Rusça kurslar ve video dersleri ile 15 eğitim siteleri

Siteleri sıfırdan oluşturmayı öğrenenler için eğitim kaynakları hakkında çoktan konuştuk. Tekrarlamayacağız, programcılar ve web tasarımcıları için ihtiyacınız olan her şey burada.

Bugün daha geniş bir profilin kaynakları hakkında konuşacağız. Çeşitli disiplinlerde kurslarla tanışabileceğiniz yer: bilgisayar bilimlerinden psikolojiye. Aynı zamanda, bazı siteler belirli bir hedef kitle için, örneğin işadamları için çalışırken, diğerleri bilgi için aç olan herkese mutludur. Bazı platformlar ücretsizdir ve bazıları abonelikle çalışır. Bazıları sadece çevrimiçi eğitim yapar, bazıları da çalışır ve çevrimdışıdır. Bir şey yaygındır: hepsi Rusça kurslar ve video konferanslar düzenler.

LendWings

biçimDersler
seviye: Girişten temel
maliyeti: Kursa bağlı olarak; paket sistemi çalışır

Platform LendWings – “Modern teknoloji eğitimi” şirketinin “küçük sınıf öğretim materyallerine savaş vermek ve Runet için yararlı bir şeyler yapmak” hayalini kuruyor. Kaynak, iş, tasarım, fotoğraf, programlama ve diğer disiplinlerde eğitim materyalleri sunmaktadır.

Ücretsiz içerik olması ve ücretli kursların paketler halinde satın alınması sevindiricidir (bir konu içerisinde sadece birkaç parça). Ve dersin sayfasına baktıktan sonra, sadece ne hakkında olduğunu öğrenemezsiniz, aynı zamanda diğer kullanıcıların yararlılığını düşündüklerini de okuyabilirsiniz. Dersi geçtikten sonra öğrencilere sertifika verilir.

Teoriler ve Uygulamalar

biçim: video dersleri
seviye: Girişten ileri seviyeye
maliyeti: Ücretsiz

Bilgi arayanlar ve bunları paylaşmak isteyenler için bir platform. İşte her şey çalışıyor. Etkinlik organizatörleri, konuştukları konferanslar, ana sınıflar, konferanslar hakkında site bilgilerini ekler. Ve Moskova ve St. Petersburg sakinleri kendileri için ilginç olaylar bulur ve onları ziyaret ederler. Ama TP aynı zamanda bir çevrimiçi topluluktur. “Video” bölümünde tasarım, sanat, iş, insani ve teknik bilimler üzerine ders kayıtları bulabilirsiniz. Tüm videolara bir tanıtım açıklaması eşlik eder ve ücretsizdir.

UNIWEB

biçimDersler
seviye: Temelden gelişmişe
maliyeti: programa bağlı

Çevrimiçi öğrenme platformu, Rusya’nın önde gelen üniversiteleri ile işbirliği: MGIMO, MSE MSU, IBDA, RASHiGS – sadece 10 yüksek eğitim kurumu. Projenin misyonu “dinamik olarak gelişen ve değişen bir dünyada Rus eğitiminin rekabet gücünü artırmak ve aynı zamanda işverenlerin pazar taleplerine nesnel olarak yanıt vermek” dir.

Vurgu bireysel video derslerinde değil, programlarda. Tamamlanmaları üzerine, ev sahibi kurumun bir diplomanını (programın mesleki bilgileri artırmayı hedefliyorsa, yeniden eğitme sertifikası) veya elektronik bir belgeyi “Uniweb Derecelendirme” veya her ikisini de alabilirsiniz. Şu anda program 73 eğitim programını açıkladı. Fiyatlar, kurumun prestijine, çalışma süresine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

İş ortamı

biçim: kurslar, web seminerleri
seviye: Temelden gelişmişe
maliyeti: “Premium” tarifesi – 1 750 ruble, “Temel” tarife – ücretsiz

Bu Sberbank Rusya’nın bir yan kuruluşudur. Online okul “İş Ortamı” girişimciler için kurslar sunuyor. İçerik oluşturucular, “İşletmenizi başlatmak ve geliştirmek için en güncel bilgileri seçtik.” Platformun öğretim üyeleri, çeşitli iş alanlarında Rus ve yabancı uzmanlardır. Eğitim materyalleri dört kategoriye ayrılmaktadır: toptan satış, perakende satış, hizmetler ve imalat. Bir dersin geçişi bir diploma ile onaylanır. Şu anda, 10 binden fazla yayınladılar. Temel ücretsiz tarifeyle, 106 kurs mevcuttur, prim oranı 60 en iyi kursla tanışma fırsatı verir.

zillion

biçim: kurslar, web seminerleri
seviye: Girişten ileri seviyeye
maliyeti: Bir ay süreyle abonelik – 990 ruble; üç ay süreyle abonelik – 2 760 ruble; altı ay için abonelik – 4 740 ruble; Bir yıl için abonelik – 8 280 ruble

Kendisini “iş yapma, fikirleri ve kişisel gelişimi gerçekleştirme hakkında bilgi kaynağı” olarak konumlandıran bir eğitim kaynağı. Proje, çoğu kendi sektörlerinde yıldız olan 320’den fazla öğretim görevlisi içermektedir. Şu anda kaynak yönetim, pazarlama, İK, satış, tasarım ve diğer disiplinlerde 150’den fazla ders içeriyor. Koleksiyon her ay güncellenir. Web seminerleri sırasında sadece konuşmacıları dinleyemezsiniz, aynı zamanda onlara soru sorabilir, “arkadaşlarıyla” iletişim kurabilirsiniz. Çoğu kurs, sezonluk biletler için kullanılabilir, ancak ücretsiz olanlar da vardır. Herhangi bir kursu geçtikten sonra sertifika alabilirsiniz.

