Kaip sutaupyti pinigų: viskas, ko reikia žinoti apie santaupas

Kada pradėti taupyti

Galbūt atsakymas tau bus nemaloniai nustebintas: iš karto, kai pasirodys stabilios pajamos. Pirmasis savo pinigai yra didelis pagunda. Jie nori praleisti pramogoms, drabužiams, naujiems dalykėlėms – trumpai tariant, viską. Deja, gyvenimas viską padaro savo vietoje: anksčiau ar vėliau mes suprantame, kad būtų malonu turėti nepanaudotą rezervą, kuris padėtų išspręsti sunkią situaciją.

Eikite į nulį, nutraukdami darbo užmokestį ir atlyginimą, o dar labiau įsitraukti į paskolas – ne pats sėkmingiausias pinigų valdymo modelis. Jei vis tiek valdysite lėšas tokiu būdu – atrodo, kad jums sekėsi susidurti su rimtomis problemomis, kai čia ir dabar reikia pinigų. Nėra garantijų, kad ateityje sėkmė jums taps.

Atleiskite kitą atlyginimą 10-15% – šie pinigai bus jūsų finansinės oro pagalvės pagrindas.

Jų negalima paliesti jokiomis aplinkybėmis. Tęskite atidėti, kol gausite sumą, lygią jūsų darbo užmokesčiui, ne trumpiau kaip tris mėnesius, pageidautina šešis mėnesius. Atlikta, dabar turite akcijų lietingą dieną, bet tai nereiškia, kad galite pamiršti apie kaupimą ir prekybą vietoje.

Pinigai, kuriuos pavyko padengti daugiau nei reikalinga ramybei, gali būti nukreipiami siekiant įvairių tikslų. Pavyzdžiui, dideli pirkimai, remontas ar atostogų kelionė. Negalima išleisti pinigų iš nepažeidžiamų atsargų. Nėra nieko blogesnio, nei tinkamo laiko be pinigų.

Kaip sutaupyti pinigų

Jei turite padorų atlyginimą, tačiau negalėsite jį atidėti, atėjo laikas išsiaiškinti, kokia yra problema.

1. Analizuokite savo išlaidas. Galbūt jūs negalėsite atsisakyti reguliarių kelionių su draugais į barą, būti linkę impulsyviems pirkimams ar tiesiog nemanyti, kad prieš didelių įsigijimų reikia rasti labiausiai naudingą pasiūlymą rinkoje? Būti labai sąžiningas, apgauti sau, nėra jokios prasmės. Jei naudositės mobilia banko paraiška, ji jums pasakys, kur pinigai eina.

2. Padarykite biudžetą per mėnesį. Iškart po to, kai gausite atlyginimą, atsiųskite pinigus į oro pagalvę, tada sumokėsite visas sąskaitas. Likusi suma yra ta, kurią jūs gyvensite iki kito atlyginimo. Padalykite jį į lygias dalis, kurių skaičius yra lygus kelių savaičių skaičiui iki kito pinigų gavimo. Tiesiog mėnesio gyvenimas tokioje sistemoje padės suprasti, kokias išlaidas reikia optimizuoti.

3. Pasiskirstykite dideles išlaidas laiku. Iškart kelis didelius pirkimus per vieną mėnesį tikrai pakenks jūsų biudžetui. Patarimai ateičiai: jei tai susiję su sezoniniais pirkimais (pavyzdžiui, drabužiais ar laisvalaikio ir sporto reikmenimis), nepaisydami pardavimo, jie padės sutaupyti daug.

4. Išmintingai naudokite savo kredito korteles. Kredito kortelės yra labai naudingos, jei su jais elgiatės kompetentingai. Išnagrinėkite sąlygas: kiek laiko yra be palūkanų, kokių palankių pasiūlymų turi bankas – galbūt sumokėjus kreditine kortele gausite padidintą pinigų sumą. Pradėkite kredito ir debeto kortelių rinkinį: mokate kreditine kortele su padidinta grynųjų pinigų suma ir iš debeto kortelės iš karto pervesite sumą, lygią išleistam.

5. Bet kokie neplanuoti pajamos turėtų būti siunčiamos į kiaulių banką. Tarkime, jūs pakėlėte savo atlyginimą – atidėkite tas pačias 10-15%, bet iš dabartinių pajamų.

Kaip saugoti sukauptą

Su finansine apsauga, geriausia elgtis atsargiai. Tai visada turėtų būti jūsų ranka: tamsūs laikai nepraneša apie jūsų požiūrį.

Akivaizdu, kad lėšų saugojimas yra banko indėlis, taupoma arba debetinė kortelė su palūkanų norma.

Gavę palūkanas už indėlį arba sąskaitą, jūs kompensuosite infliacijos poveikį jūsų santaupoms. Reikėtų prisiminti, kad banko indėliai yra apdrausti 1,4 mln. Rublių sumai, įskaitant sukauptas palūkanas. Jei staiga sukaupiate daugiau – nekeiskite pinigų viename banke.

Jei jau esate sudarę savo atsarginį kapitalą, galite užsidirbti daugiau pinigų, kad užsidirbtumėte pinigų. Svarbu nuspręsti, kokią riziką ketinate imtis. Paprastai kuo didesnė rizika, tuo didesnė potenciali išeiga, ir atvirkščiai. Galite investuoti patys, pateikdami sąskaitą brokeriui arba pasitikinčių specialistų, pavyzdžiui, įsigyjant savitarpio fondą. Dabar finansinė rinka siūlo daugybę galimybių, įskaitant pradedantiesiems investuotojams, kurių pradinės sumos yra nedidelės.

Pagrindinės nepriklausomų investuotojų taisyklės:

  • Negalima laikyti visų kiaušinių viename krepšelyje.
  • Įsigykite tik tą turtą, kurį visiškai suprantate (žinote, kas tai yra ir kaip jis veikia).
  • Negalima rizikuoti būtinybe bandant gauti nereikalingą.

Ką daryti, jei negalite sutaupyti pinigų

Teoriškai bet koks protingas žmogus supranta, kad ramiai gyvenant, santaupos yra tiesiog būtinos. Tačiau praktikoje pinigų rezervas už juodąją dieną visai nėra visiškai toks: kas mėnesį negali sumokėti kasdieninių išlaidų, nors kas nors nežino, kaip tinkamai kaupti sukauptas lėšas.

Lapkričio 1 Jis turi kitą paskaitą iš ciklo “finansinę aplinką.” Jos tema – “Taupymo: kodėl mes turime kurti ir kur laikyti.” Finansų patarėjas, ekspertas finansinį raštingumą ir generalinis direktorius konsultacinė kompanija “Asmeniniai patarėjas” Natalija Smirnova surengs edukacinę programą dėl santaupų tema ir jums pasakys, kaip įgyti finansinę nepriklausomybę ir tinkamai disponuoti santaupų. Tai paskutinis renginys pirmą seriją paskaitų, kitas ciklas prasidės 2018 vasario.

Paskaita vyks “bibliotekos-laboratorijoje” “Vinzavod” (Maskva, 4-asis Syromyatnicheskiy kelias, 1, 6 psl., Įėjimas 4). Priėmimas yra nemokamas, tačiau vietų skaičius yra ribotas. Spustelėkite toliau esančią nuorodą ir užsiregistruokite iš anksto.

Pateikite paskaitą

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + = 18