Sosyal ağlarla iletişimi en aza indirmek için nasıl

Bu serinin önceki makalelerini (1, 2, 3) okumadıysanız, onlarla başlayın ve bu materyale geri dönün.

Bazılarınızın “sosyal saman” ın bilinçsiz çiğnemesini durdurmaya ya da bir süreliğine ya da belki de iyiliğini yapmaya tamamen son vermeye karar verdiğine dair söylentiler duyuyoruz. Yeni “antisosyal” makale Sana sosyal ağlar ile kesişmeyen yardımcı olacak bazı püf noktaları hakkında söyleyecektir – sıklıkta, bunu bile kendileri istiyor ve bunu durdurmak gerekmez zaman.

Sosyal ağlarla iletişimi en aza indirmek için nasıl

Bilinçsiz refleksler

Ülkemizin dışındaki tatilde arkadaşlarımla birlikte ilginç bir şey farkettik. Masada dört veya daha fazla şirket ile oturuyorsanız ve biri cebinizden cebinizden çıkarsa, siz ve başkaları da aynısını yaparsınız. yani İlk ekstrüder sadece zamanı izleyebilir, ama bunu bilinçsizce alırsınız. Engellemeyi kaldır ve … Facebook’a git. Bir esneme gibi çalışır – fizyolojik nedenlerden ötürü esner ve doğal ihtiyaçlarla ilgili olmayanlar için tekrarlarsınız. Esnemek? 😉

Saatini al

“Telefonum varsa neden bir saate ihtiyacım var?” Bunu sen de söylüyorsun değil mi? 😉 Ve sonra, zaman görmek Facebook ve Twitter göz atın cebinize Smart koymak için telefon almak ve başka sorusuna açıkça cevap vermeyen Saat, hatta ucuz bir CASIO, gösteri zamanı ve gösteri Kabuklarınız yok – bu ben için “Ne zaman?” Onları seviyorum!

DUO24 - iki saat dilimi desteği ile şık saat (+ indirim)

fotoğrafçılık

Sosyal ağlarda arkadaşlarınızın fotoğraflarına dikkat edin. Çok sık telefonlara bakmak için dururlar. Okyanusta telefonlara bakarlar, bir restoranda veya barda telefonlara bakarlar, grup fotoğraflarındaki telefonlara bakarlar. Böyle fotoğraflar görmemek için yapmaya çalışın. Bunu düşünün, aptal bir mem gibi, bunun parçası olmak sadece aptalca.

fotoğraflarda parlama, telefona bak

İstemci programları

Facebook istemcisinin veya VKontakte’nin çok uygun olduğunu mu söylüyorsunuz? Sadece ihtiyaç duyduğunuz anda sizi her zaman çekebilecek ağlar için uygundur. Mobil yazılımın geliştiricileri arasında uygulamalar, bir kez kurulduktan sonra, beyninizle doğrudan temas kurmanıza ve onu herhangi bir şeyle doldurmanıza izin verdiği gerçeğine saygı duyuyorlar. Twitter istemcisini ve Facebook’u şeytandan kaldırın – neden bu uyarılara ihtiyacınız var? Sadece Facebook Messenger’ı bırakın ve yayınlanmamış ve hedeflenmiş mesajlar alın. Ve unutmayın, tüm sosyal ağların mobil siteleri% 90 yerli uygulamalar gibi görünüyor. Kendinize bir tarayıcı açma ve adresi girme, giriş ve şifrenizi girme ve ardından Facebook’u çiğneme konusunda sıkıntı verin. “Evet, onun sıçrama,” Bir keresinde söyledi ve onlar kemerlerine taşıdıkları bok insanları harika değersizlik hissi ve bana ilginç olmayan var: Ve bir gün, bunu bir düzine kere yaptıktan, kendine diyecekler. Kalıcı yetkilendirme ve ağ sitelerinin açılması için zaman değerli görünecektir – bu “durum” 5 saniyeye bile mal olmaz. Ucuz bir hayat için takas ettin!

Ah evet, aynı iPhone’daki sosyal ağların mobil sürümleriyle, fotoğraf gönderemezsiniz. Elde etmek istediğimiz bu değil mi? 🙂

hükümsüz

Hiçbir şey yapmadan korkarsan. Rusya Post sosyal ağlarında, hastanelerde, havaalanlarında otururken zamanın boşluğunu doldurmak için kullanılırsanız, bunu yapmayı bırakın. Çantanıza bir kitap koyun ve yanınızda taşıyın, okuyun – boşluklarla doldurun. Kitabı yazan yazarın çalışmasını, kasetinizde thrash üreten boşta avukatlarda neden değiştirmelisiniz? Evet, oyunu telefonda oynamak daha iyidir, bu yüzden en azından oyunların nasıl düzenlendiğini ve muhtemelen kendi yarattığınızı öğreneceksiniz. Kasetteki negatif, indirgeyici ve mühürleri okuduktan sonra neler yapabilirsiniz?

