İnternette nasıl eğitim aldım veya Neden Coursera üniversiteden daha iyi?

Üniversitede birkaç yıl çalıştıktan sonra, kendim için, sınıf arkadaşlarımın çoğu gibi çalışmalara uygun olmadığına karar verdim. Tabii ki, zaman zaman öğretmenlerin ilgisini çektim, öğrenmeye ilgi duymadıklarını, bilginin pratikte kullanılamayacağını ve bildiğiniz gibi, öğrencilerin% 99.9’unun dediği başka bir muck olduğunu söylediler.

Ancak, daha büyük ölçüde, kendimi hala suçluyordum. İlk kez kendi kendine eğitim yapmayı denediğimde şaşkınlığım neydi? Bu noktada, sonunda öğrencilerin% 99.9’unun haklı olduğunu ve üniversitenin sadece öğrenme için patolojik bir hoşnutsuzluğu aşıladığını fark ettim. Ve bazı (ben) hala bunun için çok para ödüyorlar.

giriş

Kendi kendine eğitim yapmaya karar verdiğimde, görüşüm hemen Coursera’ya düştü. Dünyadaki üniversitelerin (Stanford, Wharton, Princeton) çeşitli konularda ücretsiz eğitim kursları düzenlediği eğitim alanında, çevrimiçi bir projedir. Ve bu konular sanat ve sağlıktan iş dünyasına, fiziğe ve istatistiklere kadar çok farklıdır.

Ve hala bu hayatta ne istediğimi bilmediğimden (20 yaşında, evet), parmağımı gökyüzüne sokmaya ve Pennsylvania Üniversitesi pazarlama kursu seçmeye karar verdim. Bu eğitim kurumu hakkında biraz bilgi vermek gerekiyor.

Bu üniversitedeki Wharton School of Business, ekonomik eğitim alanında liderlerden biri olarak kabul ediliyor ve onların arasında kalan fakültelerin ve pazarlama departmanının geride kalmayacağına inanmak istedim.

IMG012_WR031_COURSERA II

Bu yüzden, kurs için kayıt yaptırdım (kesinlikle tekrar ücretsiz olacağım) ve eğitimime başladım. Ne yazık ki, hemen hemen tüm Kurs kursları İngilizce’dir. Rusça’da birkaç ders gördüm, ancak odakları benim için ilgi çekici değildi.

İlk başta, farklı terimlerle özel İngilizce dinleme oldukça zordu. Sürekli olarak Google Çeviri’ye geçtim ve içinde aşina olmayan kelimeler aradım. Bununla birlikte, bu kelimeler çoktan hatırlandı ve bu, altyazılar tarafından büyük ölçüde kolaylaştırıldı. Her ders için vardır ve en kötü durumda bulduğum tüm kurslar İngilizce altyazılı ve en iyisi – hatta Rusça olanlar.

Söylemeye gerek yok, bu ders hakkında ne öğrenmek inanılmaz ilginç? Wharton kursu, her biri yeni bir profesör tarafından yönetilen üç bölüme ayrıldı. İlk bölümü dinlediğimde Profesör Barbara Cann bana hayatımdaki en ilginç öğretmenlerden biri gibi geldi ve öğretmenimin bir sonraki bölümden çıkmasının mümkün olmadığını düşündüm.

İlk olarak Peter Fader, sonra da David Bell’in bana bu kadar çok yararlı ve ilginç bilgiler döktüğümde, benim üniversitemizin özellikle bizi aptal hale getirdiği gerçeğini düşünmeye başladığımı düşünün.

Ve şimdi Coursera’nın çeşitli avantajları.

Dünyanın her yerinden en iyi öğretmenler

Coursera, faaliyet alanınızdaki en iyi öğretmenlerden biraz bilgi ve deneyim kazanma fırsatı verir. Üstelik, çoğu öğretmenin yanı sıra kendi işlerine de sahipler. Örneğin, kursa pazarlama yapan Barbara Cannes, tanınmış bir danışmanlık şirketinin direktörüdür.

Ne zaman rahat edeceğini öğrenebilirsin

Coursera-800x600

Metrodaki rotayı dinlemek ister misiniz? Sorun değil: Coursera’nın mobil uygulamaları var ve dersi istediğiniz zaman ve istediğiniz zaman açabilirsiniz. Gerçekten çok uygun ve programınızı önceden planlamanıza ve uygun olduğunda sınıflar oluşturmanıza olanak tanır.

sertifika

Tüm kursların ücretsiz olmasına rağmen, 40 $ karşılığında kursu tamamladığınız üniversiteden bir sertifika alabilirsiniz. Neden? Ve neden çeşitli seminerlere gidip duvardaki bitimleriyle ilgili kağıtları asıyoruz? O zaman burada gerekli. Çevrenizdeki herkes için, bu gerçekten dersi tamamladığınızı ve yeni bir şey öğrendiğinizi kanıtlıyor. Buna ek olarak, yurtdışında çalışmanın yanı sıra zaten yazmış olduğumuz avantajları da serbest bırakmak için faydalı olabilir.

