Sağlık gıda dağıtım hizmetleri kilo vermenize yardımcı olur: kişisel deneyim

Beslenme alışkanlıkları çocukluktan atılmıştır. Eğer genç yaşta beslendiyseniz ve aşırı yemeyi öğrettiyseniz, doğru yemeye başlamak kolay bir iş değildir. Piyasada hazır sağlıklı yiyecekler için pek çok teslimat hizmeti olması iyi bir şey. Bu yazıda size yardımlarıyla nasıl kilo verdiğimi ve farklı beslenme programlarını nasıl karşılaştırdığımı anlatacağım.

Çocukken tam bir çocuktum, daha sonra 18 yaşındayken yağlı, tatlı ve unlu yiyecekleri yemeyi bıraktım ve kolayca 50 kg’a kadar kilo verdim. Ama daha sonra 27 yıllık bir yaşam tarzı ve sık sık iş gezileri nedeniyle kilo aldım ve geçen yılın sonunda ölçekler bana 56 kg gösterdi. Sonra, bir şeyi değiştirmem gerektiğini, örneğin uygun bir yiyecek sistemini seçmem gerektiğini ve kesinlikle ona bağlı kaldığımı fark ettim. Yararlı yiyecekler hazırlamak için zamanım ve fırsatım olmadı, bu yüzden hazır sağlıklı yiyecekler sunan şirketleri aramaya gittim.

St. Petersburg ve Moskova’da sağlıklı gıda için dört dağıtım servisini test ettim. İçindeki programlar beş öğün için tasarlanmıştır: kahvaltı, öğle yemeği, öğle yemeği, öğleden sonra atıştırmalıkları, akşam yemeği ve ikinci bir akşam yemeği.

Ve şimdi her bir servise ayrı ayrı daha yakından bakalım: neyi sevdiniz, neyi beğenmediniz ve neden.

Eat2Fit

 • Nerede çalışıyor: St. Petersburg.
 • web sitesi: eat2fit.ru.

Bu hizmet hakkında, 2015 yılında öğrendim, o zaman terbiyeli pahalıydı: bir deneme günü 4 500 ruble maliyeti. Gerçekten denemek istedim, ancak uçağın kanadının fiyatı, bütçeye uymuyordu.

Eat2Fit

2017’de Eat2Fit’e ikinci bir şans verdim. O zaman, hizmet, uzun vadeli beslenme programlarının maliyetini gözden geçirdi. Onun lehine seçim yapmak için ek bir argüman, tüm programların profesyonel beslenme uzmanları tarafından geliştirildiği gerçeğiydi.

Deneme gününde karar verdim ve ne getirildiğimi anımsattım.

Ne sevdim?

1. Çok lezzetli ikinci kahvaltı: fındık ve kuru üzüm ile lor tartlet.

Eat2Fit: öğle yemeği

2. Sığır eti ile sığır dan sığır straganof da mükemmeldi.

Eat2Fit: öğle yemeği

Kuşkonmaz ve Napoli soslu Cod çok hassas ve sulu.

Eat2Fit: kuşkonmaz ile morina

4. Eat2Fit’te, her porsiyona çay, sakız, ıslak mendil ve şişelenmiş su ilave edildi. Diğer hizmetler ya böyle bir ikramiye sunmuyor ya da ek ücret talep ediyordu.

Eat2Fit: su

Ne sevmedim:

1. Kahvaltıda püresi tatsız bir madde gibiydi. Ve süzme peynir ve elma ile ilkbaharda rulolar neredeyse süzme peynir bulamadık. Bu nedenle soru: gerekli olan protein kaynağım nerede, kilo verdiğinde kasımı kaybetmem ki?

Eat2Fit: yulaf lapası

2. Taze meyveler atıştırmalıklara getirildi. Bu çok zor, çünkü iştah ısıl işlem görmemiş meyvelerden yoğunlaşıyor.

3. Akşam yemeği için, lavaboya dökülen ekşi paslarımı bekliyordum. Yine de biraz şeker katmak gerekiyordu.

Genel olarak, yemeği beğendim, ama en iyisini karşılaştırmak ve bulmak için diğer hizmetleri test etmeye karar verdim.

Akıllı Yemek

 • Nerede çalışıyor: Petersburg, Moskova, diğer büyük şehirlerde şubeler var.
 • web sitesi: smart-food.su.

Sağlıklı gıda servis hizmeti Yekaterinburg’dan geliyor. Şirket başlangıçta bir bilişim projesidir ve diyetetik, sağlıklı bir yaşam tarzı ve beslenmeye tıbbi bir yaklaşımla ilgisi yoktur. Petersburg’da çalışmaya başladığında, hemen denemeye karar verdim. Bir başlangıç ​​için, bir düzeltme yapmadım, ama farklı programları test etmek için normal bir günlük diyet yaptım.

