Size bilim sevgisini aşılayacak 10 kişi

Video “Phil” kuyrukluyıldız Churyumov – Gerasimenko soyundan video 200 bin kez toplandı. Şarkı üzerine Katy Perry’nin bir klibi Bu, 200 milyon topladık. Eğitim içeriği yerine eğlence tüketmeye çok daha istekliyiz. Bunu nasıl değiştirebilirim? Bilimi ilginç yap.

Aşağıda ele alınacak İnsanlar, ilgili sadece bu. O kadar heyecan verici ve 10 dakika inanıyorum, eşek Kim Kardashian, saçma gerçeklik gösterileri ve sosyal ağlarda grupları unutmak zorunda olması ilginç konuştuk uzun bizi şaşkın edilecek gizli toplumu yakalamıştır, bilimin popülerleşmesine tam sınırı.

Carl Sagan

luxfon.com_19727

Ne görmek için: dizi “Uzay: kişisel yolculuk”, film ve kitap “İletişim”, Karl Sagan tarafından din hakkında bir konferans.

Bilimin en popüler halklarından biri. Sagan’ın bilimsel alanı astrofizik ve astronomi idi, ancak bilim ile bağlantılı olmayan çoğu insan, “Uzay: kişisel yolculuk” ve bilim kurgu romanı “İletişim” dizisinin yaratıcısı olarak daha çok hatırlanıyordu. Ancak Sagan, dikkat çekici bir şey daha yaptı: Neil Degrass Tyson’ın bilimine girmeye yardımcı oldu.

Neil Degrass Tyson

base_bd251decc0

Ne görmek için: “Uzay: Uzay ve Zaman” dizisi, “Cehalet Çevresi” (çeviri), “Evren” dizisi.

Belki de Tyson, gördüğüm en karizmatik bilim adamıdır. Ve “Cosmos” dizisi ve “Cehaletin Çevresi” makalesi sizin üzerinde silinmez bir etki yaratacak ve muhtemelen bilim ve dine karşı tavrınızı değiştirecektir. Tyson akıl hocası Karl Sagan’ı düşünüyor.

Neil hala bir lise öğrencisi olduğunda, Sagan onu sandalyesine davet etti, bir sürü imzalı kitap verdi ve onu otobüse götürdü. O gün şiddetli bir kar fırtınası vardı, Carl Carl’a ev telefon numarası verdi ve otobüsün gelmemesi için arama yapması gerektiğini söyledi. Tyson’a göre, bu an hayatı hatırladı. En büyük bilim adamlarından birinin çok duyarlı olduğu an. Sonra Tyson, kendisine aynı olacağını söyledi.

Morgan Freeman

Morgan-Freeman-002

Ne görmek için: “Morgan Freeman ile yer ve zaman boyunca.”

Hayır, bir isim değil, bir isim değil. Aynı Morgan Freeman aynı zamanda bilimin popülerleşmesi olarak da görev yaptı ve “Morgan Freeman ile zaman ve mekân boyunca” çok dik bir seriye ev sahipliği yaptı. Fizik, astronomi ve kuantum mekaniğinin beş sezonu, Freeman’ın ve inanılmaz grafiklerin dikkat çekici hikayesi ile birlikte, mekân hakkında daha fazla şey öğrenmeyi mümkün kılacaktır. Ve onun hakkında hiçbir şey bilmediğimizi anlamak için.

Stephen Hawking

85056291

Ne okumak için: “En Kısa Tarih” kitapları, “Özetle Dünya”.

Stephen Hawking bile bilime ilgilenmiyor insanlar biliyorum. Tüm eksantrik ve neredeyse fiziksel olarak çaresiz farklı olarak, aynı zamanda o çağımızın en parlak insanlardan biridir. hangi Hawking gibi basit dil kara deliklerin, kuantum fiziği ve sicim teorisi evreni doğdu nasıl anlatır, yeniden yayımı önceki kitabın – Bizim gibi insanlar için, halkın bilime içine Deneyimsiz çoğu kitabında “Zamanın Daha Kısa Tarihi” ile ilgilenecek .

Isaac Asimov

den-1988-isaac-asimov-tahmin-biz-kullanımlık-internet-öğrenmek istiyorum

Ne okumak için: Bir dizi kitap “Kurucu”, kısa öykülerden oluşan bir koleksiyon “Ben, robot”, “Bir Bicentennial Man” hikayesi.

Isaac Asimov, en ünlü bilim kurgu yazarlarından biridir. Onun kitapları sadece uzay kurgusu açısından ilginç değil, aynı zamanda bir bilim olarak da hizmet ediyor. Örneğin, robotun üç kanunu “Horovod” hikayesinde Azimov tarafından formüle edildi.

Mitio Kaku

Dr.-Michio-Kaku

Ne görmek için: “Evren Nasıl İnşa Edilir” dizisi, “Paralel Dünyalar” adlı kitap.

Televizyon izlediğim bir zamanda Discovery’de beklediğim bu insanlardan biri. Mithio, “Evren Nasıl İnşa Ediliyor” serisinde, evrenin nasıl düzenlendiği hakkında basit bir dille konuşuyor. Seri üç mevsimden oluşuyor ve “Kinoopiske” de 10 üzerinden 9 puan ortalama notu ve IMDB, dizinin kesinlikle görülmeye değer olduğunu söylüyor.

Richard Dawkins

0953527F-8.035-4.894-AE80-A80E4436FC94_mw1024_s_n

Ne okumak için: kitap “Bencil Gen”.

Dawkins’in faaliyet alanı evrimsel biyolojidir. “Bencil Gen” kitabı, Hawking’in “En Kısa Zaman Tarihi” ile karşılaştırılabilir: her iki kitap da, okuyucuyu bilmediği bir dilde sade dille anlatır. Bencil Gen’te Dawkins, evrim hakkında, canlıların çevreye nasıl uyum sağladığını ve neden sadece onlar olduğumuzu anlatıyor.

Christopher Nolan

Christopher Nolan

Ne görmek için: film “Yıldızlararası”.

Bilimle ilgili olabildiğince çok insan hakkında bilgi edinmek için kitle izleyicileri için ilgi çekici hale getirilmelidir. Nolan’ın Interstellar’ın yardımıyla yaptığı şey buydu. Fizik ve astrofizik üzerine bir danışman olarak, bir fizikçi ve astronom Kip Thorn işe alındı. Birçok bilim adamı, bunun uzay alanıyla ilgili en bilimsel olarak sağlam modern filmlerden biri olduğunu söyledi.

Adam Savage ve Jamie Heinemann

47924442

Ne görmek için: Efsanelerin Destroyers serisi.

Eğer “Efsaneler Destroyers” görmediyseniz, o zaman mutlaka bakın. Dizide Adam Savage ve Jamie Heinemann tartışmalı veya tersine, çeşitli bilimsel ve sözde bilimsel mitleri onaylıyorlar. Bir batan arabadan çıkmak mümkün mü? Bir mermiyle bir maç yakabilir miyim? Filler farelerden korkar mı? Bu ve diğer birçok efsane dizide test edilecektir.

Size, size bir bilim aşkı aşılayan çalışmaları anlatınız. Ne olduğu önemli değil: Bir kitap, bir makale, bir dizi, bir film – bilginizi paylaşın, yukarıda bahsettiğimiz insanlar gibi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 − = 16