, to dlaczego nie spróbować?

Amazon

11. Porównaj ceny sam

Innym sposobem nie jest leniwy, który nie daje 100% gwarancji na wynik, ale ma prawo istnieć. Ceny oferowane przez Amazon zarejestrowanym użytkownikom mogą być wyższe niż ceny, jakie sklep internetowy przyciąga potencjalnych nabywców. Otwórz Amazon w innej przeglądarce, nie wpisuj loginu i hasła. Być może zobaczysz, że masz coś do zapisania.

Ile zaoszczędziłeś na Amazon.com? Podziel się sekretami!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

86 + = 90