Nasıl düzgün bira dökmek için

Ne zaman ucuz bira içerseniz, camınıza nasıl bulaştığı ve oraya nasıl geldiği önemli değildir. Ama eğer iyi bir biranın gerçek bir bileniysen, doğru bir şekilde dökebilmen gerekir. Düzgün bir şekilde dökülmüş bira, özel bir lezzet ve tadın tadını çıkarmanızı sağlar ve bu biraz öğrenmek için yeterli bir sebeptir.

Bir şişe, kutu ve bir musluktan düzgün bir şekilde bira nasıl dökülür

Birayı 0,5 litrelik bir bardağa döktüğünüzde, nereden geldiğini farketmez – şişe, kavanoz veya musluk. Ayrıca camınızın şeklini de önemli değil. Şişeleme işlemini gerçekten etkileyen şey, biradaki karbondioksit miktarıdır.

Örneğin, Parlak Hint El (IPA) veya Belçikalı ale köpük karanlık bir bira Stout veya Porter biraz daha fazla, bu yüzden harika bir penis üst almak için ayarlamak zorunda.

Camı 45 derecelik bir açıyla tutun

Temiz bir bardak alın ve doldurma sırasında 45 derecelik bir açıyla tutun.

Camın ortasından doldurun

Camı doldurmaya başlayın, biberonun boynunu veya musluğu aşağı indirin, böylece bira camın ortasına dökülür. Dikkatli olmayın – çok yavaş dökerseniz, köpüklü bir üst elde etmeyeceksiniz ve bira tadı geliştiren mükemmel bir lezzet olmayacaktır.

Yarısına kadar doldurulduğunda, dikey olarak döndürün

Camı yarıya kadar doldurduğunuzda, dik duruma getirin ve köpüğün nasıl oluştuğunu göreceksiniz.

2-4 cm köpük

Dökmeyi bitirdiğinizde, camda yaklaşık 2-4 cm köpük olacak – ideal bir “bira başı”.

Çok fazla

Çok fazla köpük alırsanız, çok hızlı dökmeniz veya doğru açıyı hesaplamadığınız anlamına gelir. Camın üstünde köpük yoksa, çok yavaş bir şekilde döküldü ve çok dik bir açıyla döndü, camı zaman içinde yanlış yere çevirdi.

Gizli yol, “karanlık nektar” ideal bir bardak dökmek nasıl

Bir musluktan kaliteli bira dökmeyi başarırsanız, doğru yapmak önemlidir. İşte profesyonel bira Fergalı Murray, ideal bir “koyu nektar” bir bardak dökmek nasıl adımlar.

Temiz cam

alex7021 / depositphotos.com
alex7021 / depositphotos.com

Temiz bir cam kullanın Weizen Glass – tasarımı bu içecek için özel olarak tasarlanmıştır. Formda, geniş bir tepe ve dar bir masif tabana sahip uzatılmış bir kesilmiş armutu andırır. Weizen Glass, biranın rengini, aromasını ve aromasını mükemmel şekilde korur. Ayrıca, bira dökmek için daha kolay yardımcı olacaktır.

Nasıl saklanır

Cam 45 derecelik bir açıda tutulmalıdır. Camın ortasına kadar dökmek yerine, bardağı cam üzerindeki arpın logotipine ulaşıncaya kadar birayı dökün. Eğer sıradan gözlük kullanırsanız, camın yaklaşık ¾ değeridir.

dökmek

Guinness’i döktüğünüzde, camı yavaşça düz bir konuma getirin ve arp logosunun üzerine dökerek bitirin, glass camın üstünden.

savunmak

Bira, koyu rengini çöker ve kazanırken, kabarcıklar aşağıya doğru kademeli olarak akacaktır.

Köpük üst

Dave Shea / flickr.com
Dave Shea / flickr.com

Bira yerleştikten sonra (bir dakika kadar), vinç sapını sökerek tekrar doldurun. Camı bir köpük topuz oluşturacak şekilde doldurun. Bir yaratıcılık yükü hissediyorsanız, gerçek bir İrlandalı gibi bir yonca köpüğü dökmeyi deneyebilirsiniz.

Erkek gibi iç

Bir erkek asla bira bardağını görmez. Fergal, açıkladığınızda, dirseğinizin yukarı ve yana bakması gerektiğini ve gözlerin – ufka yönlendirildiğini açıklıyor. Birayı doğru içtiyseniz, camdaki çizgileri göreceksiniz.

Doğru bir şekilde dökün ve en sevdiğiniz içeceğin tadını ve tadını çıkarın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 6