Akıllı Yemek

Kahvaltıda peynirli ve omletli omlet getirdik. Sertliği ile, bir omletten daha çok bir şeydi – uzun bir süre onu bıçaklamak zorundaydı.

Akıllı Yemek: omlet

İkinci kahvaltıda korkunç ekşi yoğurt ile yenmez bir granola aldım.

Akıllı Gıda: granola ve yoğurt

Akşam yemeği için, fırında pişmiş pancar, soğan ve beyaz peynir ile teriyaki soslu ikinci yılan balığı için denemeye ve yan tabakta sebze ile pilav pişirilmesi önerildi. İlk yemek olarak ricotta ile kalın bir havuç çorbası bekledim. Yılan balığı ve çorba hoşuma gitti, ama pirinç kurudu, salata oldukça vasat.

Bir aperatif için ricotta peyniri ile çok lezzetli ve doyurucu bir meyve smoothie için bekliyordum.

Akşam yemeği garip görünüyordu. Bezreola, armut ve nar salatası, kolay bir yemek değildir. Ayrıca, kurutulmuş et sindirim için zor bir üründür. Ama genel olarak, salata hoş oldu.

Eat4Health

 • Nerede çalışıyor: St. Petersburg, Moskova.
 • web sitesi: eat4health.ru.

Şirket son zamanlarda St. Petersburg pazarında ortaya çıktı. Sahada, beslenme uzmanıyla bağlantı için bağlantı kurmayı önerir, böylece kalorifik değeri hesaplamaya yardımcı olur. Ama diyetisyenlerinin kim olduğu ve eğitiminin ne olduğu hakkında bilgi, bu şüpheli. Ancak, haraç ödemek zorundayız: günlük diyetle birlikte getirilen menüde BZHU için bir düzen vardı.

Genel olarak, Eat4Health tarak ya da moleküler mutfağı ile beslenmeyeceğiniz orta kalitede restoran yemeklerini hatırlattı, ancak bölüm lezzetli ve büyük bir kısmı getirecek. Ve bu her zaman kalbimi büyülüyor!

Eat4Health

Ne sevdim?

1. Çok yemek, ama en önemlisi, sadece yenilebilir değil, ama gerçekten lezzetli.

2. Cheesecakes lezzetli idi. Tabii ki, diyet değil, aynı çocuklukta olduğu gibi!

Eat4Health: ekşi krema

3. Karides ile Udon sadece bir bomba getirdi. Tek sevdiğim: makarna daha çok, deniz mahsulleri, çok tereyağı. Hı m!

4. Çikolatalı krepler biraz lastik olmasına rağmen çok fazla olduğu ortaya çıktı.

Eat4Health: çikolatalı krep

Ne sevmedim:

1. Kahvaltıda taze mısır gevreği. Buzdolabından reçel ekleyerek zevkini geliştirdim.

Eat4Health: yulaf lapası

2. Hindi kuru, sadece ketçap kurtuldu.

Sonuç olarak, büyük olasılıkla, beslenme uzmanı açısından sağlıklı beslenmeyle zayıf bir ilişkisi olan çok yenilebilir bir besindir. Don ve köfte yemekten yorulan ve ayda 60-70 bin civarı yemek için para harcayan birini karşılayacaktır.

tayın

 • Nerede çalışıyor: St. Petersburg.
 • web sitesi: myportion.ru.

İş yemekleri ile başlamaya karar verdim ve kahvaltı ile tamamladım. Daha sonra öğrendiğim gibi, bu format, kilo verme hedefime aykırı olan günde 2000 kcal için tasarlandı. Ayrıca, bu yemeği sadece hafta içi günlerde yedim, hafta sonları da restoranları ziyaret ettim ve kendimi kısıtlamadım.

Birkaç hafta sonra, bunun verimsiz olduğunu ve tam teşekküllü bir diyete geçtiğini fark ettim. İlk haftada günde 1.600 kalori için tasarlanmış bir programa göre, bir hafta sonra – 1.400 kalori ve bir hafta sonra 1.200 kalori tüketmeye başladım.

Bir ayın gıda maliyeti 80.000 ruble (şimdi 100.000) yükseldi, ama bütçenin sağlam bir kısmını bıraktığım restoranlara gitmeyi bıraktım.

Peki ben ne yedim?