TeachPro

biçim: Video Öğreticiler
seviye: Girişten ileri seviyeye
maliyeti: Bir yıl için VIP oranı – 500 ruble

Portal, bilimsel ve teknik alanda Küçük Yenilikçi İşletmelere Yardım Vakfı’nın desteği ile “Multimedya Teknolojileri” şirketi tarafından oluşturuldu. İçerik oluşturucular, kaynaklarını multimedya elektronik eğitim kaynakları ile bir bulut hizmeti olarak konuşurlar. Arayüzde hemen söyleyemezsiniz. 🙂

Sitede 3.500 saatten fazla süren 250’den fazla video dersi var. Bazıları doğrudan tarayıcıdan temin edilebilir, diğerleri özel yazılımın yüklenmesini gerektirir. İngilizce, Almanca, Çince, Java, Photoshop, fizik, trafik yönetmelikleri, satranç, pazarlama vb. Konuların çeşitliliğini sunar – öğrenciler ve öğrenciler ve uzun süredir çalışan insanlar ilginç bulacaklardır.

Netologiya

biçimDersler
seviye: Temelden gelişmişe
maliyeti: Kursa bağlı olarak; yıllık abonelik – ayda 790 ruble

Proje “Netoloji” kavramı Julia Mikeda tarafından icat edildi. Eşi Maxim Spiridonov, çevrimiçi üniversiteye ek olarak, “Foxford” projesini de içeren, okul çocukları için kurslar düzenleyen “Netology-grupları” nın başıdır. “Netology” talep edilen İnternet uzmanlıklarını öğretir: içerik pazarlama, SEO, SMM, web proje yönetimi ve benzeri. Sitenin kuşkusuz avantajları, ders kompozisyonu ve ders sonunda öğrencilerin diploma almasıdır. Ayrıca, mobil uygulamaların kullanılabilirliği sayesinde neredeyse her yerde, her zaman öğrenebilirsiniz.

Çoğu kurs ücretli ve çok pahalıdır. Ancak, sitede bir dizi ücretsiz sınıf ve deneme abonelik süreleri vardır.

Web.University

Bu eğitim platformu, öğrencilere Rusça dil kurslarına ve özel öğretmenlere hizmetlerini kazanma ya da basit bir şekilde sunma fırsatı sunmaktadır. Bu platform aracılığıyla üniversitelerin uzaktan öğrenim programlarını uygulayabileceği de varsayılmaktadır. Henüz bir çok kurs yok, ancak konuların çeşitliliği – fitnessdan işe. Fiyat listeleri de değişir: ücretsiz kurslar vardır, saçma 10 rubleye mal olan ve bazılarının maliyeti 10.000 ruble veya daha fazladır. Bu ya da bu dersi geçtikten ve uygun testi geçtikten sonra bir diploma alabilirsiniz. Bu işlem otomatik değil – e-posta ile talep etmeniz gerekiyor. Ayrıca e-posta yoluyla, yeni kurslara abone olabilirsiniz. İçerik oluşturuculara göre, her ay görünüyorlar.

Eduson

Pazarlama, yönetim, liderlik, İK, proje yönetimi, finans ve diğer disiplinlerde çevrimiçi kurslar sunan bir personel geliştirme platformu. Şu anda katalogda 1.046 video ligi var. Sınıflar etkileşimlidir: eğitim sırasında öğretmene sorular sorabilirsiniz. Derslere ek olarak, diğer eğitim türleri de sunulmaktadır. Örneğin, satış yöneticileri için – animasyonlu sunumlar ve etkileşimli simülatörler.

Yönetici, çalışanlarına önceden hazırlanmış bir eğitim programı seçebilir veya mevcut iş görevlerine dayalı bireysel bir program oluşturabilir. Başka bir güzel özellik: eğitimin başlamasından önce, test ve bilgi ve yeterliliklerinizin haritasını alabilirsiniz.

Lectorium

Rusya’nın en iyi hocalarının video derslerini toplayan ve kitlesel açık online dersler yayınlayan akademik eğitim projesi. İlk ve ikinci arasındaki fark, ilk etapta, zamanlamada. “Lecterium” 20’den fazla ortağa sahip, önde gelen Rus üniversiteleri için çevrimiçi kurslar oluşturuyorlar.