Film izlemek

Modern jenerasyonun o kadar hızlandırılmış olduğu ve şimdi sadece bir ekran kullanamayacağı düşüncesi var. Onlar “doppingsyaetsya” ikinci ekran akıllı telefon veya tablet olduğunu söylüyorlar. Bu kadar çabuk düşündüklerini, beyninde eş zamanlı olarak ek bir bilgi kanalı (ve bazen 2 ve 3) almaya hazır olduğunu söylüyorlar. Ama ben buna katılmıyorum (modern Nikola Tesla veya Einstein nerede?).

Sakızı çiğnediğimde (aslında bunu yıllardır yapmadım), içip konuşabilirim ve benim hakkımda düşünürüm, hatta Facebook’taki yazılarınızı okurum. Aşkıyla pişmiş bir yemeği yediğimde, hiçbir şey düşünemiyorum ve başka hiçbir şey yapmıyorum. Kiraz domatesinin mozzarella peyniri ve makarna pesto ile ne kadar harika olduğunu düşünerek akıllı telefonu ve tableti çıkardım ve yedim. Ve zeytin ve çam fıstığı ile bu rucola! Ağzınızda böyle bir “film” varken House’u böyle yiyeceklerle paralel olarak nasıl izleyebilirsin?

Filmleri ve TV şovlarını sadece Facebook ve Twitter ile kopyalarsınız ve sadece bir berbat film seçtiniz. Hızlanan siz değilsiniz, yavaşlatılmış içeriğiniz. kamera çekim sanatı hakkında bir kitap okuyun ve “Kahve ve Sigara” yola gelmez, ne zaman gözlerinizin, Pedro Almodovar başka yaratılış önünde arkadaşlarının bant bakmak mümkün olmayacaktır. Bugün bu filmi izlerseniz, sosyal ağları çoğaltırsanız, o zaman bu filmin tadını anlayamazsınız. Anlayarak öğrenirsiniz ve çok hızlandığınızı kandırmayınız. Bu, atmosferik elektrik üretmek için icat ettiğin zaman – konuşalım 🙂

günlük

Bir günlük tut. Kağıt üzerinde veya programlarda yönlendirin. Yayına ihtiyacınız varsa, kendi kendinize yayın yapmayı deneyin. Düşüncelere göre indirmeyin, ancak bunları bir kutuya koyun ve ayda bir veya bir kez olsun. Çocukluğunuzda veya arkadaşınızın not defterinde bir günlük tuttunuz mu? Bugün bunları açın ve geri almak için olağanüstü bir duygudur – Eğer bir pilot olmak istiyorum, ve seni ne olduğunu böyle tatlı olarak çocuklar, (, orada sanal bir vekil olduğunu bilmiyordum doğru) bir sürü arkadaş olmasını istedik.

Sadece bunu okuyarak, hiçbir şey yapmadığınızı ve en sonunda bir şeyi değiştirmeye başladığınızı anlayacaksınız. 40-50-60 yıl içinde ne istediğini ve 20 yaşında bir iyimser yapamadığını nasıl anlıyorsunuz? Gelecekte sözünü nasıl kendin vereceksin? 1.342.098 tweet’de rake’ye git ya da bugün Facebook gönderilerinde bilgelik arayacaksın. 20 yılda 100 … 200 bin mesajın olacak. Ve bu hayatınızın hikayesi olmayacak, siz onu suçladığınız gibi bir hikaye olacak.

gezileri

İstanbul’a seyahatiniz hakkındaki raporunuzun National Geographic veya Global Trekker ile aynı olandan daha iyi olduğunu düşündüğünüz noktayı düşündünüz mü? Marco Polo’dan değil, Instagram’dan yeni bir şehir fikrinizi oluşturmaya hangi noktada başladınız? Halen resminizi oluşturuyorsunuz, herkese ne kadar havalı olduğunuzu ve sizi çevreleyen tüm bu mağlubiyetlerden daha şanslı olduğunuzu gösterecek misiniz? Bu hiç mantıklı değil.

Ve bana Hindistan’a çekilmek için bir kaç fotoğraf gösterebilir misin? Ve belki de, bu beş yıl boyunca bu kadar hızlı büyüyen bebeğinizin fotoğraflarını seçtiniz mi? Eğer değilse, o zaman ben geçmişte olduğu gibi aynısınız – beğeniler ve aptalca işe yaramaz yorumlarından oluşan bir koleksiyoncu.