Kahvaltıda, çoğu zaman püresi. Bazen çok tahıl gevrekleri veya lor doldurma ile krep vardı. Ayrıca pürenin her zaman bir proteine, örneğin yumurta veya süzme peynir gibi yiyecekler servis edildi. Her zaman tazedi.

Eat4Health: kahvaltı

İkinci kahvaltı için her zaman tatlıdır. Pişirme ayda birkaç kez yapılabilir ve ben her zaman sabırsızlıkla beklerim.

Eat4Health: öğle yemeği

Öğle yemeği için, her zaman üç tabak: salata, çorba, ikinci ve bir içki (mors veya komposto). Yediğim her şeyden çok, tüm makarna ve risottoyu deniz mahsulleriyle, tavuk ve hindi türüyle – çok sulu ve lezzetli – sevdim.

Eat4Health: Öğle Yemeği

Bir atıştırmalık için meyve ve süzme peynirden kolay bir şeyler bekliyorsunuz, bazen yoğurttan tatlılar getirin ya da sadece yoğurt.

Eat4Health: öğleden sonra atıştırmalık

Akşam yemeği genellikle balık ve ısıl işlem görmüş sebzelerden oluşur. Bazen dana eti veya geyik eti köftesi bulunur.

İkinci akşam yemeği – kefir, fermente pişmiş süt veya yoğurt.

Ne sevmedim:

 1. Taze sebzeli omletler.
 2. Kerevizle hiç salata yemedim.
 3. Lazanya et veya balıktır. İtalya’da gerçek lazanya bolognese yediler, bu diyet seçeneği kesinlikle çok düşkün değil.
 4. Yoğurt bazında bazı tatlılar çok sıkıcı ve başka bir şey istiyorsun.

Her gün 1200 kcal’e geçtikten sonra, herhangi bir özel değişiklik ve sonuç fark etmedim, gerçi sadece Porcion’u yedim. Sonra bu servisle diyet için kaydoldum. O, bu arada, daha düşük kalorili içeriğe sorunsuz geçiş için bana övgüde bulundu. Çünkü bu yaklaşımla vücudum kaloriyi azaltma stresi hissetmiyordu ve bu nedenle kilo verme sürecine karşı çıkmadı.

Diyetisyen resepsiyonunda öğrendim ya da başka ilginç ve belli olmayan anları öğrendim ya da öğrendim:

 1. Yemekler arasında, 2.5-3 saatlik bir aralık olmalıdır. Öğle yemeği ve akşam yemeği arasında büyük bir ara verdim (5 saat) çünkü iş nedeniyle daha erken yemek yiyemedim.
 2. Yemeklerin sırası önemlidir. Günün başında olabildiğince lezzetli yemek yiyebilirim, örneğin öğleden sonra atıştırmalıkları yiyebilir ya da öğle ve akşam yemeklerini değiştirebilir ve salataya puan atabilirim, ancak günde 1200 kcal sınırda kalsanız bile bunu yapamazsınız. Günlük rasyon, vücutta yağ yakma süreçlerini tam olarak meydana geldiği kombinasyonda tetikleyecek şekilde tasarlanmıştır.
 3. Eğer zamanın önünde olmak istiyorsanız, önce su içirin ve eğer yardımcı olmazsa – sağlıklı bir yemek aramaya gidin.

Bir beslenme uzmanı ile yapılan görüşmeler ve doğru diyeti takiben sonuçlar ortaya çıktı: İki ayda 3 kilo kaybettim ve okul kotuna çıktı.

Fakat bunun yanında, yine de haftada üç kez atlı spor yapıyorum. Bu bir crossfit veya kardiyo antrenmanı değildir, bu yüzden geleneksel sporu biraz fiziksel aktivite için geleneksel olarak düşünelim.

Kuru kalıntı

Daha sağlıklı olmak veya doğru beslenme ile kilo almak istiyorsanız, o zaman profesyonel bir diyetisyen tarafından geliştirilen menüyü seçin. Ardından, kalori içeriği, proteinler, yağlar ve karbonhidratların dengesi konusunda endişelenmeyeceksiniz ve sizin için en uygun diyetleri alacak olan bir beslenme uzmanından tavsiye alabileceksiniz.

Paketlemeye ve gıda dağıtımına dikkat edin: eğer bir pakete yaz aylarında getirilirse, buzdolabınızı karşılayana kadar bazı bileşenler hayatta kalamaz. Bu nedenle, buzdolabında porsiyonlar sunan hizmetleri seçmenizi tavsiye ederim.

Kazanandan ne haber, o zaman olamaz, çünkü her şey zevk tercihinize bağlıdır.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 + = 53