Selçiyi Asyalılardan yapma öğrenmek

Selfie’nin bom

Selfi küresel bir deliliktir. Fakat hiçbir yerde Asya’da olduğu gibi “kendi kendine fotoğraf “ın popülaritesine ulaşılamıyor. Durumdaki örnek: Tayland’dan Mortao isminde olan bir kız, Instagram’da 29.000’den fazla fotoğrafa sahip. Karşılaştırma için: Kim Kardashian’ın “milyonlarca abonesi” ile “2” mütevazi “2” yayını vardır.

Asya bölgesi, kendi kültürünün merkez üssüdür. Time dergisi, selfie en sık yapılan şehirler sıralamasını derledi. Sonuç olarak Filipin Makati, Selfi’nin dünya başkenti oldu. En iyi 10 şehrin hepsinde dört tanesi Asya’da.

Gerçekten kendi portrelerine tapıyorlar. İnsanlar Selfie için binlerce uygulamayı indirip yüklüyor. Gözleri genişletin, cildi beyaz ve pürüzsüz hale getirin, porselen gibi, – bu tür cihazlar için standart bir fonksiyon seti. Ancak son zamanlarda, Japon uygulaması popülerlik kazanıyor, rötuşları kaldırmanıza ve bir kişinin gerçek yüzünü görmenize izin veriyor, – Primo. Sonuçlar etkileyici.

Primo
Primo maskeleri söküyor

Asyalılar selfies’te moda dikte ediyorlar. Protesto göz alıcı # tuvalet ve #duckface Çinli kadınlar tıraşsız koltukaltı ile Selfie dalgası başlattı. Kıllı “bencil” hızla popüler oldu. Öyle ki, Asya halkının ardından, bu tür fotoğraflar dünya yıldızları tarafından yapılmaya başlandı.

koltukaltı selfie  koltukaltı selfie

Bir başka eğilim de, yüzü aşağıya bakacak ve yüzü gizlemek ya da saç ve tırnaklara dikkat etmek. Moda gyara’nın Japon kadınları tarafından icat edildi.

Asya bölgesindeki selfies için çılgınlık yerel teknoloji pazarını etkiler. Ön kameraları daha iyi olan akıllı telefon üreticileri rekabet ediyor. Çinli şirket Huawei bile tescilli marka (grup selfie den – grup selfie’si) Groufie ve Güney Koreli Samsung yeni akıllı kamera (120 ° ‘lik bir inceleme ile grup özçekim’i) terimi wefie icat reklamını yapmak.

Asya kendi kendini bomboş bir başka kanıtı pazarlama. Reklamverenler derhal toplumun ruh halini hissettiler ve ürünlerini Selfie’nin yardımıyla tanıtmaya başladılar.

Philippine McDonald’s’ın reklamı: kendinden bir sopa sadece bir tripodtan daha fazlası olduğunda.

Çin şirketi Lenovo, selfie sevenler için harici flaşlar üretiyor ve pazarlamasını pazarlamaya odaklanıyor.

Asya’daki Selfie’nin sevgisi o kadar kapsamlı ki, hükümetler yavaş yavaş kısıtlayıcı önlemleri uygulamaya başlıyor. Örneğin, Japonya müze ve galerilerde “sebyashki” yapmak yasaktır ve Güney Kore selfie için monopod (Bluetooth sensörleri diğer cihazlarda etkileşime o yüzden birçoğu) satışı kontrol altına almak istiyor.

Kendi kendine sopayla hatırlaman gerekenler

Bu tutkunun sırrı nedir? Uzmanlara göre, nedenlerden biri Asya bölgesinin aşırı nüfusu. Çin’de sadece bir milyardan fazla insan yaşıyor. Selfie kendini ifade etmenin bir yoludur, kendini ifade etme çabasıdır. “Hey, ben! Senin yanında yaşıyorum! “

Birinci sınıf bir selfie nasıl yapılır?

Asya kanat selfie’si patlamasının gerçek nedeni, bir şey çok açık olursa olsun Ne: bu adamlar otoportre hakkında çok şey biliyor ve telefonda resimler gerçek bir başyapıt yapabilirsiniz. Bu nedenle dikkatinizi Asyalılardan Selfi’nin derslerine getiriyoruz.

Kural 1. Aydınlatma ile ilgilenin

Sırtınızın arkasındaki ışık kaynaklarından kaçının.

Eve gitmeden önce NYC’yi ıslatıyorum!

M A M Y F A Y �� (@theeamyfay) tarafından paylaşılan bir yayın

Selfie’yi temiz havada çekmek için en uygun zaman, yumuşak güzel ışık olduğunda gün doğumu ya da gün batımının olması. Yoğun doğal ışık altında gölgelerin yüzünüze düştüğü zaman daha kötü bir şey yoktur.