Son beş yıldaki hayatım ilgisiz klasörlere ayrıştırıldı – bunlar birbiriyle bağlantılı olmayan yırtık olaylardır. Tayland’daki iki ayımı bir araya getiremedim – bu binlerce sevgiyle yüzeysel bir koleksiyon. Ama bugün kendime ne kadar çok sevdiğimi muhafaza etmediysem, hangi işi önemsiyorum?
sosyal ağları kullanmak neden zararlı?
Yolculuk sırasında fotoğraf makinelerinde ve akıllı telefonlarda fotoğraf toplayın ve geldiğinizde, bellek kartlarını gerçek veya sanal hale getirin. İPhoto’da arkadaşlarınızı etiketleyin ve Time Machine’de yedekleyin. Varışta “gusatnik” de arkadaşlarınızı arayın, gösterin ve geziyle ilgili bilgi verin. Geri kalanı üzerinde çekiç – fikirleri gerekli değildir.

fotoğraf panosu nasıl yapılır

“Ama gerçek arkadaşlarla iletişim kuruyorum! VK’da çok uygun! “

Hayır, sadece egonuzu uyarmak için uygun. Bunu uyarmanız gerekmiyorsa, yayınlanacak hiçbir şey ve yayınlanacak hiçbir şey gerekli değildir. Facebook veya WhatsApp’ta sohbet etmek veya aynı grup için bir grup başlatın. Resim ve videolar ve anekdotlar gönderin. İşte önünüzdeki arkadaşlar, burada ifadelerle gülümsediler, siz bir kahramansınız. Anlamadığınız ve düşünmediğiniz bir kişiden husky almazsınız. Geriye dönük değilsiniz – düşünceli bir şekilde teknolojiyi kullanıyorsunuz.

Mobil internet ve batarya ömrü

Unutmayın, ne kadar yakın zamanda bir scumbag’ı konuştuğunuzda, size şu anda eksik olan 5 GB’lık bir trafik satan bir operatör var mı? Ve Apple piç kurusu değil mi? Pilleri akşama kadar zorlukla yaşıyor!

Eğer örgüde yeni olanı kontrol etmek için sürekli yankılandıran FOMO (Kayıp Kayıp Korku) sendromundan muzdarip değilseniz, akünüz 2-3 gün hayatta kalabilir. Kısa bir süre önce, saat 16: 00’a kadar saat 21: 00’e kadar şarj edilmeyen iPhone 4’ümde saatin 9’unda şarjın% 73’ü ile ilgilendiğimi fark ettim.

Ve şimdi 3 GB yerine 350 MB’lık bir paketim var. Biliyorsunuz ki, ayın sonunda trafiğin sonunda – ve birkaç şişe lezzetli şarap ve ailem, işe yaramaz bir gerçeklik şovunda katılımcı olmayı bıraktı.

“Belki de Lifhacker’dan çıkarım!”

Sana kutsal bir sır vereceğim. Asla kitle olmayacağız. Tekno-geekler için, politik düşkünler için bir Habr var – Moskova için Echo, snob için – Snob, hipsters için – LAM. Kimse bilinçsiz okuyuculara gerçekte sahip olmak istemez. Neden bizimle olduğunuzu anlıyorsanız, aboneliğinizi iptal etmeyin. Eğer başlıkları atlatırsan, o zaman seni çabucak kaybederiz. Dahası, sadece sizin için iseniz, bize doğrudan siteye gideceksiniz. İnantığınız yayınların web sitelerine gidin. Ben TechCrunch.com, Lifehacker.ru (ve değil düşündüm? :), theverge.com, furfurmag.ru okudum. Ben onların yazarlarının görüşleri de ilgilendiği için, birisi benim rassharennye içeriği görüyor, bana gözlü bir başka ilgi gördüğü ne ilgi bile değil bu malzemelerin birinden görüşüne ilgi değildi, sitelere gidin. Size bir sır daha söyleyeceğim – insanlar çoğu zaman içerikten hoşlandıkları için değil, onların konumlarını “arkadaşlarına” göstermek istedikleri için tefsir ederler. Onlar, ‘Ben sadece akıllı ve başarılı olduğum bütün züppe üzerinde Uskov katılıyorum ile’, “ben nasıl borç krizini anlamak bir cahil değilim” Kommersant “Oh, okuma” kendilerine söylemek, “Sağ Latynina ile, demokrasi ile ilgili kaydırdı tüm katılıyorum “ama alt çizgi onlar okumaz şey değildir, ama sadece laykayut – öyleyse için herşeyi herhangi blog veya medyayı kastetmiyorum sever binlerce, ne de kendisi için yazar ve 10 diğer kişi yalnız blogger için vardır.

Kalabalığın bilgeliğine inandığınız günü düşünün ve saygın kaynakların yazarlarının ve editörlerinin sizi içerikle tatmin edemediğine karar verin. Bu gün, koordinatları ve kaliteyi kaybettik.

Bu paragrafı bitirdiğimde gördüm. Bunu neden görmeliydim? Bu nasıl geliştirilecek?
Sosyal Medya Çöp Kutusu
Devam edecek …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =