31 2014 yılında yurtdışında ücretsiz eğitim fırsatı

Yurtdışında eğitim görmeyi hayal ediyor musunuz, ancak çalışmalar için ödeme imkanı yok mu? Uluslararası diplomayı bu yıl tamamen ücretsiz olarak alabilmek için en az 31 yol var. Bu arada, deneyimli profesyoneller için de bir seçenek var.

Uzaktan Öğrenme

Halk Üniversitesi

Amacı, dünyadaki yüksek öğretimin sınırlarını genişletmek olan uluslararası kar amacı gütmeyen kuruluş. Üniversite, lisans programları için ücretsiz eğitim sunmaktadır – İşletme ve Bilgisayar Bilimleri. Son başvuru tarihi 27 Şubat 2014, eğitimin başlangıcı Nisan 2014’tür. Üniversitenin resmi web sitesine girebilirsiniz.

Profesyoneller için programlar

Hubert Humphrey Burs, ABD

En az 5 yıl iş deneyimi olan insanlar için yıllık profesyonel program için bir burs. Çalışmanın yeri, 17 uzmanlık için programda yer alan 18 üniversiteden seçilebilir. Son başvuru tarihi her yıl 1 Ekim’dir. Programın başlangıcı Nisan-Eylül 2015’tir. Programın resmi web sitesinde bulunan tüm ek bilgiler.

Lisans Bursları

Sydney Achievers Uluslararası Bursları, Avustralya

Üniversitenin seçkin uzmanlık eğitimi için yabancı öğrenciler için 3 yıl (yıllık 10.000 $) burs. Burs, yaşam maliyetini kapsamamaktadır. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2014 (dönem 2). Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

Cardiff üniversite, Birleşik Krallık

Herhangi bir ülkeden gelen öğrenciler için üniversitede 3 yıllık eğitim bursu. Finansman alabilmek için üniversiteye girip burs başvurusunda bulunmalısınız. Belgelerin üniversiteye sunulması için son tarih 30 Nisan 2014, burs başvuruları – 30 Mayıs 2014. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgiler.

Macquarie üniversite, Avustralya

Macquarie Rektör Yardımcısı Uluslararası Burslar – birkaçı hariç çoğu üniversite spesiyalitesi için kullanılabilir. Burs, yaşam maliyetini kapsamamaktadır. Başvurular için son tarih 30 Nisan ve 30 Eylül 2014’tür. Üniversitenin web sitesinde ek bilgiler.

Bocconi üniversite, İtalya

Ailenin nedenleri için çalışmalarını ödeyemeyen yabancı öğrenciler için burslar. Başvurular için son başvuru tarihi Ocak-Mayıs 2014’dür. Sınıfların başlangıcı Eylül 2014’tür. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgiler.

Sheffield Hallam Üniversitesi, BBüyük Britanya

Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerden öğrenciler için bursu birlikte dönüştürün. Burs, lisans programlarındaki öğrenim ücretlerinin% 50’sini ve yüksek lisans programlarında% 100’ünü kapsamaktadır. Son başvuru tarihi 31 Mayıs 2014 (eğitimin Eylül 2014’te başlaması) ve 1 Kasım 2014 (Ocak 2015’teki eğitimin başlangıcı). Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

Humber kolej, Kanada

Uluslararası öğrenciler için kolej ücretlerinin tamamını kapsayan 3 yıllık burs. Başvurular için son tarih 2 Haziran ve 31 Ekim 2014’tür. Burs, Genel Sanatlar ve Bilim dışındaki tüm üniversite programlarına uygulanır. Üniversite web sitesi hakkında daha fazla bilgi.

üniversite arasında Westminster, Birleşik Krallık

Herhangi bir üniversite programının yabancı lisans öğrencileri için burs. Burs, Londra’ya gidiş / dönüş ulaşım dahil olmak üzere tüm eğitim masraflarını kapsamaktadır. Son başvuru tarihi 25 Nisan 2014 (yıllık). Eğitimin başlangıcı Eylül 2014’tür. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgiler.

Lahey üniversite, Hollanda

Lisans programlarına 54 bine 5 bin avroluk burs veriyor. Belgelerin gönderilmesi için son tarih 1 Nisan 2014’tür. Araştırmanın başlangıcı Eylül 2014’tür. Üniversitenin web sitesinde ek bilgiler.

Okur yazarlık için burslar

Fullbright Yabancı Öğrenci Programı, ABD

Tıp dışında farklı alanlarda lisansüstü öğrenciler ve genç profesyoneller için burs. Kendi ülkenizde hizmet etmeniz gerekiyor. Son başvuru tarihi – Şubat-Ekim 2014 arası. Programın sitesi ile ilgili ek bilgiler.

Endeavour doktora burs Ödüller, Avustralya

Avustralya üniversitelerinden birinde 2.5-3 yıldır eğitim için tam finansman. Başvurular için son başvuru tarihi Nisan 2014’te açıklanacaktır. Programın internet sitesinde ek bilgi mevcuttur.