Sizin için en iyi kanıt, hala kafanıza yerleşmiş bilgidir. Bir sertifikanın satın alınması hiç zorunlu değildir ve herhangi bir ek sınıfa veya diğer bonuslara erişim sağlamamaktadır.

İlginç, etkileşimli ve fazla su olmadan

En çok neyi sevdiğim, belirli yasalar, tanımlar ve teorilerin belirli firmalar örneğiyle açıklanmasıdır. Kurslar genellikle Apple, Microsoft, Zappos, Amazon, Virgin ve nişlerinde bir şeyler başarmış birçok şirket hakkında söylenir.

Ayrıca, her ders için öğrencilerin kendi aralarında iletişim kurabilecekleri, dersleri tartışabilecekleri ve öğretmenlere sorular sorabilecekleri özel forumlar bulunmaktadır. Şey, her şey, inanılmaz derecede ilginç.

Herhangi bir konuda bir kurs bulabilirsiniz

Dediğim gibi, Coursera’nın çeşitli faaliyet alanlarında yaklaşık 700 kursu var. Mühendislik, iş, sanat, yönetim, pazarlama, kesin bilimler – her biri dünyanın her yerinden en iyi üniversiteleri ve öğretmenleri temsil eder.

Özetlemek gerekirse

Coursera harika. 40 $ ‘a pişman olmadım ve hala kurs tamamlama sertifikası aldım. Benim için işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorum, ama bana sadece eğitim sevgisini geri veren ve bana yeni bir şeyler öğrenme fırsatı veren, öğrenme sürecini ilginç, pratik ve yararlı hale getiren insanlara teşekkür etmek istedim.

Kursa başladığınızda ve öğretmenleri ilk kez gördüğünüzde, neden söylediklerinin bu kadar heyecan verici olduğunu hemen anlayacaksınız.

Her biri kendi uzmanlığından hoşlanır ve gözlerinde ateşle temel şeyleri bile konuşur. Ve bulaşıcı.

Kursun başlangıcı hakkında birkaç hafta içinde öğrenebilirsiniz. O zaman bile, kurs programı, önde gelen öğretmenleri ve bunlar hakkında kısa bilgiler açıklanacaktır. Öğretmeni değiştiremezsin, ama buna ihtiyacın olmayacağını düşünüyorum. Coursera’nın uygulayabileceğinizi ve güvenle unutabileceğinizi bildiğine de değinmek gerekir – her şey size bağlıdır. Fakat yüksek öğrenim diploması vermiyor.

Coursera’nın izniyle bu çevrimiçi projenin sizden sizden talepte bulunmasını sağlamak mümkündür. Elinde bir cetvelle öğretmen olmayacak ve her gün seni çalışmaya zorlayacaksın. Kendi tembelliğinizi yeniden yapmalı ve kendim yapmalıyım. Çıkıp gitmese de sana bağlı. Bu proje size bir şey uymazsa, analoglara bakabilirsiniz. Örneğin, Oxford onun sitesinde ücretsiz kurslar koyar. Burada Android ve iOS programlarında ücretsiz kurslar hakkında konuştuk ve burada Stanford Üniversitesi’nde ücretsiz kurslar var.

Çok önemli bir şeyi tavsiye etmek istiyorum. Her dersin ana noktaları (ve toplamda 60’dı) Evernote tarafından, öğretmenin gösterdiği slaytlarla desteklenmiş, temel tanımlar ve düşünceleri ile kaydedilmiştir. Bu defter, final sınavında bana çok yardımcı oldu, çünkü Coursera herhangi bir aracı tesliminde kullanmaya izin veriyor.

Sorun, son testteki soruların% 70’inin tamamen pratik olduğu ve “Wikipedia” ile Google’ın yardımcı olamayacağı yönünde. Ama kendi notlarınız – hala böyle. Bilginizi yenilemek istediğinizde, bu kayıtlar gelecekte de yardımcı olacaktır. Bütün bu zaman boyunca konuştuğum ders burada. Birisi onun içinden geçmek istiyorsa ya da sadece özetimi okuyorsa, yazmaktan memnuniyet duyarız, bir referansı deftere paylaşacağım.

Belki de yapabileceğim tek sonuç, Coursera’nın eğitimin geleceği olduğudur. Pazarlama konusunda iki aylık bir kurs için, üniversitede dört yıldan fazla bir süre öğrendim. Evet, yapacağım, evet, çalışmak istemedim, ama sorun sadece ben değil. Eğitimimiz bizi böyle yapıyor. Ve Coursera tekrar öğrenmeye aşık olacak. Söz veriyorum

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

97 − 92 =