İçeride çekim yaparsanız, pencerenin önünde durun. Gün ışığında fotoğraflanması daha iyidir: yapay lambalar (özellikle loş) yaş ekleyebilir.

Kural 2. Bakış açınızı bulun

Her insanın en tatlı olduğu bir bakış açısı vardır. Uygulamaya yardımcı olacağını bulun. Başı farklı açılardan eğin (çoğu üç çeyrek açıda iyi bakar), farklı noktalara bakın. Sonunda, fotojenik yapan bir poz bulacaksınız.

Kural 3. Kolunuzu doğru şekilde tutun

Bir an için bir korkuluktan güzelliğe dönüşen, sadece elini telefonla istenen düzeye yükselten Koreli kadın hatırlıyor musun?

Akıllı telefonunuzu uzanmış kolunuzla göz hizasında tutun. Ama unutmayın: eğer elinizi biraz daha yükseğe kaldırırsanız ve kamerayı aşağıdan yukarıya bakarsanız, görünüm daha açık ve baştan çıkarıcı olacaktır.

Kural 4. Arka plana dikkat edin

İnternette, insanlar SELFI yaptığında, geriye bakmadan (çok geniş bir seçim var) bir çok fedakarlık var. Onların hatalarını tekrar etmeyin. Arka planda yabancı olmadığından ve en önemlisi odanın temizlendiğinden emin olun.

Beni WEKFEST’de kontrol ettiğinizden emin olun. Evet. Yarın. ✌️. @itsjdmyo @wekfest_usa #wekfest #coconuts

M A M Y F A Y �� (@theeamyfay) tarafından paylaşılan bir yayın

Kural 5. Filtreleri ve uygulamaları kullanma

Bazı modern akıllı telefonlarda (örneğin, Samsung Galaxy S5 ve LG G3) özel güzellik çipleri var. Bunlar rötuş efektli resimler oluşturan kamera modlarıdır.

selfie'si

Telefonunuz bu tür işlevleri desteklemiyorsa, uygulamalara başvurabilirsiniz. B612, MeituPic, BeautyPlus, Fotoğraf merakı – çok seçenek.

Android’de Selfie için en iyi 5 uygulama

Ancak unutmayın: fotoğraf düzenlemelerini kötüye kullanmayın. Güzel ve gülünç Selfie arasında yüz çok ince.

Kural 6. Aksesuarlarla donatmak

Selfi komik ama sıkıcı. “Samashki” yi çeşitlendirmek ve daha fazla kalp toplamak istiyorsanız, aksesuarları kullanın. Şık gözlükler veya şık bir şapka imajınızı dönüştürebilir.

Gri saç resmi olarak gitti

Tsutsumi Hoang (@ xoxotsumi) tarafından paylaşılan bir yayın

Kural 7. Smile

Taşlı bir yüzle Selfi korkunç. Kimse donuk yüzlerden hoşlanmaz. Bir gülümseme ile fotoğraflar daha doğal ve hoş görünüyorsun. Ama “ördek süngerleri” zaten bir leylak olarak kabul edilir.

Umarım, bu ipuçları Asya güzellikleri gibi selfies yapmanıza yardımcı olacaktır.

Ve bu bir şal! @✌️ Bugün için çok teşekkürler @rukusmag benim kapak çekimlerine !! �� #excited #jerilee #thankyou #ruckusmagazine #cover #photoshoot #jerified #makeup #model #losangeles #northhollywood #burbank #smile için, oh çok “muhteşem bugün bakmak yapmak için @shesathug ������

Jeri Lee® (@mama_lee) tarafından paylaşılan bir yayın

Oo nana nana

M A M Y F A Y �� (@theeamyfay) tarafından paylaşılan bir yayın

Ohayō #Shinjuku! Günaydın! ��

R O S I E L Y ➳ (@missrosiely) tarafından paylaşılan bir yayın

Sağlık çalışma kartı güncellendi ✔ 100 gitmek için 100 daha fazla errands! // #Hakkasan ����

MICHELLE SANCHEZ F (@missmichellesanchez) tarafından paylaşılan bir yayın

Taze kesilmiş ve rengim benim hamurum tarafından, @_eileensouk! Sadece biraz daha karanlık gittik ve ben SEVİYORUM! Fe�� #feelinbrandnew #janeyb

Janey B (@hello_janey) tarafından paylaşılan bir yayın

Sonuç olarak, Lifhaker’ın Selfie sevgilileri için birkaç ipucu.

Serin bir selfie nasıl yapılır

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 − = 61