Sitede 4,000 saatten fazla video var. Öğrenciler ve öğrenciler için yeterliliklerini geliştirmek isteyen profesyoneller için kurslar vardır. Tam zamanlı programların aksine çevrimiçi kurslara erişim ücretsizdir. Eğitimin her haftasının sonunda ve tüm kursun tamamlanmasından sonra, test genellikle beklenir. Foruma gidebileceğiniz materyalleri tartışın.

Arzamas

Beşeri için kar amacı gütmeyen eğitim projesi. Tarih, sanat, edebiyat, antropoloji – bunlar kaynağın ana tematik alanlarıdır. Her iki haftada bir, perşembe günleri, bu konuyla ilgili yeni bir kurs veya sitede konu görüntülenir. Her ders birkaç 15 dakikalık video konferansı ve çeşitli ek materyallerden (fotoğraflar, makaleler, sözlükler, testler vb.) Oluşur. Tüm kurslar ücretsizdir. Site sadece tam bilimlerden uzak olmayan insanlara değil, aynı zamanda şimdiye kadar benzeri görülmemiş şeyler hakkında bilgi sahibi olmak için ufuklarını genişletmek ve erişilebilir bir biçimde kullanmak isteyen teknisyenler için de yararlı olabilir.

Açık Eğitim

Açık Eğitim Ulusal Platformu tarafından oluşturulan ve Rus üniversitelerinde (MSU, St. Petersburg Eyalet Üniversitesi, MISiS, HSE, MIPT ve diğerleri) çalışılan temel konularda çevrimiçi kurslar sunan bir eğitim projesi.

Önemli bir özellik: Üniversiteden sadece çevrimiçi kursun geçişi ile ilgili bir sertifika almakla kalmaz, aynı zamanda ilgili eğitim kurumunda okurken de okuyabilirsiniz. Bu yaklaşım, projenin hem güçlü hem de zayıf tarafıdır. Bir yandan, tüm kurslar federal devlet eğitim standartlarının gereksinimlerini karşılar. Öte yandan, dersler bazen belirli bir kurumda eğitim için hapsedilen uzmanlaşmıştır. Çoğunu başarılı bir şekilde yönetebilmek için disiplinler arası bir üsse ihtiyaç vardır. Şu anda, site çeşitli eğitim alanlarında 46 ücretsiz kurs sunmaktadır: matematikten tıp bilimlerine.

Megaproryv

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin gelişim merkezidir. Kurucu ortağı Tatyana Smolyanova’ya göre, projenin hedefi “Rusya’daki küçük ve orta ölçekli işletmelerin katkısını GSYİH’nın% 35’ine yükseltmektir.” Eğitim materyalleri, ve bu çevrimdışı eğitimler ve çevrimiçi web seminerleri, yeni başlayanlar başlangıç ​​ve “ölme” ve deneyimli işadamları – büyümek ve geliştirmek için yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Yıllık bir abonelik çıkarırsanız, Moskova’da gerçekleşen eğitim ve master sınıflarının yanı sıra tüm ek materyallere (videolar, vaka çalışmaları, dersler vb.) Erişim sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak, kulüp kartı belirli kurslara (teknik mevcudiyete bağlı olarak) uzaktan katılım ve kaynak uzmanlarına danışma hakkına sahiptir.

Universarium

“Universirium”, ülkenin en iyi üniversitelerinden ve öğretmenlerinden ücretsiz eğitim programları sağlayan açık bir elektronik eğitim sistemidir.

Eğitim, programın karmaşıklığına bağlı olarak 7-10 hafta süren derslerin modüllerinin sıralı geçişine dayanmaktadır. Her modül video konferans, bağımsız çalışma, ödev, ek literatür ve testlerden oluşmaktadır. Ödevlerin sadece öğretmenler tarafından değil, aynı zamanda diğer öğrenciler tarafından da kontrol edilmesi önemlidir. Başarısızlığı test etmek için kimse kovulmadı – bu sadece bir öz-test. Derslerin konuları geniş kapsamlıdır: kimya, tarih, elektronik, felsefe, pazarlama vb. Aynı anda birkaç kişiyi kaydettirmek mümkündür. Fayda ücretsizdir. Mobil uygulamaların kullanılabilirliğini öğrenmek daha da basitleştirir.

Dikkat TV

“Dikkat” oldukça eğitici bir platform değildir. Bu, en iyi eğitim video projelerine verilen ödül. Maksimum görev “kendi kendine eğitim için modunu ayarlamaktır”, asgari görev video konferanslar için uygun bir navigasyon yapmaktır. Katalog, 20’den fazla kategoriyi ve yüzlerce videoyu içeriyor: iş, yabancı diller, spor, fotoğrafçılık, sağlık ve daha fazlası. Kategoriler için saatlerce tıklayabilir ve ilgili videoları görüntüleyebilir ve özellikle sosyal ağlar aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşmayı sevebilirsiniz.

Yukarıdaki kaynak listesi sıralanmamıştır.

Düşüncelerinizi ifade edin: ne tür eğitim sitelerini daha çok seviyorsunuz ve neden?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 1 = 6