Norveç Kontenjanı Bursu, Norveç

Burs, Kota programının bir parçası olan üniversitelerden birinde yüksek lisans veya doktora derecesini kapsar. Belgelerin gönderilmesi için son tarih her yılın 1 Aralık’tır. Programın web sitesi hakkında ek bilgi.

Ortak Japonya / Dünya Bankası Bursu, Japonya

Yüksek lisans programı için Japonya üniversitelerinden birinde eğitim bursu. Başvurular için son başvuru tarihi her yıl 31 Mart’tır. Programın web sitesinde ek bilgi

OFID Burs Ödülü, bütün dünya

Dünyanın herhangi bir akredite üniversitesinde yüksek lisans için burs. Programın sitesi ile ilgili koşullar ve detaylar.

Gates Cambridge Bursu, Birleşik Krallık

Üniversitenin herhangi bir uzmanlığında eğitim için burs. Son başvuru tarihi 4 Aralık 2014’tür. Program 1 Eylül 2014’te açılacak. Üniversitenin internet sitesindeki koşullar ve detaylar.

Oxford Üniversitesi’nde Clarendon Bursu

Oxford’da okumak için yaklaşık 100 burs. Programların listesi üniversitenin internet sitesinde görülebilir. Başvurular için son tarih 24 Haziran 2014’tür. Üniversitenin internet sitesindeki koşullar ve detaylar.

Sidney Achievers uluslararası Burslar, Avustralya

Yabancı öğrencilerin üniversitenin seçkin dalında eğitim almaları için burs. Burs, yaşam maliyetini kapsamamaktadır. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2014 (dönem 2). Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

Bristol Üniversitesi, İngiltere

Herhangi bir programda üniversitede okumak için 8 bin 500 liralık beş burs. Son başvuru tarihi 13 Haziran 2014’tür. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgiler.

Lund Üniversitesi, İsveç

Lund Üniversitesi Küresel Burs Programı, eğitimi kapsamakta ancak konaklama imkanlarını finanse etmemektedir. Son başvuru tarihi 20 Haziran 2014’dür. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

üniversite arasında Twente Burslar, Hollanda

Üniversitenin 27 uzmanlık alanından birinde eğitim bursu. Yaklaşık 30 burs. Son başvuru tarihi 15 Mart ve 15 Aralık 2014’tür. Üniversitenin internet sitesi hakkında ek bilgiler.

Radboud Burs Programı, Hollanda

Üniversitenin İngilizce dil programlarından birinde eğitim bursu. Başvurular için son tarih 1 Mart 2014’tür. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

Leiden Üniversitesi Mükemmellik Bursları, Hollanda

Program, toplam eğitim maliyetinden fonlama yüzdesinde farklılık gösteren 5 ödül içermektedir. Son başvuru tarihi her yıl 1 Ekim’dir. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

University of West Londra, Birleşik Krallık

Uluslararası Büyükelçi Bursları, üniversiteye kayıtlı öğrenciler tarafından alınabilir. Son başvuru tarihi 15 Ağustos 2014’tür. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

Sheffield Hallam Üniversitesi, BBüyük Britanya

USH Transform Together Birlikte Bursu üniversitede 1 yıllık eğitim kapsar. Son başvuru tarihi 31 Mayıs 2014 (eğitimin Eylül 2014’te başlaması) ve 1 Kasım 2014 (Ocak 2015’teki eğitimin başlangıcı). Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

Emile Boutmy Bursu, Fransa

İngilizce programlarında öğrenim bursu. Son başvuru tarihi 3 Nisan, 2 Mayıs 2014’tür. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

Batı İngiltere Üniversitesi, Birleşik Krallık

UWE Küresel Öğrenci Bursları, üniversitedeki tüm çalışma maliyetlerini mevcut programlardan biri ile kapsar. Burs yıllık olarak verilir. 2014 başvurularının son teslim tarihi 31 Mayıs. Bir burs almak için üniversitenin okur yazarlığına kayıtlı olmak gerekir. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

VU üniversite Amsterdam, Hollanda

Bazı üniversite programlarının ustaları için burslar (burada program listesi) 15 000 Euro. Başvurular için son tarih 1 Mart 2014’tür. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

Umea üniversite, İsveç

Yabancı öğrenciler için 29 üniversite programından birinde yüksek lisans eğitimi için burs. Son başvuru tarihi 15 Mart 2014’tür. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

üniversite arasında Westminster, Birleşik Krallık

Herhangi bir üniversite programının yüksek lisans programının yabancı öğrenciler için burs. Burs, Londra’ya gidiş / dönüş ulaşım dahil olmak üzere tüm eğitim masraflarını kapsamaktadır. Son başvuru tarihi 25 Nisan 2014 (yıllık). Eğitimin başlangıcı Eylül 2014’tür. Üniversitenin internet sitesinde ek bilgiler.

Londra Metropolitan Üniversitesi Birleşik Krallık

Yabancı öğrenciler için magistracy’de okumak için yıllık burs. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2014 (her yıl). Üniversitenin internet sitesinde ek bilgi.

Kendiniz için programlardan hangisini seçtiniz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

89 + = 95