Rusça’da 10 eğitim ve bilişsel podcast

1. Kültür tarihi

Abone ol: iTunes, RSS.

Eğitim kaynağı “Arzamas” Podcast. Bültenler, Antik Roma’nın dininden modern danslara kadar çeşitli insani konularda seslendirmelerdir. Materyaller davetli bilim adamları ve projenin editörleri tarafından hazırlanır.

2. Büyük Sakal Kuramı

Abone ol: iTunes, RSS.

Büyük Sakal Kuramı veya “Büyük Sakal Kuramı” uzay, fizik ve yüksek teknolojiler hakkında popüler bir bilim podcastidir. Ev sahibi, davetli misafirlerle birlikte dinleyici kompleksini tartışır ve sunar, ancak önemli ve etkileyici konular.

3. Hobi Konuşmaları

Abone ol: iTunes, RSS.

Bu duygusal podcast’in yazarları sizin ve ufkunuzu en üst düzeye çıkarmak için çeşitli konuları gündeme getiriyor. Ancak bölümlerin çoğu, tarih ve popüler kültürün sorularına ayrılmıştır. Kurgu severler, masaüstü ve rol oynama oyunları dinlemelidir.

4. Bu yapılacak!

Abone ol: iTunes, RSS.

Verimlilik ve başarı sırları hakkında ses. Bölümler girişimciler, yöneticiler ve farklı sektörlerden diğer profesyoneller ile röportajlar biçiminde geliyor.

5. Newochem

Abone ol: iTunes, RSS.

Aynı adı taşıyan İnternet projesinin podcast’i, üyeleri yabancı yayınların en iyi makalelerini seçip Rusçaya çeviriyor. Bu metinlerin ses versiyonları, podcast “Newooch” da dinleyebilirsiniz. Konularda ortaya çıkan konular arasında – toplum, bilim, teknoloji ve kültür.

6. Brendyutina

Abone ol: iTunes, RSS.

Bu gösterinin liderleri izleyicilere markaların tarihini anlatıyor. Onlardan, tanınmış şirketlerin nasıl yol aldıklarını, neyi başardıklarını ve toplumda hangi değişimlere yol açtıklarını duyabilirsiniz.

Vaka Örneği

Abone ol: iTunes, RSS.

“Vaka Örneği” programı, son dünya olayları ile ilgili sosyal olarak önemli konulara sahiptir. Dinleyiciler için “Post-Science” ve “Medusa” sitelerinin editörleri. “Şiddetle ilgili hikayelere kim inanmalı?”, “Ebeveynler ne içindir?”, “Neden mahremiyet hakkımız yok?” – sunum yapan kişi tarafından sorulan sorular.

8. Çıplak Bilim

Abone ol: iTunes, RSS.

Popüler bilim-popüler yayın podcast. Her bir konu, geçen hafta boyunca bilim ve teknoloji dünyasından gelen ana haberlerle kısa bir ses özetidir. Bilgilendirici ve susuz.

9. Okuryazarlığın ortadan kaldırılması

Abone ol: iTunes, RSS.

Lideri – Filoloji Doktoru – Rus dili ve konuşma kültürünün nüanslarını inceleyen radyo “Mayak” dan gösteri. Bazen – klasik veya çağdaş eserler örneğinde.

10. Lifehacker podcast

Abone ol: iTunes, RSS.

Lifhhaker için üretkenlik, eğitim, sağlıklı yaşam tarzları ve diğer geleneksel konular hakkında podcast’imize abone olmayı unutmayın.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 − 34 =